زگیل تناسلی

بیماری زگیل تناسلی یک بیماری عفونی است که عامل اصلی به وجود آورنده ی آن نوعی ویروس DNA دار با نام HPV یا پاپیلومای انسانی می‌باشد. این ویروس از طریق تماس مستقیم پوست افراد و عمدتا در اثر ارتباطات جنسی منتقل می شود. با مراجعه به صفحه HPV ویکیپدیا می‌توانید اطلاعاتی دقیق درباره این بیماری بدست بیاورید. درمان زگیل تناسلی

https://www.nfid.org/wp-content/uploads/2019/08/HPV-v1.jpg

 

این سوال زیاد از ما پرسیده میشه که آیا ویروس عامل زگیل تناسلی (اچ پی وی HPV) تا آخر عمر در بدن می ماند؟

با توجه به یک نکته ساده و علمی میتوان نتیجه گرفت که به طور قطع ویروس از بدن حذف می شود:

آیا میدانید واکسن چیست؟

به زبان ساده، واکسن در واقع خود عامل بیماری (به صورت ضعیف شده یا غیر فعال) یا بخشی از عامل بیماری (مثل بخشی از پیکره مانند پروتین های اختصاصی) هست، که از طریق تزریق وارد بدن می کنند.

نحوه عملکرد واکسن چگونه است؟

پس از تزریق واکسن به بدن، سیستم ایمنی بدن شروع به تولید پادتن و مقابله با آن می کند. حالا  که در بدن پادتن مقابله با آن نوع بیماری وجود دارد ، حتی اگر بدن در معرض آلودگی به عامل بیماریزای فعال هم قرار گیرد، مقاوم است و سیستم ایمنی به راحتی با آن مقابله و آنرا از بدن دفع میکند.

دقیقا چنین موردی در افرادی که به خود ویروس/عامل بیماریزا آلوده میشوند نیز صدق میکند. مثال بارز این مورد بیماری آبله مرغان است که چنانچه قبلا به آن مبتلا شده باشید در صورت قرار گرفتن مجدد در معرض این بیماری، بیمار نخواهید شد.

هنگامیکه پادتن یک عامل بیماریزا در بدن شما موجود باشد، پس از  ورود ویروس/بیمارگر به بدن، در صورتیکه بدن از نظر ایمنی ضعیف باشد علایم بیماری ظاهر می شود و …. اما اگر ایمنی بدن بالا باشد (و یا ایمنی بدن تقویت بشود) چه اتفاقی میافتد؟ بدن شروع به تولید پادتن مقابله با اون ویروس کرده و بتدریج  ویروس از بدن حذف می شود. پس از این بدن به آن تایپ ویروس مقاوم است و مثل فردی که واکسن زده حتی اگر مجدد در معرض آلودگی به همان تایپ قرار بگیرد آلوده نمی شود.

پس به طور کلی میتوان گفت هر نوع بیماری که واکسن دارد، قابل درمان قطعی است. ایدز واکسن ندارد. پس فعلا درمان قطعی ندارد. اما اچ پی وی واکسن دارد پس درمان قطعی دارد حتی برای فردی که مبتلا شده است.

پس:

  • مطالبی که برخی سایت های فارسی نوشتند که درمان ندارد، اساس علمی ندارد.
  • اگر پزشکی هم از روی ناآگاهی این مطلب را به شما گفت، به سواد او شک کنید و سریعا مطب او را ترک کنید.
  • اگه زن و شوهری هر دو بیمار هستند، و یکی از آنها درمان شده یا در حال درمان است، می تواند بدون ترس از بیماری مجدد، با همسرش رابطه داشته باشد .
  • آیا کسی که واکسن زده یا یک تایپ ویروس را دفع کرده، به همه تایپ های آن ویروس مقاوم است؟ خیر. در صورت آلودگی به یک تایپ جدید ممکن است بیمار شود.
  • استفاده از پماد ها و حذف فیزیکی در بدن شما پادتن آن ویروس را تولید نمیکند و فقط علایم ظاهری را از بین میبرد.

پس تنها راه موثر تقویت سیستم ایمنی بدن است.

راه های تقویت سیستم ایمنی بدن

۱-رفع همه نیاز های بدن (آزمایش چکاپ شما نباید کمبودی را نشان بدهد)

۲- حذف یا محدود کردن مشروبات الکلی، سیگار، قند

۳-افزایش مصرف میوه ها و سبزی ها

۴- پرهیز از رژیم های احمقانه

۵- مصرف قارچ ها و گیاهان دارویی متناسب مانند ماشمیکس و شیتاکه


برای مشاهده مقاله کامل در ارتباط با تقویت سیستم ایمنی بدن جهت درمان زگیل تناسلی کلیک نمایید.

برای مشاهده مقاله کامل در ارتباط با تغذیه مناسب جهت درمان زگیل تناسلی کلیک نمایید.

قوی ترین محصول ما برای کمک به درمان زگیل تناسلی ماشمیکس است: برای خرید کلیک نمایید


تفاوت زائدات پوستی (یا اسکین تگ) ناحیه تناسلی و زگیل تناسلی

دو بیماری شایع پوستی محسوب می شوند. از آن جایی که هر دوی این بیماری ها در یک ناحیه گسترش می یابند و از لحاظ ظاهری شبیه به هم هستند، ممکن است با یکدیگر اشتباه گرفته شوند.

زائدات پوستی ناحیه تناسلی، تکه هایی از پوست بوده که به شکل گرد و نرم هستند. آن ها معمولا بر روی سطح پوست رشد پیدا می کنند. زائدات پوستی شبیه بادکنک های کوچک بدون باد هستند. آن ها معمولا بی خطر و غیر سرطانی می باشند، اما این امکان وجود دارد که تشدید شوند، به ویژه در صورتی که تحت فشار لباس های تنگ قرار گیرند یا حین برقراری تماس جنسی، ساییده شوند.

زگیل تناسلی به زائدات و برآمدگی هایی اطلاق می شود که تخت بوده و کمی از سطح پوست برآمده ترند و رنگ آن ها صورتی مایل به گوشتی است. این زائدات، بسیار سفت و خشن بوده و از لحاظ ظاهری شبیه گل کلم می باشند. زگیل تناسلی به دنبال عفونت ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی (ویروس HPV) به وجود می ‌آید.

زگیل تناسلی نیز همانند زائدات پوستی ناحیه تناسلی خطرناک یا سرطانی نمی باشد، اما وجود آن ها نشان از یک عفونت دارد. درمان به منظور پیشگیری از گسترش این ویروس بسیار لازم و ضروری است

 

آدرس وبسایت

www.DrMahdizadeh.com

کانال تلگرام (تجربیات مصرف کنندگان قارچ های دارویی)

www.telegram.me/DrMahdizadehProducts

صفحه  اینستاگرام (تجربیات مصرف کنندگان قارچ های دارویی)

www.instagram.com/drmahdizadeh/