در این مقاله به طور جامع به بررسی تاثیر گانودرما روی کبد می پردازیم:

تاثیر گانودرما روی کبد

قارچ گانودرما  یا Ganoderma lucidum قادر به محافظت از کبد در برابر صدمات توسط عوامل مختلف فیزیولوژیکی و بیولوژیکی است. علاوه بر این ، اثر را می توان قبل یا بعد از آسیب دید. Ganoderma lucidum متابولیسم دارو و مواد سمی موجود در کبد را تسریع می کند و منجر به درمان هپاتیت می شود.

Ganoderma lucidum همچنین برای درمان هپاتیت مزمن مناسب است و به طور موثر علائم مرتبط با آن مانند سرگیجه ، خستگی و غیره را از بین می برد. Ganoderma lucidum می تواند برای معالجه سمیت مزمن ، انواع هپاتیت مزمن و سایر بیماری های کبدی استفاده شود.

https://media.springernature.com/original/springer-static/image/chp%3A10.1007%2F978-981-32-9421-9_9/MediaObjects/487522_1_En_9_Fig1_HTML.png

کبد بزرگترین اندام داخلی است و به آن “کارخانه شیمیایی” بدن گفته می شود

یک عضو قهوه ای مایل به قرمز است و در بزرگسالان دارای وزن 1.2 کیلوگرم -1.5 کیلوگرم است که در سمت راست حفره شکمی در زیر دیافراگم قرار دارد.

به سلولهای کبدی  Hepatocytes گفته می شوند که توسط شبکه ضخیم عروق خونی به نام سینوسوئید احاطه شده اند. بابلی ها با دیدن منبع غنی خون به کبد ، از کبد به عنوان صندلی روح انسان یاد کردند. بیش از 50،000 لوبول در کبد وجود دارد که حدود 200 میلی لیتر را پردازش می کند.

هر خون در طی این فرایند ، مواد مغذی مختلفی به راحتی از مویرگهای متخلخل به سلولهای کبدی منتقل می شوند. هپاتوسیتها بیش از 500 عملکرد بیوشیمیایی مورد نیاز بدن را انجام می دهند. یکی از مهمترین محصولات کبد ، صفرا ، توسط این سلولهای کبدی ترشح می شود و سپس به شبکه مجاری صفرا تغذیه می شود. صفرا در هضم مناسب مواد غذایی نقش اساسی دارد.

عملکرد کبد نقش اساسی در سلامتی و قدرت بدن در کل دارد. برخی از توابع مهم به شرح زیر است:

 1. از بین بردن کلیه مواد سمی از خون با سم زدایی.
 2. تنظیم متابولیسم کربوهیدرات. قند را ذخیره می کند.
 3. تنظیم متابولیسم پروتئین. سنتز پروتئین های پلاسما ، فاکتورهای لخته شدن ، پروتئین های حامل.
 4. تنظیم متابولیسم هموگلوبین.
 5. تنظیم متابولیسم کلسترول. آن را به اسیدهای صفراوی تبدیل می کند ، که در این صورت یا در امولسیون و هضم چربی ها دفع می شوند یا مورد استفاده قرار می گیرند.
 6. تنظیم هورمون ها. غلظت این هورمون ها به کارآیی کبد بستگی دارد.
 7. ذخیره انواع مواد مغذی ، آمینو اسیدها ، گلیکوژن و ویتامین های A ، D و ویتامین های کمپلکس B (از جمله ویتامین B12 ، آهن و مس).
 8. کبد در تقویت سیستم ایمنی بدن بدن نقش بسزایی دارد.

سموم و کبد

در کبد سلولهای محافظ ویژه ای به نام “سلولهای کوپفر” وجود دارند که روی غشای سینوسی ها قرار دارند .این سلول ها به عنوان واحد تصفیه برای سموم کبدی ، که در گردش سیستمیک قرار دارند ، از آسیب رساندن به سلول های کبدی عمل می کنند.

