قارچ های دارویی و اجزای فعال بیولوژیکی آنها

در این بخش به ترجمه مقاله اجزای فعال بیولوژیکی قارچ های دارویی منتخب می پردازیم:

خلاصه مقاله اجزای فعال بیولوژیکی قارچ های دارویی

بر اساس داده های رسمی، حدود 2000 قارچ در دسته قارچ های دارویی  قرار می گیرند. در حالی که بیش از 600 قارچ قبلاً خواص دارویی آنها ثبت شده است.

قارچ های دارویی

هدف  این کار جمع آوری، تجزیه و تحلیل و پردازش داده های علمی و تخصصی از اجزای فعال بیولوژیکی قارچ های منتخب:

  • Letinula edodes
  • Ganoderma Lucidum
  •  Grifola frondosa
  • Trametes versicolor
  •  Inonotus obliquus

حوزه‌های قارچ‌درمانی و جستجو برای عوامل تعدیل‌کننده ایمنی جدید به دور از محدود شدن به این گونه‌ها است. با این حال، این پنج قارچ می‌توانند به عنوان نمایندگان قارچ‌های دارویی مورد استفاده در تحقیقات پزشکی سنتی و زیست‌پزشکی مدرن باشند.

اجزای فعال بیولوژیکی آن ها اثرات دارویی متفاوتی دارند. و پلی ساکاریدهای بتا گلوکان که به عنوان تعدیل کننده ایمنی شناخته می شوند از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

بسیاری از بتاگلوکان‌های قارچی آزمایش‌شده به داروهایی مانند Lentinan، Sonifilan، Krestin و GanoPoly روی آورده‌اند. که نشان‌دهنده پتانسیل دارویی و تحقیقاتی آنهاست. با استناد به نتایج پیشرفت‌های علمی در دو دهه اخیر، نتایج آزمایش‌های بالینی و نتایج مطالعات بالینی می‌تواند تأیید کند که مصرف مکمل قارچ‌های پزشکی می‌تواند موفقیت درمان را افزایش دهد. یا عوارض جانبی منفی درمان‌های مختلف را کاهش دهد.

تضعیف سیستم ایمنی طولانی مدت یک عامل خطر برای بدخیمی ها است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که پیشگیری از بیماری برای هر فردی مفید است و سزاوار توجه یکسان به درمان بیماری است.

کلید واژه ها

اجزای فعال، بازیدیومیست ها، بتا گلوکان ها، ایمنی

لینک مقاله اجزای فعال بیولوژیکی قارچ های دارویی

https://www.scirp.org/journal/paperinformation.aspx?paperid=106835

کلمات کلیدی

بزرگترین پرورش دهنده و عرضه کننده قارچ گانودرما در کشور,‌ قارچ گانودرما لوسیدوم, فروش و پخش قارچ گانودرما (صد درصد خالص),‌ عرضه مستقیم شربت قارچ کامبوجا درجه یک و با کیفیت عالی,‌ نحوه مصرف قهوه گانودرما,‌ قهوه گانودرما دکتر بیز, روش های مصرف گانودرما,  فشار خون,  کاهش فشار خون,