فیلم روش مصرف قارچ شیتاکه

روش مصرف قارچ شیتاکه

چگونه قارچ غیر چوبی (مانند شیتاکه، شاه صدف، صدفی) را مصرف کنیم؟ (برای مشاهده راهنمای مصرف قارچ های چوبی مانند ماشمیکس،‌گانودرما، ترکی تیل به وبسیات محصولات دکتر مهدیزاده یا کارمند یک مراجعه نمایید)

سخت نگیرید

مهمترین نکته در مصرف این قارچ سهولت مصرف است. مقابله با بیماری کنونی شما نیازمند کاهش استرس و افزایش روحیه است. بنابراین کار را سخت نکنید. به این فکر کنید که قارچی را مصرف میکنید که کل بدن شما را در مقابل همه بیماری ها مقاوم میکند.

اشتباه رایج

به هیچ وجه نگران نباشید که با پختن، خرد کردن و مصرف با سایر غذا ها اثر آن کاهش می یابد (اگه یادتون باشه یه مقاله جدید نشون داده بود اثر این قارچ در حالت گرمادیده بیشتر هم بوده، شاید با گرم کردن برخی از ویتامین ها از دست برند اما اثری که شما دنبال اون هستید و اون مقاوم شدن بدن شما علیه بیماریهاست حفظ میشه. ( ما برای گرفتن عصاره برخی از قارچ های دارویی ما بیش از ده ساعت اون رو میجوشونیم تا عصاره خارج و بعد آبشو تبخیر میکنیم پودری که میمونه میشه پلی ساکارید های محلول دارویی. این مثال رو زدم که اصلا نگران از دست رفتن خاصیت دارویی قارچ ها با پختن نباشید).

راه سریع یک (اما توصیه نشده)

اگر وقت ندارید تا صرف آماده کردن آن کنید. روز اول یک عدد خشک آن را بخورید. اگر علائم آلرژی (خارش، کهیر، استفرغ، اسهال) ندادید هر روز بعد از صبحانه این کار را بکنید. اگر آلرژی داشتید فقط پخته مصرف کنید مثلا با اون آش درست کنید و طی چند روز آن را مصرف کنید. همون طور که در بالا گفته شد پختن خواص دارویی این قارچ را افزایش می دهد.

راه سریع دو (اما توصیه نشده)

یه راه ساده که دوستان پیشنهاد کردند پودر کردن و ریختن شیتاکه در ماست به همراه فلفل سیاه پودر شده و خوردن روزانه آن است (این روش نوعی خام خواری است و ما توصیه نمیکنیم و ممکن است هم بدلیل سردی قارچ و هم خام بودن علایم آلرژی یا تهوع ظاهر شود). طبع ماست سرده طبع قارچ هم سرده، با فلفلی که به آن اضافه میکنید طبع آن را معتدل میکنید.

پختن راه درست است

اگر مصرف خام قارچ شیتکاکه خصوصا نوع خشک آن راحت نیست به خاطر طمع و عطر (کلم) یا علائم آلرژی مانند خارش پوست و یا اسهال بهتر است آن را به صورت پخته مصرف کنید.

ساده ترین راه جهت پختن

قارچ خشک را پودر کرده و به آن جند لیوان آب اضافه نمایید و روی شعله آن را حداقل نیم ساعت بپزید و سپس مصرف نمایید. می تواند به آن نمک،‌ ادویه هایی مانند فلفل زردجوبه نیز اضافه نمایید. حتی می توانید به آن سایر سبزیجات را اضافه نموده و به صورت سوپ مصرف نمایید.

راه دیگر اضافه کردن پودر شی تاکه به غذا های در حال پخت به عنوان ادویه یا مکمل است.

روش بین الملی برای مصرف قارچ خشک

ابتدا قارچ شتاکه را ری هیدریت کنید یعنی آب از دست رفته آن را بازگردانید تا دقیقا شبیه قارچ تازه شود (سایز آن دو برابر می شود). برای این کار آبی که در حال جوش است قارچ ها را درون آن بریزید و خاموش کنید درب آن را ببیند تا دما بالا بماند و به مدت 20 دقیقه صبر کنید (محصولات دکتر مهدیزاده » اگر یک ساعت بماند بهتر است).