این سلول های کوپفر همچنین به ذخیره آهن اضافی و غیر متابولیزه در رژیم غذایی کمک می کنند ، که در غیر این صورت ممکن است به سلولهای کبدی آسیب برساند با وجود چنین محافظت از کبد ، هنوز هم از نظر عوامل خارجی در معرض تهدید جدی قرار دارد.

ارتودوکسی پزشکی ، تا زمانی که واقعیت نداشته باشد ، این واقعیت را نفهمیده است که میانگین سبک زندگی ، امروزه مقدار زیادی از اضافه بارهای سمی را به کبد تحمیل می کند اگرچه ، کبد دارای ظرفیت طبیعی برای تولید مجدد است ، اما نمی تواند با چنین اضافه وزن سموم مقابله کند. بنابراین  رنج می برند.

اضافه بار طولانی مدت سم بر روی کبد باعث کاهش تعدادی از عملکردهای کبدی می شود که بدن را به طور کلی ناتوان می کند. همین امر منجر به نقص سیستم ایمنی بدن و در نتیجه اختلالات خود ایمنی می شود.

 سمیت کبدی در سرتاسر جهان شایع است و مردم از طیف گسترده ای از بیماری ها رنج می برند که موارد زیر را شامل می شود:

 • خستگی مزمن چاقی خشک است.
 • افسردگی ، استرس و بی خوابی.
 • اختلال ایمنی خودکار.
 • آلرژی و اختلال عملکرد جنسی.
 • سردرد ، ضعف و تحریک پذیری.
 • عدم تعادل هورمونی و اختلال عملکرد تیموس.
 • زردی ، هپاتیت ، سرطان کبد و خونریزی خون.
 • سیروز کبدی

سیروز کبدی

سیروز کشنده ترین بیماری است و دوازدهمین علت اصلی مرگ و میر است که سالانه در حدود 26000 نفر کشته می شود ، در سرتاسر جهان. در مورد کبد سیروز ، بافت های آسیب دیده (اسکار) جایگزین بافت های سالم می شوند و در نتیجه انسداد جریان طبیعی خون به سلولهای مختلف کبد. هنگامی که گردش خون به سلولهای کبد مختل می شود ، عملکرد طبیعی کبد از بین می رود. تمام عملکردهای دیگر بدن ، وابسته به کبد ، به تدریج تحت تأثیر قرار می گیرند.

سیروز کبدی یک خطر عمده متابولیک است که به طور خاص بر متابولیسم اسیدهای مهم اثر می گذارد. سطح آمونیاک در خون به دلیل چندین واکنش آنزیمی در بدن ، در طی فرایندهای مختلف متابولیکی ، افزایش می یابد. کبد سالم به طور معمول آمونیاک خون را به اوره تبدیل می کند ، که از آمونیاک اضافی در خون جلوگیری می کند.

اما وقتی کبد سیروز است ، تبدیل آمونیاک تحت تأثیر قرار می گیرد. این باعث افزایش سطح آمونیاک خون فراتر از حد قابل تحمل می شود. آمونیاک برای سیستم عصبی مرکزی بسیار سمی است و دلیل اصلی کما در بیماران مبتلا به نارسایی کبدی است.

از نظر علمی ، علل ابتلا به سیروز مشخص شده است ،

 • بیماری آلرژیک Iiver.
 • هپاتیت مزمن C
 • هپاتیت مزمن B و D.
 • هپاتیت خود ایمنی.
 • بیماریهای ارثی مانند Heamochromatosis ، بیماری Wilson ، Galactosemia ، بیماری ذخیره سازی گلیکوژن.
 • استئول هپاتیت غیر الکلی (NASH). این نوع هپاتیت با دیابت ، سوء تغذیه پروتئین ، چاقی و بیماری عروق کرونر همراه است.
 • مجاری صفراوی مسدود شده.
 • مواد مخدر ، سموم و عفونت ها.

