تشخیص مزاج یا طب بدن به صورت آنلاین (آزمون مزاج شناسی)

مزاج شناسی

در این بخش به معرفی چند وبسایت برای تشخیص مزاج یا طب بدن به صورت آنلاین (آزمون مزاج شناسی)می پردازیم:

قارچ ها عموما طبع سرد دارند لذا در افرادی که طبع آنها سرد است بایستی مصرف قارچ به همراه گرمی ها باشد. برای شیتاکه بهتر است از ادویه های غذایی مانند فلفل و برای ماشمیکس و گانودرما زنجبیل و دارچین در حین آماده سازی استفاده شود.

مزاج شناسی علمی بسیار وسیع است. که در درمان بسیاری از بیماری ها و تشخیص آن ها در طب سنتی اهمیت بسیار بالایی دارد . بنابر این بهتر است هر فرد مزاج خود را بشناسد. چرا که مزاج تمامی جنبه های زندگی ما تحت تاثیر طبیعت بدنمان قرار دارد.

مزاج شناسی

آزمون

این آزمون به شما کمک می کند به شناخت دقیق طبعتان برسید و بدانید چرا برخی از مواقع که با خوردن غذا ها جوش می زنیم. و یا چرا وقتی کفش می پوشیم، پاهایمان در آن راحتند یا ناراحتند.

همه افراد مانند رنگ پوستشان با یک مزاج اصلی متولد می شوند. و در طول سالهای زندگیشان اصل طبعشان تغییر نمی کند، شاید با تغییرآب و هوا و اقلیم ، عادت های غذایی، حالت های روحی روانی و عوامل بیماری زا این طبع کمی عوض شود. ولی اصل مزاجشان باقی می ماند. بنابراین فرد باید مزاج اصلی خودش را بشناسد. تا بتواند بیمارهای خویش را تشخیص دهد و درمان کند.

با این وبسایت شروع کنید و با بقیه مقایسه کنید:

https://tabaye.ir/exam/

وب سایت های متعددی وجود دارد اون ها روهم تست کنید و مقایسه کنید:

http://www.khodshenas.ir/Temperaments/Test

https://testotype.com/ExamQuestions/531765?Page=0

 


اگر نمیخاید تست آنلاین انجام بدید با مطالعه مطلب زیر یا مراجعه به پزشک متخصص سنتی پی به طبع خود ببرید.