سپس قارچ ها را در آورده و آب اضافی آن را دور بریزید.

سپس با چاقو همانند کاری که با قارچ تازه می کنید آن را به چند قسمت ببرید و در غذاهای مختلفی که قارچ استفاده می کنید استفاده کنید. ساده ترین راه اسلایس کردن آنها و ریختن در ماهی تابه با مقداری روغن و آب و نمک و تفت دادن آن و سپس خوردن این قارچ خوشمزه (محصولات دکتر مهدیزاده) است. ابدا از اضافه کردن ادویه جات، سبزی ها و … و درست کردن یک غذای خوشمزه نترسید. فقط طوری درست کنید که خوشمزه باشه

فیلم روش بین الملی برای مصرف قارچ خشک

فیلم روش مصرف شیتاکه در ژاپن

فیلم روش ری هیدریت کردن شی تاکه

برای مشاهده فیلم روش مصرف گانودرما کلیک نمایید.

شرایط خیساندن قارچ

درصورتی که قارچ را خیس کنید آنرا به مدت زیاد نگه ندارید. حدکثر یک ساعت در آب داغ، به هیچ وجه قارچ را در آب سرد خیس نکنید. علت: باکتری هایی که در محیط روی دست و ظروف و قارچ هستند هر بیست دقیقه جمعیتشان دو برابر می شود و ممکن است سبب بروز علائم مسمویت  شوند.

نگهداری شیتاکه پخته شده

غذای پخته شده با قارچ همانند بقیه غذا ها بهتره همون روز مصرف بشه یا نهایتا یک روز بعد در یخچال بمونه مصرف بشه. اگه خواستید مدت زمان بیشتری نگه دارید تقسیم بندی کنید و در فریزر قرار دهید

[/fusion_text]

آیا قارچ شیتاکه خشک رو باید بشورم؟

قارچ  خشکی که از ما تحویل می گیرید نیاز به شستن ندارند ولی درصورت حساس بودن میتوانید قارچ همان روز مصرف رو با آب شسته و مصرف نمایید.

آب قارچ یا تفاله قارچ

دو نوع آب قارچ وجود دارد. آبی که حاصل از خیساندن قارچ در مرحله ری هیدریت کردن قارچ است. علی رغم اینکه ممکن است برخی خواص غذایی در آن باشد ضرورتی به مصرف آن نیست. با این وجود پس از جوشاندن می توان در سایر غذا ها استفاده کرد.

در صورتی که قارچ در آب جوشانده شود حتما بایستی آب و قارچ با هم مصرف شود.

بهترین طریقه مصرف پودر کردن قارچ خشک،‌ریختن چند لیوان آب و جوشاندن آن است. سپس می توان بدون یا با افزودن ادویه جات یا سایر سبزی جات مصرف نمود.

شرایط نگهداری قارچ های شیتاکه ( قارچ های ارسالی ما به شما )

نگهداری در جای خشک همانند بسیاری از خشکبار در منزل. مثلا آشپزخانه، کمد و… در هر ظرفی نگهداری تا دوماه. در صورتی که بوی قارچ برای شما خوشایند نیست. میتوانید درون سینی یا آبکش ریخته و هفته ای یکبار در هوای آزاد سایه یا آفتاب به مدت چند ساعت دور از باد و باران قرار دهید.

روش اول :  قرار دادن در ظرف درباز یا ابکش و قرار دادن در یخچال حدکثر تا ده تا بیست روز (داخل بسته ارسالی ما نماند).

روش دوم :  اسلایس کردن و تفت ساده در روغن و سهمیه بندی روزانه قارچ و قرار دادن در فریز است.

روش اول نگهداری از قارچ تازه شیتاکه به صورت بلند مدت

پس از دریافت بسته قارچ سلفون ظرف را کاملا جدا کرده و قارچ ها را داخل سبد یا ابکش ریخته و داخل یخچال قرار دهید.