علائم

بسیاری از مبتلایان به سیروز هیچ علائمی در مراحل اولیه بیماری ندارند. با این حال ، به عنوان بافت اسکار جایگزین سلولهای سالم ، عملکرد کبد شروع به رو به زوال می کند و در این مرحله علائم طاهر می شود. ممکن است بیمار علائمی مانند خستگی ، خستگی ، ضعف ، کاهش وزن را تجربه کند. از دست دادن اشتها؛ حالت تهوع؛ درد شکم و رگ های خونی مانند عنکبوت (عنکبوت عنکبوتی) که در سطح پوست روی ناحیه شکم ایجاد می شود. با پیشرفت بیماری ممکن است عوارض ایجاد شود.

عوارض سیروز

از دست دادن عملکرد کبد از بسیاری جهات روی بدن تأثیر می گذارد. در زیر مشکلات یا عوارض رایج ناشی از سیروز وجود دارد

 • ادم و آسیت: هنگامی که کبد توانایی ساخت پروتئین آلبومین را از دست می دهد ، آب در پاها (ادم) و شکم (آسیت) تجمع می یابد.
 • کبودی و خونریزی: هنگامی که کبد تولید پروتئین های لازم برای لخته شدن خون را کند یا متوقف می کند ، فرد کبود یا خونریزی می کند. کف دستها ممکن است قرمز و لکه دار با اریتم کف دست باشد.
 • زردی: زردی زردی پوست و چشم است که وقتی کبد بیمار بیلی روبین به اندازه کافی جذب نمی کند ، بروز می کند.
 • خارش: محصولات صفراوی نهشته شده در پوست ممکن است باعث خارش شدید شوند.
 • سنگ کیسه صفرا: اگر سیروز از رسیدن صفرا به کیسه صفرا جلوگیری می کند ، سنگهای کیسه صفرا rnaydevslop.

سموم موجود در خون یا مغز: کبد آسیب دیده نمی تواند سموم را از خون خارج کند و باعث تجمع آنها در خون و در نهایت رسیدن به مغز می شود. در مغز سموم می توانند عملکرد ذهنی را کسل کنند و باعث تغییر شخصیت ، اغما و حتی مرگ شوند. علائم ایجاد سموم در مغز شامل غفلت از ظاهر شخصی ، عدم پاسخگو بودن ، فراموشی ، عدم تمرکز و یا تغییر در عادات خواب است.

حساسیت به داروها: سیروز توانایی کبد در فیلتر کردن داروها از خون را کند می کند. از آنجا که کبد داروهای خون را با سرعت معمول خارج نمی کند ، آنها طولانی تر از حد انتظار عمل می کنند و در بدن ساخته می شوند. این باعث می شود فرد نسبت به داروها و عوارض جانبی آن حساسیت بیشتری نشان دهد.

فشارخون پورتال: به طور معمول خون از روده ها و طحال از طریق ورید پورتال به کبد منتقل می شود. اما سیروز جریان طبیعی خون را از طریق ورید پورتال کند می کند ، که باعث افزایش فشار در کنار آن می شود. به این حالت فشار خون بالا پورتال گفته می شود.

واریس: هنگامی که جریان خون در ورید پورتال کند می شود ، خون از روده ها و طحال به رگ های خونی در معده و مری برگشت می یابد. این رگ های خونی ممکن است بزرگ شوند زیرا منظور آنها این نیست که این خون زیادی را حمل کنند. رگهای خونی بزرگ شده به نام واریس ، دارای دیواره های نازک بوده و فشار زیادی دارند و بنابراین در صورت ترکیدگی بیشتر احتمال دارد که ترکیده شوند ، تغییر مجدد یک مشکل خونریزی جدی در معده یا مری فوقانی است که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.

مقاومت به انسولین و دیابت تیپ 2: سیروز باعث مقاومت به انسولین می شود این هورمون که توسط لوزالمعده ایجاد می شود ، قند خون را قادر می سازد تا توسط سلول های بدن به عنوان انرژی مورد استفاده قرار گیرد. اگر مقاومت به انسولین دارید ، عضلات ، چربی و سلولهای کبدی شما به درستی از انسولین استفاده نمی کنند. پانکراس سعی می کند با تولید بیشتر ، تقاضای انسولین را حفظ کند. سرانجام ، لوزالمعده نمی تواند نیاز بدن به انسولین را برطرف سازد و با ایجاد گلوکز اضافی در جریان خون ، دیابت نوع 2 ایجاد می شود.