آزمون مزاج شناسی از روی ویژگی‌های ظاهری

۱- فردی لاغر هستید یا چاق؟
 • افراد با مزاج بلغمی اغلب چاق و پر چربی هستند.
 • افراد با مزاج صفراوی و سوداوی لاغر اندام هستند.
 • افراد با مزاج دموی اندام درشتی دارند.۲- فردی چهار شانه هستید یا اندامی ظریف دارید؟
 • افراد با مزاج سرد، بالا تنه ظریف و کوچکی دارند. در حالی که بالاتنه فراخ و پهن نشان دهنده مزاج گرم است. همچنین داشتن اندام و استخوان بندی درشت، عروق برجسته و نبض قوی نیز از دیگر نشانه‌های افراد داری مزاج گرم است.
 • برای مزاج شناسی از روی استخوان‌بندی می‌توانید، با انگشت وسط و شستتان یک حلقه دور مچتان بگیرید. اگر انگشتانتان روی هم قرار گرفت مچی ظریف دارید. که نشان دهنده استخوان‌بندی ظریف شماست و مزاجتان سرد و خشک است.
 • اگر انگشت‌ها مماس شدند مزاجی معتدل و اگر به هم نرسیدند استخوان‌بندی درشتی داشته، مزاجتان گرم و‌تر است.
۳- کف دست‌ها و پاهایتان پهن بزرگ است یا دست و پایی ظریف و باریک دارید؟
کف دست و پای پهن نشانی از مزاج گرم و دستانی ظریف، استخوانی و پا‌هایی باریک نشانه‌ای از مزاج سرد است. از این رو بیشتر افرادی که مزاج گرم و خشک دارند اغلب پایشان در کفش راحت نیست و افراد با مزاج سرد، در بیشتر انواع کفش احساس راحتی دارند و اذیت نمی‌شوند.
۴- رنگ پوستتان روشن است یا تیره؟
 • پوست سفید و گچی رنگ از ویژگی‌های افراد با مزاج سرد و ‌تر است.
 • پوست بدن تیره و کدر و دارای لب‌های بادمجانی رنگ، نشانه مزاج سرد و خشک است.
 • پوست بدن زرد رنگ یا مایل به زرد دارای مزاج گرم و خشک است.
 • پوست بدن قرمز رنگ یا مایل به قرمز و صورتی، دارای مزاج گرم هستند.
۵- مو‌های پرپشت دارید یا موهایتان کم پشت است؟
 • افراد با طبع سرد و‌تر مو‌هایی کم پشت، ابرو‌های نازک و بدن کم مو دارند.
 • افراد با طبع گرم موهایشان پرپشت و ضخیم است. همچنین مجعد و حالت‌دار بودن موها، کلفت بودن مو‌ها به همراه رشد سریع و زیاد مو در سر و اندام‌ها نشانه‌ای از مزاج گرم و خشک است.۶- موهایتان تیره است یا روشن؟
 • افراد با مزاج سرد رنگ موی روشن و افراد مزاج گرم رنگ موی تیره دارند.

آزمون مزاج شناسی از روی گرایش‌های غذایی

۷- اشتهایتان زیاد است یا کم؟
 • افراد بلغمی اشتهای زیادی دارند، توان هضم غذا در آنان کم است، نفخ معده و یبوست از مشکلات این گروه است.
 • افراد با مزاج گرم و تر، اشتهای زیادی داشته اصطلاحا خوش خوراک هستند.
 • افراد با مزاج سرد و خشک، اشتها زیادی دارند، ولی خوراکشان کم است، توان هضم غذا بسیار کم است، نفخ معده فراوان و یبوست دارند.

۸- غذا‌های شیرین را بیشتر دوست دارید یا خوراکی‌های ترش را ترجیح می‌دهید؟

 • افراد بلغمی گرایش زیاد به شیرینی و شوری داشته، به خوردن مواد غذایی با طبع سرد و ترشی‌ها علاقه‌ای ندارند.
 • افراد با مزاج گرم و خشک تمایل زیادی به خوردن خوراکی‌های ترش مانند لواشک و سرکه دارند. همچنین به خوردن برخی مواد غذایی سرد مثل خیار و کاهو علاقه دارند و در مقابل به مصرف خوراکی‌های شیرین و ادویه‌جات کمتر تمایل نشان می‌دهند.

