در این مقاله ترکیبات قارچی به عنوان داروهای تقویت کننده سیستم ایمنی در درمان سرطان می پردازیم:

چکیده

از زمان های بسیار قدیم ، گیاهان و ترکیبات آنها در درمان و مدیریت بیماری های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر ، بیشتر داروهای معمولی که برای درمان بیماری ها استفاده می شوند ، مستقیم یا غیرمستقیم از منابع گیاهی تهیه می شوند. گروه قارچی از اهمیت بالایی برخوردار است ، که نه تنها غذای مستقیم انسان را تأمین می کند بلکه منبع داروهای مهم نیز بوده است.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک های متداول از قارچ ها تهیه می شوند. قارچ ها همچنین در صنایع غذایی ، پخت و پز و تولید الکل مورد استفاده قرار گرفته اند. جدای از اهمیت اقتصادی مایکروفرها ، از ماکروفاژیها بطور مستقیم به عنوان غذا استفاده می شود ، که معمولاً از بدن میوه های آنها حاصل می شود که معمولاً به عنوان قارچ شناخته می شود.

قارچ ها به دلیل غنی بودن در پروتئین ها ، مواد معدنی و سایر مواد مغذی نیز با تقویت سیستم ایمنی بدن همراه بوده اند. این موضوع قارچ را به عنوان منبع غذایی مهمی به ویژه برای گیاهخواران و افراد تحت فشار در سیستم ایمنی از جمله افراد HIV / AIDS تبدیل می کند.

در داروهای مکمل و جایگزین (CAM) ، قارچ به طور فزاینده ای برای درمان بیماری های مختلف پذیرفته می شود. نشان داده شده است که قارچ ها قادر به تحریک سیستم ایمنی بدن ، تعدیل ایمنی هومورال و سلولی ، و تقویت فعالیت ضد تحریک کننده و ضد توموری ، و همچنین جوان سازی سیستم ایمنی توسط رادیوتراپی و شیمی درمانی در معالجه سرطان هستند. بنابراین ، این پتانسیل قارچ آنها را به عنوان کاندیدای واکسن و ایمونوتراپی در درمان سرطان و سایر بیماریها واجد شرایط می کند. با این حال ، یک بررسی مهم در مورد پتانسیل تعدیل کننده سیستم ایمنی قارچ در سرطان به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است. این بررسی بینش فعالیتهای ایمنی قارچ مرتبط با فعالیت ضد سرطان را ارائه می دهد.

جهت سفارش قارچ گانودرما کلیک کنید

مقدمه

بشریت همچنان رنج سرطان را تحمل می کند ، بیماری ای که با رشد غیرقابل کنترل سلول همراه است. در سال 2013 ، گزارش شده است که از مهمترین دلایل مرگ ، بعد بیماریهای قلبی عروقی است. تخمین زده می شود مرگ در اثر سرطان در سال 2030 به سیزده میلیون برسد [1-3]. مبارزه با سرطان در دهه های گذشته با رویکرد چند جهته شامل تغییر رفتاری و رژیم غذایی ، شیمی درمانی ، رادیوتراپی ، جراحی و اخیراً سیستم ایمنی درمانی شدت یافته است. متأسفانه ، این رویکردها از عوارض جانبی جدی ناشی از عود و تضعیف سیستم ایمنی بدن تا کاهش کیفیت زندگی (QoL) بیماران خالی نیست. این امر باعث شده است تا دانشمندان به تلاشهای هماهنگ برای یافتن روشهای درمانی بهتر منجر شوند كه جدا از مدیریت سلولهای سرطانی ، سیستم ایمنی بدن را در مبارزه با سرطان و سایر بیماریها تقویت می كنند [4].

در بین این روشهای درمانی ، داروهای مکمل و جایگزین (CAM) به دلیل پتانسیل درمان کامل از جمله تقویت سیستم ایمنی ، به عنوان یک گزینه جایگزین در نظر گرفته شده است.

قارچ ها ساختار تولید مثل اسپور قارچ ها هستند. طبقه بندی باستانی قارچ ها را در بین گیاهان قرار می داد ، اما طبقه بندی کنونی قارچ ها را به عنوان یک گروه مستقل از ارگانیسم های تحت مایکوتا می شناسد ، اساساً به دلیل داشتن کیتین در دیواره های سلولی آنها. قارچ ها یك بدن میوه بارور و دارای اسپور قارچ هستند كه به طور معمول در بالای سطح زمین یا روی بستر آن تولید می شوند ، بطور عمده توسط گروه Basidiomycota و Ascomycota.فروش گانودرما، خرید قارچ گانودرما، خرید گانودرما، فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما تازه، خرید شیتاکه، فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ کپسول گانودرما، گنودرمای اصل، محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما در ایران،

اگرچه در قارچ های وحشی فصلی است و می توان آنها را جمع آوری و استفاده کرد ، اما از طریق اسپور یا کشت بافت در آزمایشگاه ها می توان آنها را اهلی کرد. بیش از 14000 گونه قارچ وجود دارد ، اما حدود 3000 غذای خوراکی هستند که تقریباً 700 خاصیت دارویی دارند و 1٪ آنها سمی هستند [6]. برای سالهای طولانی ، قارچ با خواص غذایی و دارویی از جمله تنظیم ایمنی و خاصیت ضد توموری همراه است [6–11]. براساس تحقیقات انجام شده ، قارچ خوراکی با اعمال اثرات آنها بر فعالیت های سلولی ، تولید ثانویه ترکیبات شیمیایی که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و کمک به معالجه بیماری ها و بازگرداندن ایمنی سلولی که توسط پرتودرمانی و شیمی درمانی انجام می شود سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این تقویت سیستم ایمنی به طور عمده به β- گلوکانان [12 ، 13] مرتبط است.

یک کلید مهم ، مکانیسم محافظتی که اغلب توسط قارچ ها در برابر سرطان اعمال می شود ، توانایی تحریک پاسخ سیستم ایمنی بدن است ، جایی که بتا گلوکان ، یک پلی ساکارید محلول در آب ، سلول های ایمنی و پروتئین ها و ماکروفاژها ، سلول های T ، سلول های کشنده طبیعی و سیتوکین ها را فعال می کند. که به سلولهای تومور حمله می کنند [10].

قارچ دکمه ای سفید Agaricus bisporus نمونه ای از قارچ های رژیمی است. جدا از داشتن آنتی اکسیدانهای فعال زیستی و مواد ضد سرطان زا ، این ترکیبات فعال زیستی باعث تغییر فعالیت آنزیم آروماتاز ​​می شوند. این آنزیم در تبدیل آندروژن ها به واسطه های استروژن تکثیری که از نزدیک با پیشرفت سرطان پستان در ارتباط هستند ، درگیر است. علاوه بر این ، ترکیبات غیرپلی ساکارید در گونه هایی مانند قارچ های شییتاکه و صدف فعالیت بیولوژیکی در برابر سرطان پوست موش ها و سلول های سرطان پروستات انسانی دارند [16]. فعالیت ضد توموری و سیستم ایمنی قارچ توسط عصاره های قارچ خام و ترکیبات خالص به نمایش گذاشته شده است. پلی ساکارید که عمدتاً از β- گلوکانهای موجود در دیواره سلولی تشکیل شده است ، وظیفه تعدیل سیستم ایمنی را از چند طریق شامل فعال سازی فعالیت فاگوسیتیک و تولید واسطه های اکسیژن فعال ، واسطه های التهابی و تولید سایتوکاین ها بر عهده دارد. [7، 10، 17 ]

قارچهای دارویی منتخب و فعالیت ضد سرطان آنها

قارچ ها می توانند از نظر خوراکی ، دارویی یا سمی باشند. بسیاری از گونه های قارچ ، چه خوراکی و چه سمی ، حاوی ترکیبات فعال زیستی هستند که برای سلامتی انسان از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