سرطان کبد: کارسینوم سلولهای کبدی ، نوعی سرطان کبد که معمولاً در اثر سیروز ایجاد می شود ، در خود بافت کبد شروع می شود. این میزان مرگ و میر بالایی دارد.

مشکلات سایر ارگان ها: سیروز می تواند باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن شود و منجر به عفونت های مکرر شود. مایعات در شکم (آسیت) ممکن است به باکتریهایی که به طور معمول در روده ها وجود دارند آلوده شوند ، سیروز همچنین می تواند منجر به ناتوانی جنسی ، اختلال عملکرد کلیه و نارسایی و پوکی استخوان شود.

جهت سفارش قارچ گانودرما کلیک کنید

مطالعه موردی تاثیر گانودرما روی کبد

با درک بهتر این بیماری و بهبودی از طریق استفاده از محصولات گانودرما، اجازه دهید پرونده آقای GEKrishna Kumar (44yrs؛ Chennai هند) را بدست آوریم ، در ژوئن سال 2000 دچار حمله قلبی شد و سپس در 12 اوت تحت آن قرار گرفت. در دوره بعد از عمل جراحی تشخیص داده شد كه وی از بیماری ‘اختلال عملکرد كبدی ناشی از دارو’ LIVER CIRRHOSIS رنج می برد و از آن زمان تاكنون وی بر روی داروهای مختلفی قرار داشت ، اما هیچ پیشرفتی مشاهده نشده است زیرا آخرین راه حل برای پیوند كبد توسط پزشكان توصیه شده است.

وی ادامه داد: از مشکلات مختلفی همچون: آسیت (تجمع مایع در شکم) ، ورم در زخم غیر بهبودی در ناحیه ناف رنج می برد ، تشکیل اسپایدر وب معمولی در سطح شکم ، تب مکرر و استفراغ خون در طول ژوئن و دسامبر 2002. او بیش از یک سال در رختخواب بود.

فوریه 2003

مصرف گانودرما (برای خرید گانودرما کلیک نمایید)

مه 2003:

 • به طور کلی وضعیت سلامت بسیار بهبود یافته است.
 • بعد از فوریه 2003 هیچ استفراغ خونی وجود ندارد.
 • بدون حمله مکرر تب یا حالت تهوع
 • هضم خوب؛ چرخه اشتها خوب- عادات روده بسیار خوب.
 • پیشرفت بسیار خوب در سطح بیوشیمیایی سطح آنزیم (SCOT SGPT) ، سرم بیلی روبین ، الکترولیتها و پروتئین ها
 • ورم پدال دو طرفه (هر دو لنز) 90٪ کاهش یافت
 • هیچ مایع از شکم او نمی افتد. کمربند از 34 “به 31” کاهش یافت
 • وضعیت پوست بهبود یافته است. تکه های رنگدانه هایپر کاملاً ناپدید شدند. تشکیل وب عنکبوت در سطح شکم کاهش می یابد.

مشاهدات علمی مبتنی بر تجربه عملی تاثیر گانودرما روی کبد:

در حال حاضر داروهای کافی به اندازه آجیل برای بیماری های کبدی موجود است. محصولات Onfy که از گیاهان تهیه شده اند ، مانند Liv 52 ، Tefrofi تجویز می شوند. تحقیقات زیادی در سراسر دنیا انجام می شود تا داروهای مناسب برای بیماری های کبدی پیدا شود.

در این شرایط ، گانودرما و مورینزی در بیماری های کبدی بسیار مفید بوده اند. همه عناصر درمانی موجود در آنها برای بهبود سلامت در هم افزایی کار کرده اند.

