سوالات متداول1402-01-11T09:18:28+03:30
آیا قارچهای دارویی ویروس زگیل تناسلی (HPV) را ریشه کن میکنند؟1399-01-19T20:22:03+04:30

بررسی های ما طی سه سال اخیر که اقدام به تولید و فروش این قارچ کردیم نشان داد که: اولا تکثیر ویروس در بدن کلا متوقف می شود چرا که بالای 95 درصد افرادی که به طور مستمر و با دوز مناسب مصرف کردند بعد از دو ماه،  دیگر هیچ عودی از علائم نداشتند.  ثانیا در تعداد زیادی از آنها بعد از مصرف سه ماه تا یکسال بعد از انجام آزمایش پی سی آر هیچ ویروسی ردیابی نشده است. مقاله ای با این عنوان در وبسایت محصولات دکتر مهدیزاده به صورت علمی اثبات میکند که ویروس زگیل تناسلی به طور کامل از بدن پاکسازی میشود.

قارچ تازه بهتره یا خشک؟1399-01-06T01:10:43+04:30

قارچ تازه=قارچی که تازه برداشت شده و خشک نشده
قارچ خشک=قارچی که بعد از برداشت خشک شده.
سوال رایج= قارچ تازه بهتره یا خشک؟ = تفاوت مثل مصرف توت تازه و توت خشک است. هر کدام راحترید.
هر کدام راحترید، ولی بهتر است تا زمانی که قارچ تازه در دسترس است و مواد غذایی آن از جمله وایتامین ها قابل استفاده ترند از ان استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به قارچ تازه از قارچ خشک استفاده کنید.
مزایای قارچ تازه =خوشمزه و لذیذ تر، امکان بروز آلرژی کمتر، محتوی مواد غذایی که در اثر خشک کردن از بین می روند
معایب قارچ تازه= عدم تولید و دسترسی پیوسته، انبارداری کمتر
مزایای قارچ خشک= اثر درمانی تقریبا مشابه قارچ تازه، انبار داری بالاتر، دسترسی همیشگی و آسانتر
معایب قارچ خشک= عدم سهولت مصرف، ارزش غذایی کمتر از لحاظ تغذیه ای و نه درمانی

میزان مصرف قارچ های دارویی چقدره ؟1399-01-08T12:22:45+04:30

در صورتی که برای پیشگیری و سلامتی کلی بدن استفاده میکنید در صفحه خرید هر قارچ مقدار عمومی مصرف بیان شده است.

در صورتی که برای بیماری خاصی میخواهید از قارچ ها استفاده کنید،   میزان مصرف به عوامل مختلفی از جمله نوع بیماری، سن، وزن، و… بستگی دارد. برای کمک به انتخاب نوع قارچ در ارتباط با مشکل کنونی خود میتوانید از ما مشاوره بگیرید.

توصیه های عمومی:

 • زگیل تناسلی

 1.  میتوانید در صورتی که دفعات عود زیاد است در دو ماه اول ۵ گرم شیتاکه خشک و یک گرم ماشمیکس در روز طبق راهنمای مصرف استفاده کنید تا زودتر تکثیر ویروس متوقف شود.،
 2. پس از قطع عود زیاد میتوانید مصرف را به صورت یک گرم ماشمیکس و یک گنومیکس و یا ۵ گرم شیتک و دو گنومیکس تا ماه ششم ادامه دهید.
 3. بعد از ماه ۶ ام مقدار مصرف را میتوانید به نصف کاهش دهید تا آزمایش شما منفی شود.
 4. درصورتی که اهداف دوماهه و ۶ ماهه مخقق نشد از ما مشاوره بگیرید.
 •  کبد چرب

 1. یک گرم ماشمیکس دو ماه
 •  انواع تومور و سرطان

 1. با ما مشورت کنید

 

قارچ های دارویی روی همه نوع ویروسی اثر میکنه؟1399-01-08T12:07:50+04:30

بلی. قارچ های دارویی روی همه نوع ویروسی اثر میکنند . زیرا مکانیسم عمل عمومی است. یعنی با تقویت سیستم ایمنی بدن، بدن شما آماده مبارزه با هر نوع بیماری ویروسی و باکتریایی و حتی سرطانی شدن سلول های خودی است. (ماشمیکس و شیتاکه )

مکانیسم عمل قارچ های دارویی چیه؟1399-01-08T12:23:20+04:30

سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند با این کار خود بدن (سیستم ایمنی بدن) فرد به جنگ با ویروس ها و بیماری ها می رود.