دیواره سلولی قارچ حاوی دو ترکیب مهم ، کیتین و β- گلوکان است. از بین این دو ، β- گلوکانان β (3 1 1) ، β (4 1 1) و β (6 1 1) قارچ را از نظر خاصیت درمانی بیماریهای مختلف از اهمیت ویژه ای می سازند [18-20]. علاوه بر این ترکیبات ، مؤلفه های مهم دیگری نیز در قارچ ها وجود دارد. آنها شامل پلی ساکاریدها ، ترکیب های پروتئین پلی ساکارید ، آگاریتین ، ارگوسترول ، سلنیوم ، پلی فنول ها و ترپنوئیدها هستند.محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما، خرید کپسول گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ قیمت قهوه گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ پرورش و فروش مستقیم قارچ گانودرما لوسیدوم و انواع قارچ‌های دارویی زیر نظر جهاد کشاورزی و با مجوز رسمی، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در ایران، بزرگترین عرضه کننده قارچ گانودرما لوسیدوم در ایران، تاثیر گانودرما روی میل جنسی،‌ تاثیر گانودرما روی روح و روان،‌

جدا از ویژگیهای درمانی مرتبط با این ترکیبات ، آنها به طور کلی بعنوان اصلاح کننده پاسخ بیولوژیکی (BRM) در نظر گرفته می شوند. هر دو آزمایش آزمایشگاهی و داخل بدن فعالیتهای درمانی ترکیبات قارچ را پشتیبانی می کنند. این ترکیبات سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با تومورها و سایر بیماری ها تعدیل می کنند. اینها شامل تقویت سیستم ایمنی از طریق تحریک لنفوسیتها ، سلولهای NK و ماکروفاژها ، افزایش تولید سایتوکاین ، مهار تکثیر سلولهای سرطانی ، افزایش آپوپتوز و مسدود کردن آنژیوژنز علاوه بر اینکه سمیت سلولی در سلولهای سرطانی است [21، 22].

این ترکیبات در تماس با سلول های روده هستند ، خط مقدم سیستم ایمنی روده که با آنتی ژن ها در تعامل است ، از این طریق در پاسخ ایمنی روده و در صورت لزوم پاسخ التهابی را بازی می کند [23]. پلی ساکاریدهای قارچ و مجتمع های پروتئین پلی ساکارید به عنوان یکی از منابع اصلی داروهای درمانی برای سیستم های ایمنی و ضد توموری در نظر گرفته می شوند [21، 24].

بیش از 50 گونه قارچ دارای ایمنی بالقوه با اثرات سیستم ایمنی و ضد توموری در شرایط آزمایشگاهی و داخل بدن و همچنین در سرطانهای انسانی هستند. آنها شامل لکتین ها ، پلی ساکاریدها ، پلی ساکاریدها-پپتیدها ، مجتمع های پروتئین پلی ساکارید مانند لنتینان ، اسکیزوفیلان ، پلی ساکارید-K ، پلی ساکارید P ، ترکیبات همبسته فعال هگزوز (AHCC) و Maitake D هستند. این ترکیبات از Ganoderma lucidum ، G. tsugae ، commune Schizophyllum ، Sparassis crispa ، Pleurotus tuber-regium ، P. rhinoceros ، Trametes robiniophila Murill ، Coriolus Versicolor ، Edents Lentinus ، Grifola frondosa و Flammulina velutipes ، مشتق شده است.

این قارچ ها با درمان سرطان های مختلفی از جمله سرطان های پستان ، کولورکتال ، گردن رحم ، پوست ، کبد ، تخمدان ، مثانه ، پروستات ، معده ، پوست ، ریه ، لوسمی و معده همراه است (جدول 1). ترکیبات قارچ از مکانیسم های مختلفی برای تعدیل سیستم ایمنی در درمان سرطان استفاده می کند. به عنوان مثال ، عصاره های آب میوه های Agaricus blazei Murill (AbM) باعث تولید TNF-alpha ، IL-8 و NO2 می شوند. پلی ساکاریدهای با وزن مولکولی کم هستند که رشد تومور و آنژیوژنز در داخل بدن را سرکوب می کنند [26] ، و آنها حاوی آگاریتین و ارگوسترول هستند که قادر به القاء آپوپتوز در سلول های لوسمی و مهار آنژیوژنز ناشی از تومور هستند [27 ، 28].

پلی ساکاریدهای Ganoderma lucidum و triterpenoids مهار کننده های قدرتمند رشد تومور در شرایط in vitro و in vivo هستند [14]. علاوه بر این ، عصاره G. lucidum و G. tsugae قادر به مهار رشد سلولهای سرطانی روده بزرگ در شرایط آزمایشگاهی هستند [29]. اسکیزوفیلان ، از کمون اسکیزوفیلا ، β (1-3) و β (1-6) D- گلوکان ، در برابر سرطان معده کمتر موثر است اما بقای بیماران مبتلا به سرطان سر و گردن را افزایش می دهد. در سرطان دهانه رحم ، بقا و زمان عود مجدد برای مرحله II طولانی تر می شود ، و هنگام تزریق مستقیم به توده سرطانی مؤثرتر است [30] ، نشانگر اثر سمیت سلولی مستقیم به سلولهای توموری است. همچنین افزایش قابل ملاحظه ای در مونوسیت ها و گرانولوسیت ها در خون و طحال وجود دارد که منجر به تولید IL – 6 و IL – 8 پس از استفاده از قارچ گل کلم (Sparassis crispa) می شود و نشان می دهد که دارای خواص ایمنی بدن است [31].

سایر قارچها مانند P. tuber-regium و polycharides P. rhinoceros اثرات ضد توموری دارند ، جایی که آنها قادر به بیان و تکثیر سلول های NK ، ماکروفاژها و سلولهای کمکی T در موشها هستند [32-34] و Trametes robiniophila Murrill (Huaier) قارچ در چین حدوداً 1600 سال در TCM اعمال می شود [35] و پروتئوگلیکان ها آن را از نظر آپوپتوز ، آنتی ژنوژنز ، وارونگی مقاومت در برابر دارو ، آنتی ماستاز و فعال سازی سیستم ایمنی نشان می دهند. جدول 1 قارچ های منتخب را كه در سرطانهای مختلف مورد مطالعه قرار گرفته اند ، برجسته می كند.

مکانیسم تعدیل سیستم ایمنی توسط ترکیبات قارچی ضد سرطان

ترکیبات قارچ برای مقابله با سرطان از طریق تعدیل سیستم ایمنی ذاتی (غیر اختصاصی) و القایی (خاص) شناخته شده است. پاسخ سیستم ایمنی بدن پس از تهاجم توسط آنتی ژنها به شدت بر تعامل بین گیرنده های تشخیص الگوی میزبان (PRR) و الگوهای مولکولی مرتبط با پاتوژن (PAMPs) متکی است. PRR ها از طریق شناخت پاتوژن ایمنی ذاتی را آغاز می کنند ، در حالی که گیرنده های شارژ مانند (TLR) مسیرهای سیگنالینگ را آغاز می کنند که ایمنی ذاتی را هماهنگ می کنند و ایمنی تطبیقی ​​را در برابر عوامل بیماری زا مختلف تحریک می کنند [56].