پلی ساکاریدها و ترکرپنوئیدها در گانودرما با فعال کردن سیستم ایمنی طبیعی ، به سم زدایی سلولهای کبدی کمک می کنند که منجر به کاهش بار بیش از حد سموم روی کبد می شود. تاثیر گانودرما روی کبد

آدنوزین در گانودرما گردش خون و عروق خون را بهبود می بخشد این باعث می شود که مواد مغذی و اکسیژن به سلول ها بهبود یابد. همچنین توزیع آنزیم ها و هورمون ها در تمام سلول ها را افزایش می دهد. آدنوزین همچنین متابولیسم چربی را بهبود می بخشد و از این طریق به عملکرد کبد کمک می کند.

تری ترپنوئیدها در گانودرما سلولهای کبدی مختلف را فعال می کنند و سلولهای آسیب دیده را نیز با تغذیه زیاد سلولها ترمیم می کنند.

جوهر گانودریک در گانودرما با محافظت از غشای سلولی به عنوان یک آنتی اکسیدانل عمل می کند.

سلنیوم در موننزی یک آنتی اکسیدان عالی است و همچنین یک فعال کننده هسته سلول است.

زیراون در مورینزی هضم و جذب مواد مغذی ، به ویژه پروتئین ها را بهبود می بخشد و به عملکرد کبد کمک می کند.

مواد مغذی مختلف گیاهی ، مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و مهمات از گانودرما و مورینزی در ساخت سلول های کبدی و متابولیسم نقش دارند.

هیچ اثر جانبی یا اثر متقابل دارو مشاهده نشده است. این به اثبات نظریه “Adaptogen” ، که طبقه بندی متعلق به گانودرما است.

نتیجه تاثیر گانودرما روی کبد

گانودرما و مورینزی به عنوان یک “درمان مکمل” علاوه بر معالجه پزشکی ، می باشند. گانودرما و مورینزی حتی در مصرف طولانی مدت و حتی در دوز بالاتر از بیماران ، بیماران کاملاً بی خطر هستند. اعضای اصلی مانند کبد به دلیل پیچیدگی زیستی ، مدت زمان زیادی طول می کشد تا بهبود پیدا کنند. اما بهبود کیفیت زندگی بیمار و محافظت از آسیب های بیشتر ممکن است طی چند ماه مشاهده شود. این مزایا به ندرت در گیاهان دیگر مشاهده می شود ، که گانودرما و مورینجی را بی نظیر می کند.

 

گرداوری و ترجمه: واحد علمی وبسایت محصولات دکتر مهدیزاده، تیر ۱۳۹۹. تاثیر گانودرما روی کبد


 