معمولا تا بیست روز یا یکماه میتوانید از آنها استفاده کنید. ترجیحا ابتدا قارچ های نازکتر را استفاده کنید و سپس قارچ های سفت. پس از بیست روز در صورتی که قارچ ها بدلیل کاهش رطوبت چروکیده شدند میتوانید اقدام به خشک کردن آنها نمایید. (همه مناطق کشور بجز استان های شمالی)

برای اینکار قارچ ها را به دو نیم و یا اسلایس نمایید، و سپس در محل خشک بصورت پخش شده قرار دهید تا خشک شوند.

قارچ شیتاکه تازه قدرت انبارداری بالایی دارد، درصورتی که داخل پلاستیک نگهداری نشود و در یخچال بتدریج رطوبت ان خارج شود خشک شده ولی فاسد نمیشود.

روش دوم نگهداری از قارچ تازه شیتاکه به صورت بلند مدت

قارچ ها را پس از دریافت اسلایس کرده و با روغن کمی تفت دهید، سپس به میزان مصرف روزانه یعنی ۵۰گرم درون ظروف یا … قرار داده و در فریزر قرار دهید‌ و تا ۶ماه قابل استفاده است.

لازم به ذکر است فرایندهایی مثل فریز کردن، خشک کردن، پختن و … هیچ تاثیری بر روی مواد موثره اصلی قارچ که جهت درمان و پیشگیری استفاده میشود ندارد. تنها ویتامین ها در اثر این فرایند ها تحت تاثیر قرار میگیرند که میتوان از سایر منابع تامین کرد.

میزان مصرف قارچ شیتاکه چقدره ؟

  •  ۳تا ۵ گرم قارچ خشک در روز
  •  ۳۰تا ۵۰گرم قارچ تازه در روز
    میتوانید در صورتی که دفعات عود زیاد است در ماه های اول ده گرم شیتاکه و یک گرم ماشمیکس در روز به صورت پخته مصرف نمود تا زودتر تکثیر ویروس متوقف شود. وزن قارچ تازه بعد ز خشک کردن تا ده برابر کاهش می یابد. علت قیمت بالاتر (قارچ خشک) و مقدار مصرف بالاتر (قارچ تازه) به همین دلیل است.

شیتاکه تازه بهتره یا خشک؟

قارچ تازه=قارچی که تازه برداشت شده و خشک نشده
قارچ خشک=قارچی که بعد از برداشت خشک شده.
سوال رایج= قارچ تازه بهتره یا خشک؟ = تفاوت مثل مصرف توت تازه و توت خشک است. هر کدام راحترید.
هر کدام راحترید، ولی بهتر است تا زمانی که قارچ تازه در دسترس است و مواد غذایی آن از جمله وایتامین ها قابل استفاده ترند از ان استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به قارچ تازه از قارچ خشک استفاده کنید.
مزایای قارچ تازه =خوشمزه و لذیذ تر، امکان بروز آلرژی کمتر، محتوی مواد غذایی که در اثر خشک کردن از بین می روند
معایب قارچ تازه= عدم تولید و دسترسی پیوسته، انبارداری کمتر
مزایای قارچ خشک= اثر درمانی تقریبا مشابه قارچ تازه، انبار داری بالاتر، دسترسی همیشگی و آسانتر
معایب قارچ خشک= عدم سهولت مصرف، ارزش غذایی کمتر از لحاظ تغذیه ای و نه درمانی

شیتاکه خام بهتره یا پخته ؟

  • قارچی که حرارت میبیند اعم از خشک و تازه پخته  است (خام نیست).

اصولا هیچ تفاوتی بین شیتاکه خام یا پخته وجود ندارد لذا به هر سبکی که مصرف کننده می تواند مصرف شد. در مورد اثر درمانی قارچ خام و پخته منابع علمی ضد و نقیض است. برخی منابع مگند با حرارت، اثر درمانی  قارچ بیشتر بیشود.