دیواره های سلولی قارچ دارای ترکیباتی هستند ، به خصوص β- گلوکان ها ، که تصور می شود یک PAMP اصلی در شروع یک پاسخ ایمنی باشد. گیرنده های β- گلوکان ها ، Dectin-1 ، بر روی سلول های دندریتیک ، ماکروفاژها ، نوتروفیل ها و مونوسیت ها بیان شده است [57، 58]. اتصال Dectin-1 و β- گلوکانان منجر به انتقال سیگنال می شود که به نوبه خود سلول های T ، پروتئین کیناز های فعال شده با میتوژن (MAPK) و عامل هسته ای kappa B (NF-kB) را فعال می کند ، و در نتیجه تولید سایتوکاین [59 ، 60] ایجاد می شود. علاوه بر این ، ترکیبات قارچ با استفاده از گیرنده Dectin-1 ، گیرنده شماره 2 (TLR-2) و گیرنده مکمل 3 (CR3) توسط PRR شناخته می شوند. PAMP به TLR2 متصل می شود که ایمنی تطبیقی ​​و PAMP-PRR را بر روی مونوسیت ها ، سلول های دندریتیک ، گرانولوسیت ها و سلول های NK سیستم ایمنی ذاتی ایجاد می کند [61-65] و منجر به فعال شدن سلول های ایمنی ، تولید سیتوکین و بیان مولکول های چسبندگی می شود. [66 ، 67] ، همانطور که در شکل 1 نشان داده شده است.

https://www.hindawi.com/journals/ecam/2018/7271509/fig1/

شکل یک : مکانیسم ایمنی احتمالی عملکرد گلوکان قارچ. آنها از Dectin-1 ، CR3 و TLR-2 استفاده می کنند که منجر به فعال سازی و انتقال سیگنال لنفوسیت های T ، MAPK و NF-kB می شود و به نوبه خود منجر به تولید شیمیوکین و فعال سازی و تحریک لنفوسیت ها ، ماکروفاژها و سلول های NK می شود. در مهار تکثیر سرطان از طریق مستقیم ، آپوپتوز و توقف  چرخه سلولهای سرطانی یا مانع آنژیوژنز و متاستاز سلولهای سرطانی.

علاوه بر این ، گلوکان ها که از نظر دارویی مهم هستند از نظر مقاومت در برابر اسید مقاوم هستند و بنابراین قادر به عبور از معده به اثنی عشر هستند و در آنجا با گیرنده ها در تعامل هستند و آنها را برای تولید لیزوزیم ، رادیکال های واکنشی اکسیژن و اکسیدهای ازت فعال می کنند. . اینها به نوبه خود تولید سیتوکین هایی را که فاگوسیت ها و لکوسیت ها را فعال می کنند ، تحریک می کنند و منجر به ایمنی موضعی یا سیستمی می شوند [68-70].

کارآیی بتا گلوکان ها برای فعال کردن لکوسیت ها نه تنها به ترکیب آنها بلکه به حلالیت موجود در آب ، وزن مولکولی و میزان تعویض و انشعاب بستگی دارد. فعالیت دارویی آنها می تواند به تعامل با گیرنده های خاص β- گلوکوپیرانوز در لکوسیت ها مرتبط باشد. این تعامل ، لکوسیت ها را فعال می کند ، که به نوبه خود فاگوسیتوز ، سمیت و تولید سایتوکاین ها توسط لکوسیت ها را تحریک می کنند [71، 72].

تأثیر ترکیبات قارچ بر تولید سیتوکین

ترکیبات قارچ از طریق مکانیسم های مختلف مولکولی ، خاصیت تعدیل کننده سیستم ایمنی بدن را اعمال می کنند. برخی از ژنهای تنظیم نشده که منجر به تولید سایتوکاینهای ضد التهابی و ضد سرطان می شوند. مطالعات انجام شده با ترکیبات قارچ نشان می دهد که تعدادی از ژن ها و سیتوکین ها به دنبال درمانهای آزمایشگاهی و آزمایشگاهی تحت تأثیر قرار می گیرند. سیتوکین ها پیام رسان سیستم ایمنی هستند و یا پروتئین یا گلیکوپروتئین هستند که توسط سلولهای ایمنی ترشح می شوند و سیستم ایمنی ذاتی و سازگار را تنظیم می کنند [6]. به دنبال جذب خوراکی ترکیبات قارچ / قارچ ، فاکتورهای ایمنی روده فعال می شوند ، یعنی سلولهای دندریتیک و ماکروفاژها که سیتوکینهایی را ترشح می کنند که ایمنی محلی یا سیستمیک را آغاز می کنند. سلولهای اپیتلیال روده نیز برای ترشح IL-7 ، یک سایتوکاین مهم در سیستم ایمنی درمانی سرطان تحریک می شوند [73 ، 74].

جوجه کشی سلولهای THP-promonocytic THP-1 با عصاره Agaricus blazei Murill ، بسیاری از ژنهایی را که با کموکاین های ضد سرطان همراه هستند ، ترشح می کند ، و منجر به ترشح تعدادی از سایتوکاین ها از جمله زیر واحد IL-23α در خانواده IL-12 ، IL-1β ، پروتئین شیمیایی مونوسیتهای منیزایت -1 (MCP-1) ، عامل تحریک کلونی گرانولوسیت (G-CSF) و فاکتور نکروز تومور آلفا (TNF-α) [27 ، 36]. علاوه بر این ، ولمن و همکاران. [75] نشان داد كه اجسام ميوه ، كلاهك و ماده Agaricus bisporus باعث توليد TNF-α توسط ماكروفاژهاي استخراج شده از مغز استخوان مي شوند.

از طرف دیگر ، گانودرما لوسییدوم از گیاهان تونیک تقویت کننده طول عمر است و فعالیتهای بیولوژیکی ، به ویژه خواص ضد توموری و سیستم ایمنی بدن ، شامل تحریک سلولهای T و پاسخ التهابی با بیان و تولید مواد شیمیایی از جمله IL-1 ، IL-2 ، IL-6 می باشد. ، TNF-α ، و اینترفرون گاما (IFN-γ) [4 ، 41 ، 42]. Grifolan از Grifola frondosa فعالیت ماکروفاژها را با افزایش تولید IL-1 ، IL-6 و IL-8 ترویج می کند ، در نهایت فعال و افزایش تعداد لکوسیت ها [45-47 ، 76]. ترکیبات دیگر از قارچهای پپتید پلی ساکارید (PSP) ، پلی ساکارید (PSK) و لنتینان باعث ترشح آزمایشگاهی ترشح سیتوکین های متنوع ، یعنی IL-1 ، IL-2 ، IL-6 ، IL-8 ، TNF و اینترفرون ها می شود. 49]

علاوه بر این ، Bittencourt و همکاران. [52] نشان داد که α-گلوکان حاصل از سودومالشایر بوییدی ترشح آزمایشگاهی ترشح TNF-α و IL-12 را تحریک می کند. ترشح بیشتر IL-12 حاکی از قطبش سلولهای T ساده در پاسخ دهنده های T یاور (Th) تیپ 1 است که در مبارزه با سلول های سرطانی مهم هستند [37 ، 77]. عصاره Sparassis crispa اسپلنوسیت ها را برای ترشح سیتوکین ها در موش ها تحریک می کند و این عامل توسط محرک کلونی گرانروسیت ماکروفاژ (GM-CSF) و Dectin-1 ، که گیرنده β- گلوکان است تحریک می شود [48].

تأثیر ترکیبات قارچ بر روی سلولهای ایمنی

ترکیبات قارچ مستقیماً به سلولهای تومور تزریق شده و یا سلولهای ایمنی بدن را به صورت خوراکی فعال می کنند تا سلول را با واسطه یا مستقیم سمیت سلولی سلولهای توموری پس از شناسایی توسط گیرنده های تشخیص پاتوژن آغاز کنند. ترکیباتی مانند لنتینان تولید لنفوسیت های T و سمیت سلولی و ماکروفاژها را افزایش می دهد و همچنین پاسخ ایمنی غیر اختصاصی را القا می کند [49].

عصاره های Pleurotus tuber-regium و P. rhinoceros با افزایش بلوغ لنفوسیت ها و سلول های NK و افزایش تکثیر ماکروفاژها ، سلول های کمک کننده ، و نسبت CD4 / CD8 و جمعیت ، که با افزایش وزن و اندازه طحال همراه است ، اثرات ضد توموری را تحریک می کند. این افزایش به تعداد بیشتری از مونوسیت ها و گرانولوسیت ها در بین سایر سلولهای ایمنی نسبت داده می شود [32-34 ، 78]. بنابراین ، مصرف ترکیبات قارچ با تقویت ممانوسیت ها ، ماکروفاژها ، سلول های NK و سلول های B ، سیتوکین های مرتبط با ضد تومور ترشح CTL و فعال سازی اندام های ایمنی ، رهایی از سرطان ها و تقویت ایمنی طبیعی و سازگارانه را تقویت می کند.  [64 ، 65]. این اقدامات توسط ترکیبات قارچ منجر به آپوپتوز سلول سرطانی ، توقف چرخه سلولی و جلوگیری از آنژیوژنز و متاستاز می شود.