قارچ های دارویی بایستی خام خورده شوند یا پخته ؟1399-01-08T12:36:28+04:30

تفاوت قارچ خام و پخته

قارچی که حرارت میبیند اعم از خشک و تازه پخته  است (خام نیست).

تقسیم بندی قارچ های دارویی ما  بر اساس بافت:

۱-قارچ های غیر چوبی (مانند شیتاکه، شاه صدف و بادام)

بدلیل بروز آلرژی حتما بایستی پخته شوند. مستندات علمی وجود دارد که با پختن نتنها از خواص دارویی آنها کم نمی شوند بلکه خواص و جذب مواد موثره بیشتر می شود. لذا این قارچ ها حداقل باید نیم ساعت پخته شوند و مصرف شوند.

۲-قارچ های چوبی (مانند ماشمیکس، گانودرما و ترکی تیل)

این قارچ ها بدلیل بافت سخت، برای مصرف حتما باید جوشانده شوند تا مواد موثره دارویی آنها خارج شده و قابل جذب توسط بدن باشند. (برای مصرف این قارچ ها دم کردن مانند چای و … صحیح نیست و تمام خواص آنها جذب نمی شود. ) . در صورتی که حداقل یک تا دو ساعت حواشانده شوند فقط آب خاصل برای مصرف کفایت میکند و در صورتی مشکل معده نداشته باشید بخشی از تفاله هم مصرف شود مفید خواهد بود.

توجه :  علائم آلرژی شامل حالت تهوع و استفراق، کهیر و خارش سطح پوست کل بدن. در صورت وقوع مصرف قارچ را تا ده روز قطع کنید. بعد از رفع علائم آلرژی برای مصرف قارچ حتما قارچ را داخل غذا هایی که حرارت میبیند استفاده کنید. حداقل نیم ساعت تا یک ساعت حرارت ببیند.

شرایط نگهداری قارچ های ارسالی ما به شما1399-01-08T12:54:10+04:30
 • قارچ  خشک :

نگهداری در جای خشک همانند بسیاری از خشکبار در منزل. مثلا آشپزخانه، کمد و… در هر ظرفی نگهداری تا دوماه. در مورد قارچ خشک شیتاکه در صورتی که بوی قارچ برای شما خوشایند نیست. میتوانید درون سینی یا آبکش ریخته و هفته ای یکبار در هوای آزاد سایه یا آفتاب به مدت چند ساعت دور از باد و باران قرار دهید.

 • قارچ  تازه :

روش اول :  قرار دادن در ظرف درباز یا ابکش و قرار دادن در یخچال حدکثر تا ده تا بیست روز (داخل بسته ارسالی ما نماند).

روش دوم :  اسلایس کردن و تفت ساده در روغن و سهمیه بندی روزانه قارچ و قرار دادن در فریز است.

 

راهنمای تفصیلی نگهداری از قارچ تازه شیتاکه به صورت بلند مدت :

پس از دریافت بسته قارچ سلفون ظرف را کاملا جدا کرده و قارچ ها را داخل سبد یا ابکش ریخته و داخل یخچال قرار دهید.

معمولا تا بیست روز یا یکماه میتوانید از آنها استفاده کنید. ترجیحا ابتدا قارچ های نازکتر را استفاده کنید و سپس قارچ های سفت. پس از بیست روز در صورتی که قارچ ها بدلیل کاهش رطوبت چروکیده شدند میتوانید اقدام به خشک کردن آنها نمایید. (همه مناطق کشور بجز استان های شمالی)

برای اینکار قارچ ها را به دو نیم و یا اسلایس نمایید، و سپس در محل خشک بصورت پخش شده قرار دهید تا خشک شوند.

قارچ شیتاکه تازه قدرت انبارداری بالایی دارد، درصورتی که داخل پلاستیک نگهداری نشود و در یخچال بتدریج رطوبت ان خارج شود خشک شده ولی فاسد نمیشود.