برچسب ها

خرید قارچ گانودرما، فروش قارچ گانودرما، فروش عمده قارچ گانودرما، قرص قارچ گانودرما، طرز تهیه دمنوش قارچ گانودرما، عصاره قارچ گانودرما،‌ سایت اصلی گانودرما، تولید کننده گانودرما، تولید کننده گانودرما در ایران، فروشنده گانودرما، فروشنده گانودرما، تلفن فروشنده گانودرما، آیا گانودرمای تولید شده در ایران اصل است؟، صادرات قارچ گانودرما،‌ کشت قارچ گانودرما، عمل آوری قارچ گانودرما، فرِآوری قارچ گانودرما، کشت مصنوعی گانودرما، گانودرمای طبیعی، محل فروش قارچ گانودرما، گانودرما از کجا بخریم، قهوه گانودرما را از کجا بخریم،شرکت تولید قارچ گانودرما در ایران، روش تهیه کرم گانودرما، نمایندگی قارچ گانودرما، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در کرج، کلاهبرداری گانودرما، مرکز خرید گانودرما اصل، شرکت تولید قارچ گانودرما در کرج، شرکت تولید قارچ گانودرما در تهران، فروش گانودرما، خرید قارچ گانودرما، خرید گانودرما، فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما تازه،‌ کپسول گانودرما، گانودرمای اصل، محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما در ایران،محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما، خرید کپسول گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ قیمت قهوه گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ پرورش و فروش مستقیم قارچ گانودرما لوسیدوم و انواع قارچ‌های دارویی زیر نظر جهاد کشاورزی و با مجوز رسمی، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در ایران، بزرگترین عرضه کننده قارچ گانودرما لوسیدوم در ایران، تاثیر گانودرما روی میل جنسی،‌ تاثیر گانودرما روی روح و روان،‌ راهنمای جامع خرید گانودرما و قهوه گانودرما، گانودرمای اصل و دارای مجوز را از کجا تهیه کنیم؟، روش مصرف گانودرما و عوارض آن چیست؟ ، شامپو و صابون گانودرماچیست؟، خرید اینترنتی گانودرما لوسیدوم، تولید و عرضه قارچ گانودرما لوسیدوم زیر نظر متخصصان مجرب،‌ قارچ خالص گانودرما لوسیدوم پرورشی مطمئن‌ترین و به صرفه‌ترین نوع گانودرما،‌ مرغوب ترین کیفیت قارچ گانودرما ، فروش پستی و اینترنتی قارچ گانودرما لوسیدوم با قیمت مناسب در تهران و کرج، گانودرما برای فشار خون، گانودرما برای درمان زگیل تناسلی، مرکز فروش و مشاوره رایگان تمامی محصولات اصلی قهوه و قارچ گانودرما در تهران، خرید قارچ گانودرمادیجی کالا، مرغوب ترین کیفیت قارچ گانودرما ،‌ خرید قهوه فوری سوپریم دکتر بیز،  خرید  اینترنتی قارچ گانودرما لوسیدوم، قارچ گانودرما برای مصارف درمانی، فروش قارچ گانودرما لوسیدوم ارسال به سراسر کشور، فروش و پخش قارچ گانودرما (صد درصد خالص) پخش در تمامی استان های کشور،‌ قارچ دارویی گانودرمابا کافه موکا، خرید قارچ گانودرما لوسیدوم خالص ، خرید پودر قارچ گانودرما لوسیدوم خالص،‌ نماینده رسمی فروش قارچ گانودرما (اصل و با تائیدیه سازمان غذا و دارو کشور )، فروش کپسول گانودرما، فروش کپسول قارچ گانودرما، خرید قارچ ریشی، خرید ریشی،‌ فروش ریشی، پودر گانودرما، پودر گنودرما فروش ویژه انواع قارچ های دارویی، گانودرما، شیتاکه، قیمت قارچ گانودرما در ایران، قیمت کپسول قارچ گانودرما،‌ فروش عصاره گانودرما. پودر گانودرما، اسلایس گانودرما، گانودرما تازه، درمان زگیل تناسلی، خرید قرص گانودرما، خرید گانودرما در اصفهان، خرید گانودرما در شیراز، خرید گانودرما در یزد، خرید گانودرما در کرج، قیمت کپسول گانودرما،‌مضرات قارچ گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران، خرید قهوه گانودرما، طبع گانودرما، گانودرمای ژاپنی، گانودرمای اصل، گانودرمای اصل، محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما در ایران با بهترین قیمت،‌ پادشاه گیاهان، گیاه پادشاهان،‌ نحوه مصرف قهوه گانودرما برای زگیل تناسلی، بزرگترین پرورش دهنده و عرضه کننده قارچ گانودرما در کشور،‌ قارچ گانودرما لوسیدوم، فروش و پخش قارچ گانودرما (صد درصد خالص)،‌ عرضه مستقیم شربت قارچ کامبوجا درجه یک و با کیفیت عالی،‌ نحوه مصرف قهوه گانودرما،‌ قهوه گانودرما دکتر بیز، روش های مصرف گانودرما، کاهش فشار خون با قارچ،‌ کاهش فشار خون با گانودرما، شیتاکه دکتر مهدیزاده، عصاره گانودرما،  گانودرما دکتر مهدیزاده،  گانودرمای جنگلی، قهوه گانودرما، گانودرمای اصل،  گیاه جاودانگی،  انواع گانودرما، خرید گانودرما، خرید گانودرما در تهران، خرید گانودرما در مشهد، داروی جاودانگی، درمان سرطان، عصاره گانودرما، فیلم روش مصرف گانودرما،‌ فروش قرص گانودرما، فروش کپسول گانودرما، فروش گانودرما، قرص گانودرما، کپسول گانودرما، گیاه ضد سرطان،‌ قرص ضد سرطان، داروی ضد پیری، خرید ریشی،‌ فروش ریشی، خرید گنودرما، فروش گنودرما، پودر شیتاکه، پودر گنودرما فروش ویژه انواع قارچ های دارویی، فروش کپسول گانودرما، خرید کپسول گانودرما، خرید کپسول گانودرمادر تهران، پخش کپسول گانودرما، خرید و فروش کپسول گنودرما، کپسول اصل گانودرما، قرص گانودرما، قرص گنودرما، قرص اصلی گانودرما، خرید کپسول گانودرما در ایران، داروخانه کپسول گانودرما،