مهار تکثیر و توقف چرخه سلولی توسط ترکیبات قارچ

سرطانهای مختلفی از جمله سرطانهای خون در موش و لوسمی در انسان از جمله سایر تومورها توسط قارچها مهار می شوند [27، 79]. مکانیسم عمل آنها متنوع است و اعتقاد بر این است که شامل القاء آپوپتوز و تنظیم مجدد ژن های القا کننده آپوپتوز و همچنین توقف تقسیم سلولی در شرایط in vitro و in vivo است [38، 39].

ترکیبات قارچ تزریق شده به توده تومور منجر به آپوپتوز سلولها در مراحل مختلف چرخه سلولی برای مهار تکثیر سلولی تومور می شود. به عنوان مثال ، لنتینان و لکتین ها از Shiitake مستقیماً از نظر سمیت و سیتوستاتیک سلولهای سرطان پستان MCF-7 هستند [53 ، 54]. آنها همچنین اثرات ضد التهابی را با کاهش سطح neoangiogenic و گرانولوسیتهای شیمی درمانی- IL-8 نشان می دهند و باعث افزایش نفوذ سلول های T سیتوتوکسیک با کاهش تشکیل داخل بدن اکسیژن های واکنش پذیر و گونه های نیتروژن و تقویت ترازو خنثی Th1 / Th2 در سرطانهای اواخر می شوند [37 ، 40 ، 80-82].

این توانایی فاگوسیت ها برای نفوذ باعث می شود تا آنها در از بین بردن تومورهای پیشرفته با فاگوسیتوز و ترشح سایتوکاین ها برای فعالیت های ضد توموری مستقیم یا غیرمستقیم و سمیت سلولی وابسته به آنتی بادی ها (ADCC) مهم باشند [83].

سرکوب تحرک سلولی و مسدود کردن عروق در ریز محیط زیست تومور شاخص خوبی برای مهار متاستاز سرطان و تکثیر است. Ganoderma lucidum پتانسیل سرکوب تحرک سلولی ، مهار تکثیر سلولی ، القای آپوپتوز و سرکوب آنژیوژنز سلولهای سرطانی و سرطان پروستات تهاجمی انسان و پستان را دارد [43، 44]. از طرف دیگر PSK ، قبل از عمل مستقیماً در داخل تومورهای معده انسان تزریق می شود ، به سرعت توسط سلولهای دندریتیک در داخل و اطراف تومورها گرفته می شود و باعث بهبود بقا و QoL بیماران مبتلا به سرطان معده می شود [50].

بنابراین ، PSK اثر سمیت سلولی مستقیم بر روی سلولهای سرطانی دارد. به گفته هسو و همكاران. [29] ، عصاره های متانولی G. lucidum و G. tsugae با مهار سیکلین A و B1 و تنظیم مجدد p21 و p27 ، رشد سلول های سرطانی روده بزرگ را در 72 ساعت مهار می کنند و بدین ترتیب چرخه سلولی را در G2 / M متوقف می کنند و بنابراین قادر به سرکوب رشد تومور ، القاء مرگ سلولی و مهار تکثیر سلولی در سلولهای سرطانی روده بزرگ در داخل بدن.

ولمن و همکاران. [75] تأیید کرد که تعدیل پاسخ ایمنی از انتروسیت ها وجود دارد ، که عصاره هایی از قارچ باعث کاهش اثر منفعل NF-kB در سلول های Caco-2 می شود. که می تواند باعث شود سلولهای تومور متوقف نشوند ، از بین بروند ، یا نسبت به عملکرد عوامل ضد تومور حساس شوند. علاوه بر این ، عصاره آبی میوه L. edodes اثر مهاری بر تکثیر سلول های MCF-7 و سنتز DNA دارد ، این نشان می دهد که اثر سیتوستاتیک این عصاره قارچ بر چرخه سلولی سلولهای سرطانی بسیار قدرتمند است [55]. سلولهای MCF-7 تحت درمان با عصاره Huaier (Trametes robiniophila) با توقف G0 / G1 منجر به آسیب سلول و آپوپتوز می شوند [22] و عصاره آبی Coprinellus sp. سلولهای MCF-7 ، MDA-MB-231 و BT-20 [51] را از بین می برد.

گفتنی است ، تحقیقات ثابت کرده اند که ترکیبات قارچ دارای پتانسیل ضد سرطان در شرایط آزمایشگاهی ، in vivo و مطالعات بالینی هستند که در جدول 2 خلاصه شده است. بنابراین ، تحقیقات مهم در مورد ترکیبات قارچ ضد سرطان در جستجوی کشف داروی جدید مهم است.

https://www.hindawi.com/journals/ecam/2018/7271509/tab2/

نتیجه گیری و چشم انداز آینده

تركیبات فعال كننده بیولوژیك قارچ باعث تقویت یا تعدیل سیستم ایمنی بدن و در نتیجه متاستاز سلولهای سرطانی و رشد آنها می شود. این ترکیبات با تأثیر بر بلوغ ، تمایز و تکثیر سلولهای ایمنی بدن کار می کنند. ترکیبات اصلی ایمنی و اهمیت سرطان روده ، به ویژه روده ها را محل تماس و اقدام اصلی قرار داده و از این طریق بر ایمنی روده و در نهایت ایمنی سیستمیک تأثیر می گذارد. این ترکیبات PAMP هستند و با تعامل با گیرنده های روی لکوسیت ها ، تنظیم مجدد ژن های مرتبط با ایمنی ، افزایش تولید لنفوسیت های T و سیتوکین ها ، فعال کردن فعالیت ماکروفاژها و سایتوکاین ها ، القای آپوپتوز ، تأثیر بر چرخه سلولی و افزایش نفوذ سلول های T سمیت سلولی در تومورها عمل می کنند. . مطالعات انتقادی در مورد مکانیسم عمل و توسعه داروهای ضد سرطان از قارچ به منظور کاهش بار سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران سرطانی بسیار مهم است.

بنابراین تحقیقات انجام شده که تنظیم سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با سرطان بویژه از ترکیبات قارچ هدفمند می کند اهمیت دارند. بنابراین ، آینده نگر باید به سمت یافتن مکانیسم های مولکولی ترکیبات مختلف قارچ در سیستم ایمنی درمانی سرطان و ترغیب مصرف قارچ و سایر مواد گیاهی طبیعی به دلیل درمان جامع آنها سوق یابد. مطالعات بیشتری در مورد حفظ تنوع زیستی قارچ ها باید انجام شود و برای ارزیابی و مقایسه اهمیت دارویی و قارچ های مناطق مختلف باید تجزیه و تحلیل اساسی انجام شود.

ترجمه شده توسط تیم تحقیقاتی دکتر مهدیزاده از مقاله:

https://www.hindawi.com/journals/ecam/2018/7271509/


 

فروش کامبوچا، خرید قارچ کامبوچا ، خرید کامبوچا ، فروش قارچ کامبوچا ،‌ خرید قارچ کامبوچا تازه، خرید کامبوچا ، فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ کپسول کامبوچا ، کامبوچا اصل، محل فروش قارچ کامبوچا ،‌ خرید قارچ کامبوچا در ایران،

خرید قارچ شیتاکه،‌ ارسال رایگان قارچ شیتاکه، شیتاکه از کجا بخرم، فروش قارچ شیتاکه تهران، محل فروش قارچ شیتاکه، محل فروش قارچ گانودرما، گانودرما از کجا بخریم، قهوه گانودرما را از کجا بخریم، فروش قارچ شیتاکه،‌

تاثیر شیتاکه روی زگیل، تاثیر گانودرما روی زگیل، تاثیر ترکی تیل روی زگیل، تاثیر لبنیات روی زگیل، تاثیر قارچ روی زگیل، تاثیر سیگار روی زگیل،