روش دوم نگهداری بلند مدت : قارچ ها را پس از دریافت اسلایس کرده و با روغن کمی تفت دهید، سپس به میزان مصرف روزانه یعنی ۵۰گرم درون ظروف یا … قرار داده و در فریزر قرار دهید‌ و تا ۶ماه قابل استفاده است.

لازم به ذکر است فرایندهایی مثل فریز کردن، خشک کردن، پختن و … هیچ تاثیری بر روی مواد موثره اصلی قارچ که جهت درمان و پیشگیری استفاده میشود ندارد. تنها ویتامین ها در اثر این فرایند ها تحت تاثیر قرار میگیرند که میتوان از سایر منابع تامین کرد.

چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟1399-01-01T17:18:16+03:30
قارچ رو چجوری می توانم تهیه کنم؟1399-01-19T20:24:41+04:30

از دو طریق: مستقیم  از وبسایت خرید کنید و یا به کارمند یک در تلگرام یا واتساپ با شماره ۰۹۱۲۰۷۰۰۸۵۱ تماس بگیرید.

ما قارچ را به تمام ایران و حتی کشور های همسایه ارسال می کنیم. فقط برای قارچ تازه محدودیت ارسال داریم به دلیل گرمای هوا. فقط به شهرهایی که اتوبوس مستقیم از کرج دارند ارسال می کنیم و یا درب کارخانه در هشتگرد تحویل می دیم. در ارسال قارچ خشک با پست به همه مناطق ایران مشکلی نداریم.

اگه بخام قارچ رو مستقیم و سریع بگیرم چه کنم؟1398-12-16T01:55:39+03:30

آدرس مراجعه حضوری هشتگرد کرج است. اما دو روز قبل مراجعه از موجودی قارچ یا حضور مسئول فروش اطمینان حاصل کنید و از مراجعه بدون هماهنگی خودداری کنید تا اذیت نشید.

عوارض مصرف شیتاکه چیه؟1398-12-16T02:23:57+03:30

 علائم آلرژی به شیتاکه به صورت کهیر و خارش و یا حالت استفراغ و یا تهوع ظاهر میشود و بدون درمان بعد از ده روز از قطع مصرف برطرف می شود.

اگر بدن ما به مصرف هر شکل شیتاکه آلرژی نشون داد راهکار چیه؟1398-12-16T02:29:08+03:30

عموما بعد از پختن قارچ حدود نیم تا یک ساعت دیگر علائم آلرژی در فردی ظاهر نمیشود. در صورت پختن و بروز مجدد استفاده از سایر قارچ ها مانند ماشمیکس و گانومیکس توصیه می شود.

اگر بعد از مصرف سه ماه قارچ باز عود داشتم علت چیه؟1398-12-16T02:30:55+03:30

عموما این اتفاق نمی افتد. اما علت می تواند به دلیل کاهش مقطعی سطح ایمنی بدن  باشد. مواردی که سبب بروز آن می شود استرس  شدید و مصرف مواد الکلی، قندی و دخانیات و… می باشد. درصورتی که لاغر باشید و یا آزمایش چکاپ شما کمبودی مانند ویتامین دی یا آهن و… نشان دهد احتمال اثر نکردن قارچ ها زیاد است. معمولا اگر کسی بعد از دوماه از یک قارچ نتیچه نگرفت میتواند قارچ دیگر را تست کند.

گنومیکس بهتره یا شیتاکه ؟1399-01-08T12:55:42+04:30

هر دو مکمل هستند. توصیه میکنیم در کنار شیتاکه حتما گنومیکس استفاده شود. مصرف شیتاکه گاهی منجر به بالارفتن آنزیم های کبد میشود. با مصرف گنومیکس این مشکل برطرف میگردد و همچنین سبب سم زدایی، بالانس بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن با مکانیسم های دیگر و تکمیل کننده شیتاکه می شود.

ماشمیکس بهتره یا شیتاکه ؟1398-12-16T02:34:38+03:30

قوی ترین محصول ما ماشمیکس است. نتایج ما نشان میدهد افرادی که با شیتاکه پاسخ مثبت نمیگیرند با مصرف ماشمیکس مشکلشان حل می شود. همچنین ماشیمکس احتمال آلرژی وجود ندارد.

