آیا قارچهای دارویی ویروس زگیل تناسلی (HPV) را ریشه کن میکنند؟

بررسی های ما طی یک سال اخیر که اقدام به تولید و فروش این قارچ کردیم نشان داد که: اولا تکثیر ویروس در بدن کلا متوقف می شود چرا که بالای 95 درصد افرادی که به طور مستمر و با دوز مناسب شیتاکه مصرف کردند بعد از دو ماه،  دیگر هیچ عودی از علائم نداشتند.  ثانیا در تعداد زیادی از آنها بعد از مصرف سه ماه تا یکسال بعد از انجام آزمایش پی سی آر هیچ ویروسی ردیابی نشده است. مقاله ای با این عنوان در وبسایت محصولات دکتر مهدیزاده به صورت علمی اثبات میکند که ویروس زگیل تناسلی به طور کامل از بدن پاکسازی میشود.

مکانیسم عمل شیتاکه چیه؟

سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند با این کار خود بدن فرد به جنگ با ویروس می رود.

روی همه انوع ویروسی اثر میکنه؟

بلی. زیرا مکانیسم عمل عمومی است. یعنی با تقویت سیستم ایمنی بدن، بدن شما آماده مبارزه با هر نوع بیماری ویروسی و باکتریایی و حتی سرطانی شدن سلول های خودی است.

شیتاکه تازه بهتره یا خشک؟

قارچ تازه=قارچی که تازه برداشت شده و خشک نشده
قارچ خشک=قارچی که بعد از برداشت خشک شده.
سوال رایج= قارچ تازه بهتره یا خشک= تفاوت مثل مصرف توت تازه و توت خشک است. هر کدام راحترید.
هر کدام راحترید، ولی بهتر است تا زمانی که قارچ تازه در دسترس است و مواد غذایی آن از جمله وایتامین ها قابل استفاده ترند از ان استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به قارچ تازه از قارچ خشک استفاده کنید.
مزایای قارچ تازه =خوشمزه و لذیذ تر،  امکان بروز آلرژی کمتر، محتوی مواد غذایی که در اثر خشک کردن از بین می روند
معایب قارچ تازه= عدم تولید و دسترسی پیوسته، انبارداری کمتر
مزایای قارچ خشک= اثر درمانی تقریبا مشابه قارچ تازه، انبار داری بالاتر، دسترسی همیشگی و آسانتر
معایب قارچ خشک= عدم سهولت مصرف، ارزش غذایی کمتر از لحاظ تغذیه ای و نه درمانی

میزان مصرف قارچ شیتاکه چقدره ؟

تا ۵ گرم قارچ خشک در روز
۳۰تا ۵۰گرم قارچ تازه در روز
میتوانید در صورتی که دفعات عود زیاد است در ماه های اول ده گرم شیتاکه و یک گرم ماشمیکس در روز به صورت پخته مصرف نمود تا زودتر تکثیر ویروس متوقف شود. وزن قارچ تازه بعد ز خشک کردن تا ده برابر کاهش می یابد. علت قیمت بالاتر (قارچ خشک) و مقدار مصرف بالاتر (قارچ تازه) به همین دلیل است.

 شیتاکه خام بهتره یا پخته ؟

تفاوت قارچ خام و پخته (یا خدا): قارچی که حرارت میبیند اعم از خشک و تازه پخته  است (خام نیست).
اصولا هیچ تفاوتی بین شیتاکه خام یا پخته وجود ندارد لذا به هر سبکی که مصرف کننده می تواند مصرف شد. در مورد اثر درمانی قارچ خام و پخته منابع علمی ضد و نقیض است. برخی منابع مگند با حرارت، اثر درمانی  قارچ بیشتر بیشود. توجه: در مواردی که به مصرف قارچ خام آلرژی داشتید حتما پخته مصرف کنید. علائم آلرژی شامل حالت تهوع و استفراق، کهیر و خارش سطح پوست کل بدن. در صورت وقوع مصرف قارچ را تا ده روز قطع کنید. بعد از رفع علائم آلرژی برای مصرف قارچ حتما قارچ را داخل غذا هایی که حرارت میبیند استفاده کنید. حداقل نیم ساعت تا یک ساعت حرارت ببیند. توصیه عمومی ما در مورد شکل قارچ جهت خرید و مصرف: ابتدا بدنبال قارچ تازه باشید اگر نبود و یا شرایط نگهداری نبود  بدنبال قارچ خشک باشید. هر کدام تهیه کردید تا ۵ روز خام مصرف کنید اگر الرژی داشتید به صورت پخته (حداقل یکساعت بجوشد) مصرف کنید.