توجه : در مواردی که به مصرف قارچ خام آلرژی داشتید حتما پخته مصرف کنید. علائم آلرژی شامل حالت تهوع و استفراق، کهیر و خارش سطح پوست کل بدن. در صورت وقوع مصرف قارچ را تا ده روز قطع کنید. بعد از رفع علائم آلرژی برای مصرف قارچ حتما قارچ را داخل غذا هایی که حرارت میبیند استفاده کنید. حداقل نیم ساعت تا یک ساعت حرارت ببیند. توصیه عمومی ما در مورد شکل قارچ جهت خرید و مصرف: ابتدا بدنبال قارچ تازه باشید اگر نبود و یا شرایط نگهداری نبود  بدنبال قارچ خشک باشید. هر کدام تهیه کردید تا ۵ روز خام مصرف کنید اگر الرژی داشتید به صورت پخته (حداقل یکساعت بجوشد) مصرف کنید.

منبع:

http://www.taste.com.au/how+to/cooking+tips/articles/6239/how+to+prepareو+dried+shiitake+mushrooms

راهنماهای اینترنتی تصویری شیوه مصرف قارچ خشک شیتاکه

http://www.wikihow.com/Prepare-Shitake-Mushrooms

http://www.thekitchn.com/why-dried-shiitake-mushrooms-should-be-in-your-pantry-tips-from-the-kitchn-215142

http://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/ingredients-101-youre-not-using-enough-dried-mushrooms-heres-why-0156087


فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ خرید قارچ شیتاکه،‌ ارسال رایگان قارچ شیتاکه، شیتاکه از کجا بخرم، فروش قارچ شیتاکه تهران، محل فروش قارچ شیتاکه، محل فروش قارچ گانودرما، تاثیر شیتاکه روی زگیل، درمان قطعی زگیل تناسلی با شیتاکه،‌ قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي،‌ خرید شیتاکه، فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ شیتاکه،

شیتاکه دکتر مهدیزاده، خواص شیتاکه، خرید شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه، فروش شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ شیتاکه،درمان زگیل تناسلی با قارچ شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه در تهران، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي، خرید قارچ ریشی، خرید ریشی،‌ فروش ریشی، خرید گنودرما، فروش گنودرما، پودر شیتاکه، پودر گنودرما فروش ویژه انواع قارچ های دارویی، شیتاکه، شیتاکه. فروش عصاره شیتاکه، پودر شیتاکه، اسلایس شیتاکه،شیتاکه تازه، خرید شیتاکه، خرید شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه تهران، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه تهران، قارچ شیتاکه را از کجا تهیه کنیم، قارچ شیتاکه ایران زمین، قیمت قارچ شیتاکه، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي، طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،‌شیتاکه دکتر مهدیزاده، عصاره شیتاکه، شیتاکه دکتر مهدیزاده، شیتاکی، شیتاکه، شیتاکی اصل، گیاه جاودانگی، انواع شیتاکه، فروش کپسول شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه در تهران، پخش کپسول شیتاکه، خرید و فروش کپسول گنودرما، کپسول اصل شیتاکه، قرص شیتاکه، قرص گنودرما، قرص اصلی شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه در ایران، داروخانه کپسول شیتاکه، قرص Shiitake، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي،‌کپسول شیتاکه پلانتا، قرص شیتاکه داروکده، قرص شیتاکه پاورفیت، قرص Shiitake،  قرص گانودرما داروکده،‌  کپسول shiitake،‌قارچ شیتاکه از کجا تهیه کنیم، خرید قارچ شیتاکه در شیراز، خرید قارچ شیتاکه در اصفهان، خرید قارچ شیتاکه در تبریز، خرید قارچ شیتاکه در مشهد، خرید قارچ شیتاکه در کرمان، خرید قارچ شیتاکه در یزد،‌ خرید قارچ شیتاکه در همدان،‌ خرید قارچ شیتاکه در کرج،‌ خرید قارچ شیتاکه در تهران،‌ خرید قارچ شیتاکه در رشت،‌ خرید قارچ شیتاکه در ساری،‌ خرید قارچ شیتاکه در گرگان،‌ خرید قارچ شیتاکه در شیراز،‌ خرید قارچ شیتاکه در یزد،‌ خرید قارچ شیتاکه در اهواز،‌فروش قارچ شیتاکه در شیراز، فروش قارچ شیتاکه در اصفهان، فروش قارچ شیتاکه در تبریز، فروش قارچ شیتاکه در مشهد، فروش قارچ شیتاکه در کرمان، فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ فروش قارچ شیتاکه در همدان،‌ فروش قارچ شیتاکه در کرج،‌ فروش قارچ شیتاکه در تهران،‌ فروش قارچ شیتاکه در رشت،‌ فروش قارچ شیتاکه در ساری،‌ فروش قارچ شیتاکه در گرگان،‌ فروش قارچ شیتاکه در شیراز،‌ فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ فروش قارچ شیتاکه در اهواز،‌