آزمون مزاج شناسی با در نظر گرفتن گرایش‌های ذهنی و پنداری

۹- در پاسخ به سوالات حاضر جواب هستید یا خیر؟

 • افراد با مزاج سرد در پاسخ دادن به سوالات دیر جواب می‌دهند، همچنین دیر تصمیم می‌گیرند. و به طور کلی در پندار‌ها تردید داشته، از نظر طب سنتی سودا (سردی و خشکی) در سر دارند.
 • افراد با مزاج گرم شتابزده عمل کرده و به سرعت و صریح پاسخ می‌دهند.۱۰- صحبت کردنتان چگونه است؟
 • آرامی و سنگین بودن زبان و گفتار گواه بر سردی است و تندی حرکات و حرف زدن سریع و پرشتاب، نشانه‌ای از گرمی است.۱۱- اگر کاری به شما محول شود آن را سر موقع انجام می‌دهید یا خیر؟
 • یک کار را تمام کردن یعنی وارد سردی شدن، بنابراین افراد با مزاج گرم امور را اغلب ناقص انجام می‌دهند و اگر یک کار را بخواهند تمام کنند. خیلی باید به خودشان فشار بیاورند.۱۲- تنوع طلب هستید؟
 • افراد با مزاج سرد تنوع طلبی کمی دارند و افراد با مزاج گرم تنوع طلب هستند.۱۳- آیا در پنهان‌کاری ماهرانه عمل می‌کنید؟
 • آدم‌های گرم مزاج نمی‌توانند پنهانگری کنند یا اگر پنهان‌کاری کنند برایشان سخت است.۱۴- فردی بلند پرواز هستید؟
 • داشتن آرزو‌های بلندپروازانه از ویژگی‌های مزاج گرم است. یک نفر با مزاج صفراوی همیشه آرزو‌ها و رویا‌های بلند در ذهنش دارد و در کل تعدیل مزاج به تعدیل آرزو‌ها کمک میکند.۱۵- آیا فردی محافظه کار هستید؟
 • افراد با مزاج بلغمی همیشه محافظه کار هستند و یک فرد با مزاج دموی شاعر پیشه است و عشق و عاشقی دارد.

آزمون مزاج شناسی از روی گرایش‌های رفتاری

۱۶- کار‌ها را چگونه آغاز می‌کنید؟

 • افراد دارای مزاج سرد در شروع کار‌ها تردید داشته و آن را دیر آغاز می‌کنند. افراد دارای مزاج گرم کار‌ها را به سرعت شروع می‌کنند. و در انجام امور عجول و شتابزده عمل می‌کنند.
 • به طور کلی افراد با غلبه طبع سرد تحرک و جنب و جوش کمی دارند و هر چه طبع گرمتر باشد، تحرک و جنب و جوش بیشتر خواهد بود. از این رو اگر کودکی بی قرار است و در خواب زیاد به این طرف و آن طرف می‌غلطد. به دلیل شدت گرمی است.۱۷- در زمان عصبانیت چگونه هستید؟
 • افراد دارای مزاج سرد، صبور و آرام هستند و دیر عصبانی می‌شوند.
 • افراد دارای مزاج گرم زود جوش بوده، بسیار خونگرمند، ولی به سرعت خشمگین و عصبانی می‌شوند.
  داشتن ویژگی‌هایی مانند شجاعت و جسور بودن و در عین حال صبوری و آرامش در دسته‌بندی مزاج گرم و‌تر یا دموی قرار می‌گیرد.
 • افراد مزاج سرد و خشک، برونگرا، منظم، دوراندیش و خونسرد هستند.۱۸- ساعات خواب شما چگونه است و آیا به سرعت به خواب می‌روید؟
 • افراد با مزاج سرد خواب بیشتری دارند. به طور کلی خواب زیاد نشانه سردی و تری طبع است
 • افراد با مزاج گرم کم خواب هستند.
  هر چه سردی و رطوبت بدن بیشتر باشد افراد سریعتر به خواب می‌روند و کم خوابی و دیر به خواب رفتن میتواند در اثر گرمی مزاج باشد.۱۹ – فردی پرحرف یا کم حرف هستید؟
 • کم حرفی نشانه‌ای از طبع سرد است و افراد با مزاج گرم پر حرف‌تر هستند.۲۰ – آیا حافظه خوبی دارید؟
 • سردی و تری باعث کاهش حافظه و قدرت یادگیری می‌شود. از همین رو با افزایش سن به دلیل غلبه سردی و رطوبت در بدن، در برخی افراد بیماری‌های کاهش حافظه مشاهده می‌شود.
 • قدرت یادگیری وحافظه در افراد با مزاج گرم بیشتر است.