 طرز نگهداری قارچ  ارسالی ما به شما

قارچ خشک » نگهداری در جای خشک همانند بسیاری از خشکبار در منزل. مثلا آشپزخانه،  کمد و… در هر ظرفی نگهداری تا دوماه. در صورتی که بوی قارچ برای شما خوشایند نیست. میتوانید درون سینی یا آبکش ریخته و هفته ای یکبار در هوای آزاد سایه یا آفتاب به مدت چند ساعت دور از باد و باران قرار دهید.
قارچ تازه » راه اول قرار دادن در ظرف درباز یا ابکش و قرار دادن در یخچال حدکثر تا ده تا بیست روز (داخل بسته ارسالی ما نماند). راه دوم اسلایس کردن و تفت ساده در روغن  و سهمیه بندی روزانه قارچ و قرار دادن در فریز است.
 راهنمای تفصیلی نگهداری از قارچ تازه شیتاکه به صورت بلند مدت : پس از دریافت بسته قارچ سلفون ظرف را کاملا جدا کرده و قارچ ها را داخل سبد یا ابکش ریخته و داخل یخچال قرار دهید. معمولا تا بیست روز یا یکماه میتوانید از آنها استفاده کنید. ترجیحا ابتدا قارچ های نازکتر را استفاده کنید و سپس قارچ های سفت. پس از بیست روز در صورتی که قارچ ها بدلیل کاهش رطوبت چروکیده شدند میتوانید اقدام به خشک کردن انها (همه مناطق کشور بجز استان های شمالی) نمایید. برای اینکار قارچ ها را به دو نیم و یا اسلایس نمایید، و سپس در  محل خشک بصورت پخش شده قرار دهید تا خشک شوند. قارچ شیتاکه تازه قدرت انبارداری بالایی دارد، درصورتی که داخل پلاستیک نگهداری نشود و در یخچال بتدریج رطوبت ان خارج شود خشک شده ولی فاسد نمیشود. راه دوم نگهداری بلند مدت= قارچ ها را پس از دریافت اسلایس کرده و با روغن کمی تفت دهید، سپس به میزان مصرف روزانه یعنی ۵۰گرم درون ظروف یا … قرار داده و در فریزر قرار دهید‌ و تا ۶ماه قابل استفاده است. لازم به ذکر است فرایندهایی مثل فریز کردن، خشک کردن، پختن و … هیچ تاثیری بر روی مواد موثره اصلی قارچ که جهت درمان و پیشگیری استفاده میشود ندارد. تنها وایتامین ها در اثر این فرایند ها تحت تاثیر قرار میگیرند که میتوان از سایر منابع تامین کرد.

چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟

چگونه قارچ غیر چوبی (مانند شیتاکه، شاه صدف، صدفی) را مصرف کنیم؟ (برای مشاهده راهنمای مصرف قارچ های چوبی مانند ماشمیکس،‌گانودرما، ترکی تیل به وبسیات محصولات دکتر مهدیزاده یا کارمند یک مراجعه نمایید)☘️☘️☘️☘️☘️
فیلم روش مصرف قارچ شیتاکه
مهمترین نکته در مصرف این قارچ سهولت مصرف است. مقابله با بیماری کنونی شما نیازمند کاهش استرس و افزایش روحیه است. بنابراین کار را سخت نکنید. به این فکر کنید که قارچی را مصرف میکنید که کل بدن شما را در مقابل همه بیماری ها مقاوم میکند. به هیچ وجه نگران نباشید که با پختن، خرد کردن و مصرف با سایر غذا ها اثر آن کاهش می یابد (اگه یادتون باشه یه مقاله جدید نشون داده بود اثر این قارچ در حالت گرمادیده بیشتر هم بوده، شاید با گرم کردن برخی از ویتامین ها از دست برند اما اثری که شما دنبال اون هستید و اون مقاوم شدن بدن شما علیه بیماریهاست حفظ میشه. ( ما برای گرفتن عصاره برخی از قارچ های دارویی برای مثال گنودرما (داروی جاودانگی) ما بیش از ده ساعت اون رو میجوشونیم تا عصاره خارج و بعد آبشو تبخیر میکنیم پودری که میمونه میشه پلی ساکارید های محلول دارویی. این مثال رو زدم که اصلا نگران از دست رفتن خاصیت دارویی قارچ ها با پختن نباشید). 🖐اگر وقت ندارید تا صرف آماده کردن آن کنید. روز اول سه عدد خشک آن را بخورید. اگر علائم آلرژی ندادید هر روز بعد از صبحانه این کار را بکنید. اگر آلرژی داشتید فقط پخته مصرف کنید مثلا با اون آش درست کنید و طی چند روز آن را مصرف کنید. یه راه ساده که دوستان پیشنهاد کردند پودر کردن و ریختن در ماست به همراه فلفل سیاه پودر شده و خوردن روزانه آن است (این روش نوعی خام خواری است و ما توصیه نمیکنیم و ممکن است هم بدلیل سردی قارچ و هم خام بودن علایم آلرژی یا تهوع ظاهر شود). اگر مصرف خام قارچ خصوصا نوع خشک آن راحت نیست به خاطر طمع و عطر (کلم) یا علائم آلرژی مانند خارش پوست و یا اسهال بهتر است آن را به صورت پخته مصرف کنید و نگران کاهش اثرات آن نباشید. ☘️ساده ترین راه پودر کردن و اضافه کردن به غذا های در حال پخت به عنوان مکمل است. راه جالب تر و خوشمزه: ابتدا قارچ را ری هیدریت کنید یعنی آب از دست رفته آن را بازگردانید تا دقیقا شبیه قارچ تازه شود (سایز آن دو برابر می شود). برای این کار آبی که در حال جوش است قارچ ها را درون آن بریزید و خاموش کنید درب آن را ببیند تا دما بالا بماند و به مدت 20 دقیقه صبر کنید (محصولات دکتر مهدیزاده » اگر یک ساعت بماند بهتر است). سپس قارچ ها را در آورده و آب اضافی آن را بگیرد. با چاقو همانند کاری که با قارچ تازه می کنید آن را به چند قسمت ببرید و در غذاهای مختلفی که قارچ استفاده می کنید استفاده کنید. ساده ترین راه اسلایس کردن آنها و ریختن در ماهی تابه با مقداری روغن و آب و نمک و تفت دادن آن و سپس خوردن این قارچ خوشمزه (محصولات دکتر مهدیزاده) .
☝️نکته: درصورتی که قارچ را خیس کنید آنرا به مدت زیاد نگه ندارید. حدکثر یک ساعت در آب داغ، به هیچ وجه قارچ را در آب سرد خیس نکنید. علت: باکتری هایی که در محیط روی دست و ظروف و قارچ هستند هر بیست دقیقه جمعیتشان دو برابر می شود و ممکن است سبب بروز علائم مسمویت  شوند. 
☝️نکته: قارچ  خشکی که از ما تحویل می گیرید نیاز به شستن ندارند ولی درصورت حساس بودن میتوانید با آب بشورید.
☝️نکته: محل نگهداری قارچ خشکی که از ما دریافت میکنید: مکان خشک و خنک به دور از دسترس آفات و حشرات انباری برای مثال آنها را درون ظرفی که حبوبات می ریزید قرار دهید و در یخچال و یا کنج کمد های آشپزخانه قرار دهید. در صورتی که بوی تند قارچ خوشایند نیست آنرا در زیب کیپی که قارچها در آن قرار دارند نگهداری کنید. برای کم شدن عطر قارچ در حین مصرف ظرف نگهداری آن را باز نگه دارید و یا قبل از مصرف در مجاورت آفتاب یا هوای تازه قرار دهید تا کمتر شود. از این طریق میتوانید قارچ ها حتی تا یکسال نگهداری کرد. تنها باید مواظب باشید که قارچها مرطوب نشود.