ای اچ سی سی (AHCC) بهتره یا شیتاکه؟1398-12-16T02:35:54+03:30

نمی دانیم چرا که به طور اختصاصی ای اچ سی سی را بررسی نکردیم. اما شنیده ها از مصرف کنندگان شیتاکه نشان می دهد که تاثیر خود شیتاکه از آن بیشتر بوده است. با توجه به نرخ ارز، استفاده از این قرص نسبت به خود قارچ نیز به صرفه نیست. با مصرف ماشمیکس هزینه ماهانه ۳۰تومان و شیتاکه هزینه ماهانه ای حدود 75هزارتومان و لی با مصرف این قرص حداقل 800 هزارتومان باید هزینه کرد ولی اثر درمانی کمتر یا مشابه دریافت کرد.

واکسن گارداسیل بهتره یا شیتاکه1398-12-16T02:36:53+03:30

واکسن از اسمش مشخصه که برای پیشگیری است نه برای درمان. لذا بعد از آلوده شدن اثر آنچنانی ندارد. این واکسن برای کسانی که در معرض خطر آلودگی به این ویروس هستند شدیدا توصیه می شود.

بهترین توصیه شما برای درمان زگیل تناسلی چیست؟1399-01-19T20:25:02+04:30

بهترین روش درمان تقویت سیستم ایمنی بدن است. راه هایی که تنها علائم بیماری را از بین می برد مقطعی است و ویروس باقیمانده و مجددا علائم بعد از مدتی ظاهر می شود.  چرا که ویروس را از بین نمی برد و تنها زگیل های سطح پوست را از بین می برد. لذا هر کاری بکنید تا سیستم ایمنی شما تقویت شود. برای این کار با تغذیه شروع کنید. مواد غذایی که ایمنی بدن را تقویت می کنند مانند میوه و سبزیجات را اضافه کنید و موادی که تضعیف میکند حذف کنید (مانند فست فود ها، الکل و مشروبات، دود ….). در کنار انجام همه این موارد، مصرف قارچ ها به ترتیب قدرت با تجربه ما شامل ماشمیکس،‌ شیتاکه، گنومیکس، گانودرما و ترکی تیل است.

آیا از قارچ های دارویی در درمان سرطان می توان استفاده کرد؟1399-01-19T20:25:16+04:30

بلی، در پیشگیری و درمان همه انواع سرطان ها می توان استفاده کرد. علت آن مکانیسم عمومی مقابله با سرطان است. مصرف قارچ سبب تقویت سیستم ایمنی بدن با افزایش گلبول های سفید می شود. گلبول های سفید در حذف سلول های سرطانی که کل بدن اثر می کنند. نکته مهم در مورد درمان سرطان: تاثیر قارچ ها به تدریج بوده و عموما سه تا 6 ماه طول می کشد. لذا در صورتی که بیمار زمان زمان کافی ندارد ممکن است استفاده از قارچ بی فایده باشد.

آیا افراد سالم هم میتوانند از ماشمیکس استفاده کنند؟1399-01-19T20:25:28+04:30

بلی. همه ما به جمله پیشگیری بهتر از درمان است آشنا هستیم. در مورد مصرف آن در افراد سالم نیز نمونه بسیار عالی از پیشگیری قبل از بیمار شدن است. با مصرف ماشمیکس، سیستم ایمنی شما تقویت می شود. افرادی که سیستم ایمنی قوی دارند به راحتی بیمار نمیشوند. میزان مصرف در افراد سالم به صورت هفتگی چند بار و یا روزانه یک گرم توصیه می شود. مصرف این محصول برای افراد نابالغ، حامله و بالای ۶۰ سال مطالعه نشده است، لذا قبل از مصرف با ما مشورت کنید.