درمان زگیل تناسلی، درمان قطعی زگیل تناسلی، درمان قطعی زگیل تناسلی با گانودرما، درمان قطعی زگیل تناسلی با شیتاکه، گانودرما برای درمان تبخال تناسلی، درمان قطعی تبخال تناسلی در جهان،‌ جدیدترین درمان تبخال تناسلی، فواید قارچ گانودرما در تبخال تناسلی،‌ قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي،‌

شرکت تولید قارچ گانودرما در ایران، روش تهیه کرم گانودرما، نمایندگی قارچ گانودرما، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در کرج، کلاهبرداری گانودرما، مرکز خرید گانودرما اصل، شرکت تولید قارچ گانودرما در کرج، شرکت تولید قارچ گانودرما در تهران

فروش گانودرما، خرید قارچ گانودرما، خرید گانودرما، فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما تازه، خرید شیتاکه، فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ کپسول گانودرما، گنودرمای اصل، محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما در ایران،

محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما، خرید کپسول گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ قیمت قهوه گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ پرورش و فروش مستقیم قارچ گانودرما لوسیدوم و انواع قارچ‌های دارویی زیر نظر جهاد کشاورزی و با مجوز رسمی، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در ایران، بزرگترین عرضه کننده قارچ گانودرما لوسیدوم در ایران، تاثیر گانودرما روی میل جنسی،‌ تاثیر گانودرما روی روح و روان،‌

برنامه غذایی برای زگیل تناسلی،‌ درمان زگیل تناسلی، کنترل زگیل تناسلی با قارچ، زگیل تناسلی با ماشمیکس، درمان زگیل تناسلی با گنومیکس،

راهنمای جامع خرید گانودرما و قهوه گانودرما، گانودرمای اصل و دارای مجوز را از کجا تهیه کنیم؟، روش مصرف گانودرما و عوارض آن چیست؟ ، شامپو و صابون گانودرماچیست؟، خرید اینترنتی گانودرما لوسیدوم، تولید و عرضه قارچ گانودرما لوسیدوم زیر نظر متخصصان مجرب،‌ قارچ خالص گانودرما لوسیدوم پرورشی مطمئن‌ترین و به صرفه‌ترین نوع گانودرما،‌ مرغوب ترین کیفیت قارچ گانودرما ، فروش پستی و اینترنتی قارچ گانودرما لوسیدوم با قیمت مناسب در تهران و کرج، گانودرما برای فشار خون، گانودرما برای درمان زگیل تناسلی،

مرکز فروش و مشاوره رایگان تمامی محصولات اصلی قهوه و قارچ گانودرما در تهران، خرید قارچ گانودرمادیجی کالا، مرغوب ترین کیفیت قارچ گانودرما ،‌ خرید قهوه فوری سوپریم دکتر بیز،  خرید  اینترنتی قارچ گانودرما لوسیدوم،

قارچ گانودرما برای مصارف درمانی، فروش قارچ گانودرما لوسیدوم ارسال به سراسر کشور، فروش و پخش قارچ گانودرما (صد درصد خالص) پخش در تمامی استان های کشور،‌ قارچ دارویی گانودرمابا کافه موکا، خرید قارچ گانودرما لوسیدوم خالص ، خرید پودر قارچ گانودرما لوسیدوم خالص،‌ نماینده رسمی فروش قارچ گانودرما (اصل و با تائیدیه سازمان غذا و دارو کشور )، فروش کپسول گانودرما، فروش کپسول قارچ گانودرما،

خرید قارچ ریشی، خرید ریشی،‌ فروش ریشی، پودر گانودرما، پودر گنودرما فروش ویژه انواع قارچ های دارویی، گانودرما، شیتاکه، قیمت قارچ گانودرما در ایران، قیمت کپسول قارچ گانودرما،‌

فروش عصاره گانودرما. پودر گانودرما، اسلایس گانودرما، گانودرما تازه، درمان زگیل تناسلی، خرید قرص گانودرما، خرید گانودرما در اصفهان، خرید گانودرما در شیراز، خرید گانودرما در یزد، خرید گانودرما در کرج، قیمت کپسول گانودرما،‌مضرات قارچ گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران، خرید قهوه گانودرما، طبع گانودرما، گانودرمای ژاپنی، گانودرمای اصل،

گنودرمای اصل، محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما در ایران با بهترین قیمت،‌ پادشاه گیاهان، گیاه پادشاهان،‌ نحوه مصرف قهوه گانودرما برای زگیل تناسلی،

بزرگترین پرورش دهنده و عرضه کننده قارچ گانودرما در کشور،‌ قارچ گانودرما لوسیدوم، فروش و پخش قارچ گانودرما (صد درصد خالص)،‌ عرضه مستقیم شربت قارچ کامبوجا درجه یک و با کیفیت عالی،‌ نحوه مصرف قهوه گانودرما،‌ قهوه گانودرما دکتر بیز، روش های مصرف گانودرما،  فشار خون،  کاهش فشار خون،

کاهش فشار خون با قارچ،‌ کاهش فشار خون با گانودرما، شیتاکه دکتر مهدیزاده، عصاره گانودرما،  گانودرما دکتر مهدیزاده،  گانودرمای جنگلی، قهوه گانودرما، گانودرمای اصل،  گیاه جاودانگی،  انواع گانودرما، خرید گانودرما، خرید گانودرما در تهران، خرید گانودرما در مشهد، داروی جاودانگی، درمان سرطان، عصاره گانودرما، فیلم روش مصرف گانودرما،‌ فروش قرص گانودرما، فروش کپسول گانودرما، فروش گانودرما، قرص گانودرما، کپسول گانودرما، گیاه ضد سرطان،‌ قرص ضد سرطان، داروی ضد پیری،

خواص شیتاکه، خرید شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه، فروش شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ شیتاکه،درمان زگیل تناسلی با قارچ شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه در تهران، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي، خرید قارچ ریشی، خرید ریشی،‌ فروش ریشی، خرید گنودرما، فروش گنودرما، پودر شیتاکه، پودر گنودرما فروش ویژه انواع قارچ های دارویی، شیتاکه، شیتاکه. فروش عصاره شیتاکه، پودر شیتاکه، اسلایس شیتاکه،شیتاکه تازه، خرید شیتاکه، خرید شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه تهران، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه تهران، قارچ شیتاکه را از کجا تهیه کنیم، قارچ شیتاکه ایران زمین، قیمت قارچ شیتاکه، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي، طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،‌

درمان زگیل تناسلی، شیتاکه دکتر مهدیزاده، عصاره شیتاکه، شیتاکه دکتر مهدیزاده، شیتاکی، شیتاکه، شیتاکی اصل، گیاه جاودانگی، انواع شیتاکه، تقویت سیستم ایمنی بدن، قارچ قوی تر از شیتاکه برای درمان اچ پی وی، کپسول ahcc پلاتینیوم،‌ فروش قرص های ahcc پلاتینیوم،‌ قیمت کپسول ahcc، فروش قرص ahcc در ایران،‌ خرید کپسول ahcc،‌ قیمت قرص ahcc در ایران،‌ قرص پاورفیت،‌ نحوه خرید قرص ahcc،‌ نحوه خرید قرص ahcc،

فروش کپسول گانودرما، خرید کپسول گانودرما، خرید کپسول گانودرمادر تهران، پخش کپسول گانودرما، خرید و فروش کپسول گنودرما، کپسول اصل گانودرما، قرص گانودرما، قرص گنودرما، قرص اصلی گانودرما، خرید کپسول گانودرما در ایران، داروخانه کپسول گانودرما،

فروش کپسول ماشمیکس، خرید کپسول ماشمیکس، خرید کپسول ماشمیکس در تهران، پخش کپسول ماشمیکس، خرید و فروش کپسول گنودرما، کپسول اصل ماشمیکس، قرص ماشمیکس، قرص گنودرما، قرص اصلی ماشمیکس، خرید کپسول ماشمیکس در ایران، داروخانه کپسول ماشمیکس،