سایر عوامل موثر در مزاج شناسی و تشخیص طبع

سن

بر اساس طب سنتی افراد در سنین مختلف طبع متفاوتی پیدا می‌کنند. به طور کلی هر چه سن افراد بالاتر میرود غلبه سردی بیشتر میشود. در تقسیم بندی مزاج شناسی از روی سن:
 • دوران کودکی و اوایل نوجوانی (هنگام تولد تا ۱۵ سالگی) سن دم یا بهاری است و طبع گرم و ‌تر است،
 • سن جوانی (از ۱۵ تا ۳۵ سالگی) طبع گرم و خشک،
 • سنین میانسالی (۳۵ تا ۶۰ سالگی) طبع بدن سرد و خشک
 • و در سنین کهنسالی و بعد از ۶۰ سال، مزاج سرد و‌ تر است.

جنسیت

به طور کلی طبع مردان نسبت به زنان از گرمی و خشکی بیشتری برخوردار است و زنان بلغمشان نسبت به مردان بیشتر است، به همین جهت بیماری‌های ناشی از افزایش سردی بدن، اغلب زنان را درگیر می‌کند.

سخن پایانی

آنچه در علم مزاج شناسی مهم است تشخیص مزاج سرشتی افراد است. و سعی شد تا با کمک این آزمون بتوانید مزاج سرشتی خود یعنی آنچه از طریق پدر و مادرتان به شما ارث رسیده است را تشخیص دهید.
در حقیقت هر فرد وقتی متولد می‌شود دارای یک مزاج سرشتی است. و همین مزاج برای او یک حالت طبیعی است. و نمی‌توان گفت که کدام مزاج بهتر است، آنچه در این میان مهم خواهد بود. غلبه خلط دم، صفرا، سودا یا بلغم است که می‌تواند منجر به بیماری و اختلال شود.

فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ خرید قارچ شیتاکه،‌ ارسال رایگان قارچ شیتاکه، شیتاکه از کجا بخرم، فروش قارچ شیتاکه تهران، محل فروش قارچ شیتاکه، محل فروش قارچ گانودرما، تاثیر شیتاکه روی زگیل، درمان قطعی زگیل تناسلی با شیتاکه،‌ قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي،‌ خرید شیتاکه، فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ شیتاکه،

شیتاکه دکتر مهدیزاده، خواص شیتاکه، خرید شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه، فروش شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ شیتاکه،درمان زگیل تناسلی با قارچ شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه در تهران، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي، خرید قارچ ریشی، خرید ریشی،‌ فروش ریشی، خرید گنودرما، فروش گنودرما، پودر شیتاکه، پودر گنودرما فروش ویژه انواع قارچ های دارویی، شیتاکه، شیتاکه. فروش عصاره شیتاکه، پودر شیتاکه، اسلایس شیتاکه،شیتاکه تازه، خرید شیتاکه، خرید شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه تهران، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه تهران، قارچ شیتاکه را از کجا تهیه کنیم، قارچ شیتاکه ایران زمین، قیمت قارچ شیتاکه، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي، طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،‌شیتاکه دکتر مهدیزاده، عصاره شیتاکه، شیتاکه دکتر مهدیزاده، شیتاکی، شیتاکه، شیتاکی اصل، گیاه جاودانگی، انواع شیتاکه، فروش کپسول شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه در تهران، پخش کپسول شیتاکه، خرید و فروش کپسول گنودرما، کپسول اصل شیتاکه، قرص شیتاکه، قرص گنودرما، قرص اصلی شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه در ایران، داروخانه کپسول شیتاکه، قرص Shiitake، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي،‌کپسول شیتاکه پلانتا، قرص شیتاکه داروکده، قرص شیتاکه پاورفیت، قرص Shiitake،  قرص گانودرما داروکده،‌  کپسول shiitake،‌قارچ شیتاکه از کجا تهیه کنیم، خرید قارچ شیتاکه در شیراز، خرید قارچ شیتاکه در اصفهان، خرید قارچ شیتاکه در تبریز، خرید قارچ شیتاکه در مشهد، خرید قارچ شیتاکه در کرمان، خرید قارچ شیتاکه در یزد،‌ خرید قارچ شیتاکه در همدان،‌ خرید قارچ شیتاکه در کرج،‌ خرید قارچ شیتاکه در تهران،‌ خرید قارچ شیتاکه در رشت،‌ خرید قارچ شیتاکه در ساری،‌ خرید قارچ شیتاکه در گرگان،‌ خرید قارچ شیتاکه در شیراز،‌ خرید قارچ شیتاکه در یزد،‌ خرید قارچ شیتاکه در اهواز،‌فروش قارچ شیتاکه در شیراز، فروش قارچ شیتاکه در اصفهان، فروش قارچ شیتاکه در تبریز، فروش قارچ شیتاکه در مشهد، فروش قارچ شیتاکه در کرمان، فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ فروش قارچ شیتاکه در همدان،‌ فروش قارچ شیتاکه در کرج،‌ فروش قارچ شیتاکه در تهران،‌ فروش قارچ شیتاکه در رشت،‌ فروش قارچ شیتاکه در ساری،‌ فروش قارچ شیتاکه در گرگان،‌ فروش قارچ شیتاکه در شیراز،‌ فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ فروش قارچ شیتاکه در اهواز،‌