خرید و فروش گانودرما، اصل ماشمیکس، قرص ماشمیکس، قرص گنودرما،

زمان مصرف قارچ گانودرما،  بهترین زمان مصرف قهوه گانودرما، طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت،‌ تاثیر گانودرما روی کچلی، تاثیر گانودرما روی بی خوابی،‌ تاثیر گانودرما روی خودکشی، تاثیر گانودرما روی افسردگی،نحوه مصرف قهوه گانودرما،‌ مقدار مصرف قهوه گانودرما در روز،‌ طریقه مصرف گانودرما برای پیسی،‌ طريقه استفاده قارچ گانودرما،‌  طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،

بهترین زمان مصرف قارچ گانودرما،‌ بهترین روش مصرف گانودرما،‌ عوارض قهوه گانودرما،‌ اطلاعات قهوه گانودرما،‌ طریقه مصرف قهوه گانودرما برای لاغری،‌ طرز مصرف گانودرما، قهوه گانودرما را از کجا تهیه کنیم، خرید قهوه گانودرما،خرید قهوه گانودرما دیجی کالا،‌ خرید قهوه گانودرما در مشهد،‌ خرید قهوه گانودرما در اصفهان، قیمت قهوه گانودرما بیز،‌ قیمت قهوه گانودرما در بازار،‌ نمایندگی قهوه گانودرما، قیمت گانودرما در ایران،‌ قهوه گانودرما را از کجا تهیه کنیم،‌ قیمت پودر قارچ گانودرما،‌ قیمت+قارچ+دارویی+گانودرما،‌ مرکز فروش قارچ گانودرما،‌ قیمت گانودرما در ایران،‌ خرید قارچ گانودرما در تهران،‌ قیمت قارچ گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ قیمت کپسول قارچ گانودرما،‌اطریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت،  مقدار مصرف قهوه گانودرما در روز، طریقه مصرف گانودرما برای پیسی، بهترین زمان مصرف قهوه گانودرما،‌ طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،‌ طرز تهیه قهوه گانودرما،‌ طریقه مصرف قهوه گانودرما برای لاغری،‌ فیلم نحوه مصرف قارچ گانودرما،

فروش قارچ گانودرما در شیراز، فروش قارچ گانودرما در اصفهان، فروش قارچ گانودرما در تبریز، فروش قارچ گانودرما در مشهد، فروش قارچ گانودرما در کرمان، فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ فروش قارچ گانودرما در همدان،‌ فروش قارچ گانودرما در کرج،‌ فروش قارچ گانودرما در تهران،‌ فروش قارچ گانودرما در رشت،‌ فروش قارچ گانودرما در ساری،‌ فروش قارچ گانودرما در گرگان،‌ فروش قارچ گانودرما در شیراز،‌ فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ فروش قارچ گانودرما در اهواز،‌

خرید قارچ گانودرما در شیراز، خرید قارچ گانودرما در اصفهان، خرید قارچ گانودرما در تبریز، خرید قارچ گانودرما در مشهد، خرید قارچ گانودرما در کرمان، خرید قارچ گانودرما در یزد،‌ خرید قارچ گانودرما در همدان،‌ خرید قارچ گانودرما در کرج،‌ خرید قارچ گانودرما در تهران،‌ خرید قارچ گانودرما در رشت،‌ خرید قارچ گانودرما در ساری،‌ خرید قارچ گانودرما در گرگان،‌ خرید قارچ گانودرما در شیراز،‌ خرید قارچ گانودرما در یزد،‌ خرید قارچ گانودرما در اهواز،‌