فروش کپسول شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه در تهران، پخش کپسول شیتاکه، خرید و فروش کپسول گنودرما، کپسول اصل شیتاکه، قرص شیتاکه، قرص گنودرما، قرص اصلی شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه در ایران، داروخانه کپسول شیتاکه، قرص Shiitake،

فروش  ماشمیکس، خرید  ماشمیکس، خرید ماشمیکس در تهران، پخش ماشمیکس، خرید و فروش گانودرما، اصل ماشمیکس، قرص ماشمیکس، قرص گنودرما، قرص اصلی ماشمیکس، خرید ماشمیکس در ایران، داروخانه ماشمیکس،

خرید و قیمت قارچ ترکی تیل (دم بوقلمون)،‌ خرید اینترنتی قارچ ترکی تیل، خرید ترکی تیل،‌ فروش قارچ دم بوقلمون (ترکی تیل)،‌ ترکی تیل، خرید قارچ ترکی تیل، قارچ دم بوقلمونی،‌ خرید و مصرف قارچ ترکی تیل، قارچ ترکی تیل، اصل قارچ ترکی تیل کیفیت بسیار بالا قیمت مناسب،‌ نمایندگی فروش قارچ دم بوقلمون (ترکی تیل)،‌

قارچ دم بوقلمون (ترکی تیل یا ترامتس ورسی کالر)،‌ نحوه مصرف قارچ دم بوقلمون،‌ قیمت قارچ دم بوقلمون،‌ قارچ دم بوقلمون، ترامتس، ترمیت، Trametes ،‌ ترامتس خشک طبیعی، نحوه مصرف قارچ دم بوقلمون،‌ درمان سرطان پرستات،‌ درمان پرستات، داروی طبیعی درمان پرستات، درمان تکرر ادرار،

خرید ترکی تیل، خرید دم بوغلمون، فروش ترکی تیل، ترکی تیل اصل، خواص ترکی تیل، قارچ ترکی تیل، دم بوقلمون، فروش دم بوقلمون، دم بوقلمون اصل، خواص دم بوقلمون، دم بوقلمون ایرانی، درمان پروستات، سرطان پرستات، درمان سرطان پروستات،

خرید شاه صدف، فروش شاه صدف، خرید قارچ شاه صدف، فروش قارچ شاه صدف،‌ خرید ارینجی، فروش ارینجی ، خرید قارچ ارینجی، فروش قارچ ارینجی،‌ کپسول شاه صدف، گنودرمای اصل، محل فروش قارچ شاه صدف،‌ خرید قارچ شاه صدف در ایران،

زمان مصرف قارچ گانودرما،  بهترین زمان مصرف قهوه گانودرما، طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت،‌ تاثیر گانودرما روی کچلی، تاثیر گانودرما روی بی خوابی،‌ تاثیر گانودرما روی خودکشی، تاثیر گانودرما روی افسردگی،

نحوه مصرف قهوه گانودرما،‌ مقدار مصرف قهوه گانودرما در روز،‌ طریقه مصرف گانودرما برای پیسی،‌ طريقه استفاده قارچ گانودرما،‌  طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،‌ طریقه مصرف قارچ گانودرما برای زگیل تناسلی،‌

نحوه مصرف قهوه گانودرما برای زگیل تناسلی،‌ قیمت گانودرمابرای زگیل تناسلی،‌ درمان زگیل تناسلی با قهوه گانودرما،‌ فیلم نحوه مصرف قارچ گانودرما،‌  نحوه مصرف قهوه گانودرما دکتر بیز،‌  بهترین زمان مصرف قهوه گانودرما،‌ درمان قطعی زگیل با پودر گانودرما،‌ قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي،‌

بهترین زمان مصرف قارچ گانودرما،‌ بهترین روش مصرف گانودرما،‌ عوارض قهوه گانودرما،‌ اطلاعات قهوه گانودرما،‌ طریقه مصرف قهوه گانودرما برای لاغری،‌ طرز مصرف گانودرما، قهوه گانودرما را از کجا تهیه کنیم، خرید قهوه گانودرما

خرید قهوه گانودرما دیجی کالا،‌ خرید قهوه گانودرما در مشهد،‌ خرید قهوه گانودرما در اصفهان، قیمت قهوه گانودرما بیز،‌ قیمت قهوه گانودرما در بازار،‌ نمایندگی قهوه گانودرما، قیمت گانودرما در ایران،‌ قهوه گانودرما را از کجا تهیه کنیم،‌

قیمت پودر قارچ گانودرما،‌ قیمت+قارچ+دارویی+گانودرما،‌ مرکز فروش قارچ گانودرما،‌ قیمت گانودرما در ایران،‌ خرید قارچ گانودرما در تهران،‌ قیمت قارچ گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ قیمت کپسول قارچ گانودرما،‌

اطریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت،  مقدار مصرف قهوه گانودرما در روز، طریقه مصرف گانودرما برای پیسی، بهترین زمان مصرف قهوه گانودرما،‌ طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،‌ طرز تهیه قهوه گانودرما،‌ طریقه مصرف قهوه گانودرما برای لاغری،‌ فیلم نحوه مصرف قارچ گانودرما،

کپسول شیتاکه پلانتا، قرص شیتاکه داروکده، قرص شیتاکه پاورفیت، قرص Shiitake،  قرص گانودرما داروکده،‌  کپسول shiitake،‌

قارچ شیتاکه از کجا تهیه کنیم، قیمت کپسول ahcc

درمان کرونا، پیشگیری از کرونا، ویروس کرونا،‌ داروی کرونا،‌ واکسن کرونا، کرونا کی تموم میشه، پایان کروناویروس، درمان کویید۱۹

خرید قارچ شیتاکه در شیراز، خرید قارچ شیتاکه در اصفهان، خرید قارچ شیتاکه در تبریز، خرید قارچ شیتاکه در مشهد، خرید قارچ شیتاکه در کرمان، خرید قارچ شیتاکه در یزد،‌ خرید قارچ شیتاکه در همدان،‌ خرید قارچ شیتاکه در کرج،‌ خرید قارچ شیتاکه در تهران،‌ خرید قارچ شیتاکه در رشت،‌ خرید قارچ شیتاکه در ساری،‌ خرید قارچ شیتاکه در گرگان،‌ خرید قارچ شیتاکه در شیراز،‌ خرید قارچ شیتاکه در یزد،‌ خرید قارچ شیتاکه در اهواز،‌

فروش قارچ شیتاکه در شیراز، فروش قارچ شیتاکه در اصفهان، فروش قارچ شیتاکه در تبریز، فروش قارچ شیتاکه در مشهد، فروش قارچ شیتاکه در کرمان، فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ فروش قارچ شیتاکه در همدان،‌ فروش قارچ شیتاکه در کرج،‌ فروش قارچ شیتاکه در تهران،‌ فروش قارچ شیتاکه در رشت،‌ فروش قارچ شیتاکه در ساری،‌ فروش قارچ شیتاکه در گرگان،‌ فروش قارچ شیتاکه در شیراز،‌ فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ فروش قارچ شیتاکه در اهواز،‌

فروش قارچ گانودرما در شیراز، فروش قارچ گانودرما در اصفهان، فروش قارچ گانودرما در تبریز، فروش قارچ گانودرما در مشهد، فروش قارچ گانودرما در کرمان، فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ فروش قارچ گانودرما در همدان،‌ فروش قارچ گانودرما در کرج،‌ فروش قارچ گانودرما در تهران،‌ فروش قارچ گانودرما در رشت،‌ فروش قارچ گانودرما در ساری،‌ فروش قارچ گانودرما در گرگان،‌ فروش قارچ گانودرما در شیراز،‌ فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ فروش قارچ گانودرما در اهواز،‌