آیا افراد سالم هم میتوانند از شیتاکه استفاده کنند؟1399-01-06T01:23:06+04:30

بله،‌ موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

سوالات متداول1402-01-11T09:26:49+03:30
آیا قارچهای دارویی ویروس زگیل تناسلی (HPV) را ریشه کن میکنند؟

بررسی های ما طی یک سال اخیر که اقدام به تولید و فروش این قارچ کردیم نشان داد که: اولا تکثیر ویروس در بدن کلا متوقف می شود چرا که بالای 95 درصد افرادی که به طور مستمر و با دوز مناسب شیتاکه مصرف کردند بعد از دو ماه،  دیگر هیچ عودی از علائم نداشتند.  ثانیا در تعداد زیادی از آنها بعد از مصرف سه ماه تا یکسال بعد از انجام آزمایش پی سی آر هیچ ویروسی ردیابی نشده است. مقاله ای با این عنوان در وبسایت محصولات دکتر مهدیزاده به صورت علمی اثبات میکند که ویروس زگیل تناسلی به طور کامل از بدن پاکسازی میشود.

مکانیسم عمل شیتاکه چیه؟

سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند با این کار خود بدن فرد به جنگ با ویروس می رود.

روی همه انوع ویروسی اثر میکنه؟

بلی. زیرا مکانیسم عمل عمومی است. یعنی با تقویت سیستم ایمنی بدن، بدن شما آماده مبارزه با هر نوع بیماری ویروسی و باکتریایی و حتی سرطانی شدن سلول های خودی است.

شیتاکه تازه بهتره یا خشک؟

قارچ تازه=قارچی که تازه برداشت شده و خشک نشده
قارچ خشک=قارچی که بعد از برداشت خشک شده.
سوال رایج= قارچ تازه بهتره یا خشک= تفاوت مثل مصرف توت تازه و توت خشک است. هر کدام راحترید.
هر کدام راحترید، ولی بهتر است تا زمانی که قارچ تازه در دسترس است و مواد غذایی آن از جمله وایتامین ها قابل استفاده ترند از ان استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به قارچ تازه از قارچ خشک استفاده کنید.
مزایای قارچ تازه =خوشمزه و لذیذ تر،  امکان بروز آلرژی کمتر، محتوی مواد غذایی که در اثر خشک کردن از بین می روند
معایب قارچ تازه= عدم تولید و دسترسی پیوسته، انبارداری کمتر
مزایای قارچ خشک= اثر درمانی تقریبا مشابه قارچ تازه، انبار داری بالاتر، دسترسی همیشگی و آسانتر
معایب قارچ خشک= عدم سهولت مصرف، ارزش غذایی کمتر از لحاظ تغذیه ای و نه درمانی

میزان مصرف قارچ شیتاکه چقدره ؟

تا ۵ گرم قارچ خشک در روز
۳۰تا ۵۰گرم قارچ تازه در روز
میتوانید در صورتی که دفعات عود زیاد است در ماه های اول ده گرم شیتاکه و یک گرم ماشمیکس در روز به صورت پخته مصرف نمود تا زودتر تکثیر ویروس متوقف شود. وزن قارچ تازه بعد ز خشک کردن تا ده برابر کاهش می یابد. علت قیمت بالاتر (قارچ خشک) و مقدار مصرف بالاتر (قارچ تازه) به همین دلیل است.

 شیتاکه خام بهتره یا پخته ؟

تفاوت قارچ خام و پخته (یا خدا): قارچی که حرارت میبیند اعم از خشک و تازه پخته  است (خام نیست).
اصولا هیچ تفاوتی بین شیتاکه خام یا پخته وجود ندارد لذا به هر سبکی که مصرف کننده می تواند مصرف شد. در مورد اثر درمانی قارچ خام و پخته منابع علمی ضد و نقیض است. برخی منابع مگند با حرارت، اثر درمانی  قارچ بیشتر بیشود. توجه: در مواردی که به مصرف قارچ خام آلرژی داشتید حتما پخته مصرف کنید. علائم آلرژی شامل حالت تهوع و استفراق، کهیر و خارش سطح پوست کل بدن. در صورت وقوع مصرف قارچ را تا ده روز قطع کنید. بعد از رفع علائم آلرژی برای مصرف قارچ حتما قارچ را داخل غذا هایی که حرارت میبیند استفاده کنید. حداقل نیم ساعت تا یک ساعت حرارت ببیند. توصیه عمومی ما در مورد شکل قارچ جهت خرید و مصرف: ابتدا بدنبال قارچ تازه باشید اگر نبود و یا شرایط نگهداری نبود  بدنبال قارچ خشک باشید. هر کدام تهیه کردید تا ۵ روز خام مصرف کنید اگر الرژی داشتید به صورت پخته (حداقل یکساعت بجوشد) مصرف کنید.