چگونه قارچ گانودرما را مصرف کنیم؟، عوارض مصرف قارچ گانودرما، عوارض مصرف قارچ گنودرما،

مضرات مصرف قارچ گانودرما، مضرات مصرف قارچ گنودرما،مزایای مصرف قارچ گانودرما، مزایای مصرف قارچ گنودرما،

قیمت قارچ گانودرما در شیراز، قیمت قارچ گانودرما در اصفهان، قیمت قارچ گانودرما در تبریز، قیمت قارچ گانودرما در مشهد، قیمت قارچ گانودرما در کرمان، قیمت قارچ گانودرما در یزد،‌ قیمت قارچ گانودرما در همدان،‌ قیمت قارچ گانودرما در کرج،‌ قیمت قارچ گانودرما در تهران،‌ قیمت قارچ گانودرما در رشت،‌ قیمت قارچ گانودرما در ساری،‌ قیمت قارچ گانودرما در گرگان،‌ قیمت قارچ گانودرما در شیراز،‌ قیمت قارچ گانودرما در یزد،‌ قیمت قارچ گانودرما در اهواز،‌

نمایندگی فروش قارچ گانودرما در شیراز، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در اصفهان، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در تبریز، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در مشهد، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در کرمان، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در همدان،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در کرج،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در تهران،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در رشت،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در ساری،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در گرگان،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در شیراز،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در اهواز،‌فروش قارچ گانودرما در ایران، تاثیر گانودرما روی پرستات،‌ تاثیر گانودرما روی پروستات، تاثیر گانودرما روی Prostate، تاثیر گانودرما روی سرطان پرستات،‌تاثیر گانودرما روی عفونت پرستات،

درمان زگیل تناسلی،‌درمان زگیل تناسلی با قارچ، درمان زگیل تناسلی با شیتاکه، درمان زگیل تناسلی با ماشمیکس، درمان زگیل تناسلی با گانودرما،

مرکز فروش قارچ گانودرما،‌ قیمت پودر قارچ گانودرما،‌ قیمت گانودرما در ایران،‌ قارچ گانودرما را از کجا تهیه کنیم،

تاثیر گانودرما روی بیماری های کلیه، تاثیر گانودرما روی سنگ کلیه، تاثیر گانودرما روی عفونت کلیه، تاثیر گانودرما روی دفع پروتین کلیه، تاثیر گانودرما در افزایش طول عمر، تاثیر گانودرما روی پیری، تاثیر گنودرما در افزایش طول عمر،‌تاثیر شیتاکه در افزایش طول عمر،

تاثیر گانودرما روی ویتیلیگو،‌‌ تاثیر گنومیکس روی ویتیلیگو، تاثیر ماشمیکس روی ویتیلیگو، تاثیر قارچ روی ویتیلیگو،‌ تاثیر گانودرما روی پیسی،

تاثیر گانودرما روی میل جنسی،‌تاثیر ریشی روی میل جنسی، تاثیر گانودرما روی تمایل جنسی، تاثیر گانودرما روی شهوت، تقویت میل جنسی با کمک قارچ گانودرما،  داروی طبیعی برای تقویت میل جنسی،  تقویت میل جنسی با کمک قارچ ها،  تقویت میل جنسی با کمک قارچ کامبوچا،  تقویت میل جنسی با کمک قارچ گنودرما،‌تاثیر گانودرما روی شهوت،

 تاثیر گانودرما روی کبد،‌ تاثیر گنودرما روی کبد،‌ تاثیر ریشی روی کبد،‌ تاثیر قارچ جاودانگی روی کبد، تاثیر قارچ های دارویی روی کبد،

تاثیر گانودرما روی سرطان پروستات، تاثیر گانودرما روی سرطان مثانه، گانودرما لوسیدوم، قارچ گانودرما لوسیدوم چیست،‌ طریقه مصرف قارچ گانودرما، قارچ گانودرما را کجا بفروشیم، فروش عمده قارچ گانودرما،