خرید قارچ گانودرما در شیراز، خرید قارچ گانودرما در اصفهان، خرید قارچ گانودرما در تبریز، خرید قارچ گانودرما در مشهد، خرید قارچ گانودرما در کرمان، خرید قارچ گانودرما در یزد،‌ خرید قارچ گانودرما در همدان،‌ خرید قارچ گانودرما در کرج،‌ خرید قارچ گانودرما در تهران،‌ خرید قارچ گانودرما در رشت،‌ خرید قارچ گانودرما در ساری،‌ خرید قارچ گانودرما در گرگان،‌ خرید قارچ گانودرما در شیراز،‌ خرید قارچ گانودرما در یزد،‌ خرید قارچ گانودرما در اهواز،‌

فروش قارچ شی تاکه در شیراز، فروش قارچ شی تاکه در اصفهان، فروش قارچ شی تاکه در تبریز، فروش قارچ شی تاکه در مشهد، فروش قارچ شی تاکه در کرمان، فروش قارچ شی تاکه در یزد،‌ فروش قارچ شی تاکه در همدان،‌ فروش قارچ شی تاکه در کرج،‌ فروش قارچ شی تاکه در تهران،‌ فروش قارچ شی تاکه در رشت،‌ فروش قارچ شی تاکه در ساری،‌ فروش قارچ شی تاکه در گرگان،‌ فروش قارچ شی تاکه در شیراز،‌ فروش قارچ شی تاکه در یزد،‌ فروش قارچ شی تاکه در اهواز،‌

خرید قارچ شی تاکه در شیراز، خرید قارچ شی تاکه در اصفهان، خرید قارچ شی تاکه در تبریز، خرید قارچ شی تاکه در مشهد، خرید قارچ شی تاکه در کرمان، خرید قارچ شی تاکه در یزد،‌ خرید قارچ شی تاکه در همدان،‌ خرید قارچ شی تاکه در کرج،‌ خرید قارچ شی تاکه در تهران،‌ خرید قارچ شی تاکه در رشت،‌ خرید قارچ شی تاکه در ساری،‌ خرید قارچ شی تاکه در گرگان،‌ خرید قارچ شی تاکه در شیراز،‌ خرید قارچ شی تاکه در یزد،‌ خرید قارچ شی تاکه در اهواز،‌

چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ گانودرما را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شی تاکه را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شاه صدف را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ ترکی تیل را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ دم بوقلمون را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟

عوارض مصرف قارچ شیتاکه، عوارض مصرف قارچ شی تاکه، عوارض مصرف قارچ شیتاک، عوارض مصرف قارچ گانودرما، عوارض مصرف قارچ گنودرما، عوارض مصرف قارچ ترکی تیل، ٰ ٰ عوارض مصرف قارچ دم بوقلمون،‌ عوارض مصرف قارچ بادام،

مضرات مصرف قارچ شیتاکه، مضرات مصرف قارچ شی تاکه، مضرات مصرف قارچ شیتاک، مضرات مصرف قارچ گانودرما، مضرات مصرف قارچ گنودرما، مضرات مصرف قارچ ترکی تیل، ٰ ٰ مضرات مصرف قارچ دم بوقلمون،‌ مضرات مصرف قارچ بادام،

مزایای مصرف قارچ شیتاکه، مزایای مصرف قارچ شی تاکه، مزایای مصرف قارچ شیتاک، مزایای مصرف قارچ گانودرما، مزایای مصرف قارچ گنودرما، مزایای مصرف قارچ ترکی تیل، ٰ ٰ مزایای مصرف قارچ دم بوقلمون،‌ مزایای مصرف قارچ بادام،

خواص قارچ شیتاکه، خواص قارچ شی تاکه، خواص قارچ شیتاک، خواص قارچ گانودرما، خواص قارچ گنودرما، خواص قارچ ترکی تیل، ٰ ٰ خواص قارچ دم بوقلمون،‌ خواص قارچ بادام،

قیمت قارچ شیتاکه در شیراز، قیمت قارچ شیتاکه در اصفهان، قیمت قارچ شیتاکه در تبریز، قیمت قارچ شیتاکه در مشهد، قیمت قارچ شیتاکه در کرمان، قیمت قارچ شیتاکه در یزد،‌ قیمت قارچ شیتاکه در همدان،‌ قیمت قارچ شیتاکه در کرج،‌ قیمت قارچ شیتاکه در تهران،‌ قیمت قارچ شیتاکه در رشت،‌ قیمت قارچ شیتاکه در ساری،‌ قیمت قارچ شیتاکه در گرگان،‌ قیمت قارچ شیتاکه در شیراز،‌ قیمت قارچ شیتاکه در یزد،‌ قیمت قارچ شیتاکه در اهواز،‌

قیمت قارچ گانودرما در شیراز، قیمت قارچ گانودرما در اصفهان، قیمت قارچ گانودرما در تبریز، قیمت قارچ گانودرما در مشهد، قیمت قارچ گانودرما در کرمان، قیمت قارچ گانودرما در یزد،‌ قیمت قارچ گانودرما در همدان،‌ قیمت قارچ گانودرما در کرج،‌ قیمت قارچ گانودرما در تهران،‌ قیمت قارچ گانودرما در رشت،‌ قیمت قارچ گانودرما در ساری،‌ قیمت قارچ گانودرما در گرگان،‌ قیمت قارچ گانودرما در شیراز،‌ قیمت قارچ گانودرما در یزد،‌ قیمت قارچ گانودرما در اهواز،‌

درمان زگیل تناسلی با قارچ شیتاکه، درمان زگیل تناسلی با قارچ شی تاکه، درمان زگیل تناسلی با قارچ گانودرما ، درمان زگیل تناسلی با قارچ بادام، درمان زگیل تناسلی با قارچ ترکی تیل، درمان زگیل تناسلی با قارچ ریشی، درمان زگیل تناسلی با قارچ گنودرما، درمان زگیل تناسلی با قارچ گانادرما، درمان زگیل تناسلی با قارچ گندرما، درمان زگیل تناسلی با قهوه گانودرما،

نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در شیراز، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در اصفهان، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در تبریز، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در مشهد، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در کرمان، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در همدان،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در کرج،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در تهران،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در رشت،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در ساری،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در گرگان،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در شیراز،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در اهواز،‌

نمایندگی فروش قارچ گانودرما در شیراز، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در اصفهان، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در تبریز، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در مشهد، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در کرمان، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در همدان،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در کرج،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در تهران،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در رشت،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در ساری،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در گرگان،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در شیراز،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در اهواز،‌

فروش قارچ گانودرما در ایران، فروش قارچ شیتاکه در ایران، فروش قارچ شی تاکه در ایران،‌ فروش قارچ ترکی تیل در ایران،‌ فروش قارچ بادام  در ایران، فروش قارچ دم بوقلمون در ایران،‌

قارچ شیتاکه hpv، قارچ گانودرما hpv،‌

قارچ شاه صدف از کجا تهیه کنیم، قارچ شاه صدفی از کجا تهیه کنیم، قارچ ترکی تیل از کجا تهیه کنیم،‌قارچ دم  بوقلمون از کجا تهیه کنیم، قارچ بادام از کجا تهیه کنیم، قارچ دکمه از کجا تهیه کنیم، قارچ شیتاکه تازه از کجا تهیه کنیم، قارچ ریشی از کجا تهیه کنیم، قارچ گنودرما از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ گنودرما لوسیدم از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ گنودرما اصل از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شیتاکه اصل از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شی تاکه از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شی تاکی از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ Shitake از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ Shiitake از کجا تهیه کنیم،