فروش قارچ شی تاکه در شیراز، فروش قارچ شی تاکه در اصفهان، فروش قارچ شی تاکه در تبریز، فروش قارچ شی تاکه در مشهد، فروش قارچ شی تاکه در کرمان، فروش قارچ شی تاکه در یزد،‌ فروش قارچ شی تاکه در همدان،‌ فروش قارچ شی تاکه در کرج،‌ فروش قارچ شی تاکه در تهران،‌ فروش قارچ شی تاکه در رشت،‌ فروش قارچ شی تاکه در ساری،‌ فروش قارچ شی تاکه در گرگان،‌ فروش قارچ شی تاکه در شیراز،‌ فروش قارچ شی تاکه در یزد،‌ فروش قارچ شی تاکه در اهواز،‌

خرید قارچ شی تاکه در شیراز، خرید قارچ شی تاکه در اصفهان، خرید قارچ شی تاکه در تبریز، خرید قارچ شی تاکه در مشهد، خرید قارچ شی تاکه در کرمان، خرید قارچ شی تاکه در یزد،‌ خرید قارچ شی تاکه در همدان،‌ خرید قارچ شی تاکه در کرج،‌ خرید قارچ شی تاکه در تهران،‌ خرید قارچ شی تاکه در رشت،‌ خرید قارچ شی تاکه در ساری،‌ خرید قارچ شی تاکه در گرگان،‌ خرید قارچ شی تاکه در شیراز،‌ خرید قارچ شی تاکه در یزد،‌ خرید قارچ شی تاکه در اهواز،‌

چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ گانودرما را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شی تاکه را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟

عوارض مصرف قارچ شیتاکه، عوارض مصرف قارچ شی تاکه، عوارض مصرف قارچ شیتاک، عوارض مصرف قارچ گنودرما، مضرات مصرف قارچ شیتاکه، مضرات مصرف قارچ شی تاکه، مضرات مصرف قارچ شیتاک،مزایای مصرف قارچ شیتاکه، مزایای مصرف قارچ شی تاکه، مزایای مصرف قارچ شیتاک، خواص قارچ شیتاکه، خواص قارچ شی تاکه، خواص قارچ شیتاک،قیمت قارچ شیتاکه در شیراز، قیمت قارچ شیتاکه در اصفهان، قیمت قارچ شیتاکه در تبریز، قیمت قارچ شیتاکه در مشهد، قیمت قارچ شیتاکه در کرمان، قیمت قارچ شیتاکه در یزد،‌ قیمت قارچ شیتاکه در همدان،‌ قیمت قارچ شیتاکه در کرج،‌ قیمت قارچ شیتاکه در تهران،‌ قیمت قارچ شیتاکه در رشت،‌ قیمت قارچ شیتاکه در ساری،‌ قیمت قارچ شیتاکه در گرگان،‌ قیمت قارچ شیتاکه در شیراز،‌ قیمت قارچ شیتاکه در یزد،‌ قیمت قارچ شیتاکه در اهواز،‌نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در شیراز، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در اصفهان، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در تبریز، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در مشهد، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در کرمان، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در همدان،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در کرج،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در تهران،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در رشت،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در ساری،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در گرگان،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در شیراز،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در اهواز،‌ فروش قارچ شیتاکه در ایران، فروش قارچ شی تاکه در ایران،‌ قارچ شیتاکه تازه از کجا تهیه کنیم، قارچ شیتاکه اصل از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شی تاکه از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شی تاکی از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ Shitake از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ Shiitake از کجا تهیه کنیم، درمان زگیل تناسلی با شیتاکه،درمان یبوست با شیتاکه،

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]