 طرز نگهداری قارچ  ارسالی ما به شما

قارچ خشک » نگهداری در جای خشک همانند بسیاری از خشکبار در منزل. مثلا آشپزخانه،  کمد و… در هر ظرفی نگهداری تا دوماه. در صورتی که بوی قارچ برای شما خوشایند نیست. میتوانید درون سینی یا آبکش ریخته و هفته ای یکبار در هوای آزاد سایه یا آفتاب به مدت چند ساعت دور از باد و باران قرار دهید.
قارچ تازه » راه اول قرار دادن در ظرف درباز یا ابکش و قرار دادن در یخچال حدکثر تا ده تا بیست روز (داخل بسته ارسالی ما نماند). راه دوم اسلایس کردن و تفت ساده در روغن  و سهمیه بندی روزانه قارچ و قرار دادن در فریز است.
 راهنمای تفصیلی نگهداری از قارچ تازه شیتاکه به صورت بلند مدت : پس از دریافت بسته قارچ سلفون ظرف را کاملا جدا کرده و قارچ ها را داخل سبد یا ابکش ریخته و داخل یخچال قرار دهید. معمولا تا بیست روز یا یکماه میتوانید از آنها استفاده کنید. ترجیحا ابتدا قارچ های نازکتر را استفاده کنید و سپس قارچ های سفت. پس از بیست روز در صورتی که قارچ ها بدلیل کاهش رطوبت چروکیده شدند میتوانید اقدام به خشک کردن انها (همه مناطق کشور بجز استان های شمالی) نمایید. برای اینکار قارچ ها را به دو نیم و یا اسلایس نمایید، و سپس در  محل خشک بصورت پخش شده قرار دهید تا خشک شوند. قارچ شیتاکه تازه قدرت انبارداری بالایی دارد، درصورتی که داخل پلاستیک نگهداری نشود و در یخچال بتدریج رطوبت ان خارج شود خشک شده ولی فاسد نمیشود. راه دوم نگهداری بلند مدت= قارچ ها را پس از دریافت اسلایس کرده و با روغن کمی تفت دهید، سپس به میزان مصرف روزانه یعنی ۵۰گرم درون ظروف یا … قرار داده و در فریزر قرار دهید‌ و تا ۶ماه قابل استفاده است. لازم به ذکر است فرایندهایی مثل فریز کردن، خشک کردن، پختن و … هیچ تاثیری بر روی مواد موثره اصلی قارچ که جهت درمان و پیشگیری استفاده میشود ندارد. تنها وایتامین ها در اثر این فرایند ها تحت تاثیر قرار میگیرند که میتوان از سایر منابع تامین کرد.

چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟

چگونه قارچ غیر چوبی (مانند شیتاکه، شاه صدف، صدفی) را مصرف کنیم؟ (برای مشاهده راهنمای مصرف قارچ های چوبی مانند ماشمیکس،‌گانودرما، ترکی تیل به وبسیات محصولات دکتر مهدیزاده یا کارمند یک مراجعه نمایید)☘️☘️☘️☘️☘️
فیلم روش مصرف قارچ شیتاکه
مهمترین نکته در مصرف این قارچ سهولت مصرف است. مقابله با بیماری کنونی شما نیازمند کاهش استرس و افزایش روحیه است. بنابراین کار را سخت نکنید. به این فکر کنید که قارچی را مصرف میکنید که کل بدن شما را در مقابل همه بیماری ها مقاوم میکند. به هیچ وجه نگران نباشید که با پختن، خرد کردن و مصرف با سایر غذا ها اثر آن کاهش می یابد (اگه یادتون باشه یه مقاله جدید نشون داده بود اثر این قارچ در حالت گرمادیده بیشتر هم بوده، شاید با گرم کردن برخی از ویتامین ها از دست برند اما اثری که شما دنبال اون هستید و اون مقاوم شدن بدن شما علیه بیماریهاست حفظ میشه. ( ما برای گرفتن عصاره برخی از قارچ های دارویی برای مثال گنودرما (داروی جاودانگی) ما بیش از ده ساعت اون رو میجوشونیم تا عصاره خارج و بعد آبشو تبخیر میکنیم پودری که میمونه میشه پلی ساکارید های محلول دارویی. این مثال رو زدم که اصلا نگران از دست رفتن خاصیت دارویی قارچ ها با پختن نباشید). 🖐اگر وقت ندارید تا صرف آماده کردن آن کنید. روز اول سه عدد خشک آن را بخورید. اگر علائم آلرژی ندادید هر روز بعد از صبحانه این کار را بکنید. اگر آلرژی داشتید فقط پخته مصرف کنید مثلا با اون آش درست کنید و طی چند روز آن را مصرف کنید. یه راه ساده که دوستان پیشنهاد کردند پودر کردن و ریختن در ماست به همراه فلفل سیاه پودر شده و خوردن روزانه آن است (این روش نوعی خام خواری است و ما توصیه نمیکنیم و ممکن است هم بدلیل سردی قارچ و هم خام بودن علایم آلرژی یا تهوع ظاهر شود). اگر مصرف خام قارچ خصوصا نوع خشک آن راحت نیست به خاطر طمع و عطر (کلم) یا علائم آلرژی مانند خارش پوست و یا اسهال بهتر است آن را به صورت پخته مصرف کنید و نگران کاهش اثرات آن نباشید. ☘️ساده ترین راه پودر کردن و اضافه کردن به غذا های در حال پخت به عنوان مکمل است. راه جالب تر و خوشمزه: ابتدا قارچ را ری هیدریت کنید یعنی آب از دست رفته آن را بازگردانید تا دقیقا شبیه قارچ تازه شود (سایز آن دو برابر می شود). برای این کار آبی که در حال جوش است قارچ ها را درون آن بریزید و خاموش کنید درب آن را ببیند تا دما بالا بماند و به مدت 20 دقیقه صبر کنید (محصولات دکتر مهدیزاده » اگر یک ساعت بماند بهتر است). سپس قارچ ها را در آورده و آب اضافی آن را بگیرد. با چاقو همانند کاری که با قارچ تازه می کنید آن را به چند قسمت ببرید و در غذاهای مختلفی که قارچ استفاده می کنید استفاده کنید. ساده ترین راه اسلایس کردن آنها و ریختن در ماهی تابه با مقداری روغن و آب و نمک و تفت دادن آن و سپس خوردن این قارچ خوشمزه (محصولات دکتر مهدیزاده) .
☝️نکته: درصورتی که قارچ را خیس کنید آنرا به مدت زیاد نگه ندارید. حدکثر یک ساعت در آب داغ، به هیچ وجه قارچ را در آب سرد خیس نکنید. علت: باکتری هایی که در محیط روی دست و ظروف و قارچ هستند هر بیست دقیقه جمعیتشان دو برابر می شود و ممکن است سبب بروز علائم مسمویت  شوند. 
☝️نکته: قارچ  خشکی که از ما تحویل می گیرید نیاز به شستن ندارند ولی درصورت حساس بودن میتوانید با آب بشورید.
☝️نکته: محل نگهداری قارچ خشکی که از ما دریافت میکنید: مکان خشک و خنک به دور از دسترس آفات و حشرات انباری برای مثال آنها را درون ظرفی که حبوبات می ریزید قرار دهید و در یخچال و یا کنج کمد های آشپزخانه قرار دهید. در صورتی که بوی تند قارچ خوشایند نیست آنرا در زیب کیپی که قارچها در آن قرار دارند نگهداری کنید. برای کم شدن عطر قارچ در حین مصرف ظرف نگهداری آن را باز نگه دارید و یا قبل از مصرف در مجاورت آفتاب یا هوای تازه قرار دهید تا کمتر شود. از این طریق میتوانید قارچ ها حتی تا یکسال نگهداری کرد. تنها باید مواظب باشید که قارچها مرطوب نشود.

عنوان

رفتن به بالا