سوالات رایج در مورد زگیل تناسلی، پرسش و پاسخ درباره زگیل تناسلی، سوال و جواب هایی در مورد زگیل تناسلی، زگیل تناسلی در مردان و زنان چگونه درمان می شود؟، سوالات متداول در مورد زگیل تناسلی، پرسش و پاسخ های کاربردی درباره زگیل تناسلی، درمان زگیل تناسلی زنان، هر آنچه باید در رابطه با زگیل تناسلی بدانید،‌ درمان جدید زگیل تناسلی،‌ واکسن جدید زگیل تناسلی،‌ یافته های جدید در مورد زگیل تناسلی،‌ زگیل تناسلی در دختران باکره چگونه درمان، بهترين درمان زگیل تناسلی، آیا زگیل تناسلی راه ابتلا غیرجنسی هم دارد؟، سوالات رایج در مورد واکسن پاپیلوما ویروس انسانی(HPV)، از کجا بفهمیم آیا به زگیل تناسلی دچار شدیم یا نه؟، متخصص درمان زگیل تناسلی، چگونگی پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی، انواع روش های درمان زگیل تناسلی، موثرترین روش درمان زگیل تناسلی چیست؟،‌ درمان قطعی زگیل تناسلی در زنان کمتر از چند دقیقه، بهترین درمان قطعی بیماری زگیل تناسلی،  روش موثر در درمان خانگی زگیل تناسلی، درمان زگیل تناسلی، درمان خانگی زگیل تناسلی، درمان قطعی زگیل تناسلی، عکس واضح از زگیل تناسلی زنان، زگیل تناسلی مردان، تشخیص زگیل تناسلی، زگیل تناسلی در زنان، شکل زگیل تناسلی، زگیل تناسلی خفیف،

سوالات رایج در مورد HPV، پرسش و پاسخ درباره HPV، سوال و جواب هایی در مورد HPV، HPV در مردان و زنان چگونه درمان می شود؟، سوالات متداول در مورد HPV، پرسش و پاسخ های کاربردی درباره HPV، درمان HPV زنان، هر آنچه باید در رابطه با HPV بدانید،‌ درمان جدید HPV،‌ واکسن جدید HPV،‌ یافته های جدید در مورد HPV،‌ HPV در دختران باکره چگونه درمان، بهترين درمان HPV، آیا HPV راه ابتلا غیرجنسی هم دارد؟، سوالات رایج در مورد واکسن پاپیلوما ویروس انسانی(HPV)، از کجا بفهمیم آیا به HPV دچار شدیم یا نه؟، متخصص درمان HPV، چگونگی پیشگیری از ابتلا به HPV، انواع روش های درمان HPV، موثرترین روش درمان HPV چیست؟،‌ درمان قطعی HPV در زنان کمتر از چند دقیقه، بهترین درمان قطعی بیماری HPV،  روش موثر در درمان خانگی HPV، درمان HPV، درمان خانگی HPV، درمان قطعی HPV، عکس واضح از HPV زنان، HPV مردان، تشخیص HPV، HPV در زنان، شکل HPV، HPV خفیف،

سوالات رایج در مورد اچ پی وی، پرسش و پاسخ درباره اچ پی وی، سوال و جواب هایی در مورد اچ پی وی، اچ پی وی در مردان و زنان چگونه درمان می شود؟، سوالات متداول در مورد اچ پی وی، پرسش و پاسخ های کاربردی درباره اچ پی وی، درمان اچ پی وی زنان، هر آنچه باید در رابطه با اچ پی وی بدانید،‌ درمان جدید اچ پی وی،‌ واکسن جدید اچ پی وی،‌ یافته های جدید در مورد اچ پی وی،‌ اچ پی وی در دختران باکره چگونه درمان، بهترين درمان اچ پی وی، آیا اچ پی وی راه ابتلا غیرجنسی هم دارد؟، سوالات رایج در مورد واکسن پاپیلوما ویروس انسانی(اچ پی وی)، از کجا بفهمیم آیا به اچ پی وی دچار شدیم یا نه؟، متخصص درمان اچ پی وی، چگونگی پیشگیری از ابتلا به اچ پی وی، انواع روش های درمان اچ پی وی، موثرترین روش درمان اچ پی وی چیست؟،‌ درمان قطعی اچ پی وی در زنان کمتر از چند دقیقه، بهترین درمان قطعی بیماری اچ پی وی،  روش موثر در درمان خانگی اچ پی وی، درمان اچ پی وی، درمان خانگی اچ پی وی، درمان قطعی اچ پی وی، عکس واضح از اچ پی وی زنان، اچ پی وی مردان، تشخیص اچ پی وی، اچ پی وی در زنان، شکل اچ پی وی، اچ پی وی خفیف،

تاثیر گانودرما روی پرستات،‌ تاثیر گانودرما روی پروستات، تاثیر گانودرما روی Prostate، تاثیر گانودرما روی سرطان پرستات،‌تاثیر گانودرما روی عفونت پرستات،

درمان زگیل تناسلی،‌درمان زگیل تناسلی با قارچ، درمان زگیل تناسلی با شیتاکه، درمان زگیل تناسلی با ماشمیکس، درمان زگیل تناسلی با گانودرما،

مرکز فروش قارچ گانودرما،‌ قیمت پودر قارچ گانودرما،‌ قیمت گانودرما در ایران،‌ قارچ گانودرما را از کجا تهیه کنیم،

تاثیر گانودرما روی بیماری های کلیه، تاثیر گانودرما روی سنگ کلیه، تاثیر گانودرما روی عفونت کلیه، تاثیر گانودرما روی دفع پروتین کلیه، تاثیر گانودرما در افزایش طول عمر، تاثیر گانودرما روی پیری، تاثیر گنودرما در افزایش طول عمر،‌تاثیر شیتاکه در افزایش طول عمر،

چه قارچ هایی در درمان یبوست مفیدند؟،‌ درمان یبوست با قارچ، درمان یبوست با شیتاکه، درمان یبوست با قارچ صدفی، درمان یبوست با یال شیر،

تاثیر گانودرما روی ویتیلیگو،‌‌ تاثیر گنومیکس روی ویتیلیگو، تاثیر ماشمیکس روی ویتیلیگو، تاثیر قارچ روی ویتیلیگو،‌ تاثیر گانودرما روی پیسی،

درمان دیر انزالی به کمک ارینجی، درمان دیر انزالی به کمک ماشمیکس، درمان دیر انزالی به کمک قارچها،‌ درمان دیر انزالی به کمک کومبوجا،‌ درمان دیر انزالی به کمک شاه صدف، درمان دیر انزالی به کمک ارینجی،

 

تاثیر گانودرما روی میل جنسی،‌تاثیر ریشی روی میل جنسی، تاثیر گانودرما روی تمایل جنسی، تاثیر گانودرما روی شهوت، تقویت میل جنسی با کمک قارچ گانودرما،  داروی طبیعی برای تقویت میل جنسی،  تقویت میل جنسی با کمک قارچ ها،  تقویت میل جنسی با کمک قارچ کامبوچا،  تقویت میل جنسی با کمک قارچ گنودرما،‌تاثیر گانودرما روی شهوت،

تاثیر قارچ ها روی سردرد،‌تاثیر قارچ ها روی سر درد،‌تاثیر قارچ ها روی میگرن،‌ تاثیر قارچ ها روی درد سر، تاثیر قارچ ها روی سینوزیت، تاثیر قارچ ها روی درد، تاثیر گانودرما روی کبد،‌ تاثیر گنودرما روی کبد،‌ تاثیر ریشی روی کبد،‌ تاثیر قارچ جاودانگی روی کبد، تاثیر قارچ های دارویی روی کبد، تاثیر قارچ روی liver،

تاثیر قارچ ها روی سرطان پروستات،‌ تاثیر ترکی تیل روی سرطان Prostate،‌ تاثیر ماشمیکس روی سرطان پروستات، تاثیر دم بوقلمون روی سرطان پروستات، تاثیر گانودرما روی سرطان پروستات، تاثیر قارچ ها روی سرطان مثانه، تاثیر میتاکه روی سرطان مثانه، تاثیر گانودرما روی سرطان مثانه، تاثیر قارچ ها روی سرطان bladder، تاثیر قارچ ها روی مثانه،

تاثیر قارچ ها روی تبخال تناسلی،‌ تاثیر ماشمیکس روی تبخال تناسلی،‌ تاثیر گانودرما روی تبخال تناسلی، تاثیر شیتاکه روی تبخال تناسلی، درمان طبیعی تبخال تناسلی،

گانودرما لوسیدوم، قارچ گانودرما لوسیدوم چیست،‌ طریقه مصرف قارچ گانودرما، قارچ گانودرما را کجا بفروشیم، فروش عمده قارچ گانودرما،