فروش قارچ شی تاکه در شیراز، فروش قارچ شی تاکه در اصفهان، فروش قارچ شی تاکه در تبریز، فروش قارچ شی تاکه در مشهد، فروش قارچ شی تاکه در کرمان، فروش قارچ شی تاکه در یزد،‌ فروش قارچ شی تاکه در همدان،‌ فروش قارچ شی تاکه در کرج،‌ فروش قارچ شی تاکه در تهران،‌ فروش قارچ شی تاکه در رشت،‌ فروش قارچ شی تاکه در ساری،‌ فروش قارچ شی تاکه در گرگان،‌ فروش قارچ شی تاکه در شیراز،‌ فروش قارچ شی تاکه در یزد،‌ فروش قارچ شی تاکه در اهواز،‌

خرید قارچ شی تاکه در شیراز، خرید قارچ شی تاکه در اصفهان، خرید قارچ شی تاکه در تبریز، خرید قارچ شی تاکه در مشهد، خرید قارچ شی تاکه در کرمان، خرید قارچ شی تاکه در یزد،‌ خرید قارچ شی تاکه در همدان،‌ خرید قارچ شی تاکه در کرج،‌ خرید قارچ شی تاکه در تهران،‌ خرید قارچ شی تاکه در رشت،‌ خرید قارچ شی تاکه در ساری،‌ خرید قارچ شی تاکه در گرگان،‌ خرید قارچ شی تاکه در شیراز،‌ خرید قارچ شی تاکه در یزد،‌ خرید قارچ شی تاکه در اهواز،‌

چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ گانودرما را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شی تاکه را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟

عوارض مصرف قارچ شیتاکه، عوارض مصرف قارچ شی تاکه، عوارض مصرف قارچ شیتاک، عوارض مصرف قارچ گنودرما، مضرات مصرف قارچ شیتاکه، مضرات مصرف قارچ شی تاکه، مضرات مصرف قارچ شیتاک،مزایای مصرف قارچ شیتاکه، مزایای مصرف قارچ شی تاکه، مزایای مصرف قارچ شیتاک، خواص قارچ شیتاکه، خواص قارچ شی تاکه، خواص قارچ شیتاک،قیمت قارچ شیتاکه در شیراز، قیمت قارچ شیتاکه در اصفهان، قیمت قارچ شیتاکه در تبریز، قیمت قارچ شیتاکه در مشهد، قیمت قارچ شیتاکه در کرمان، قیمت قارچ شیتاکه در یزد،‌ قیمت قارچ شیتاکه در همدان،‌ قیمت قارچ شیتاکه در کرج،‌ قیمت قارچ شیتاکه در تهران،‌ قیمت قارچ شیتاکه در رشت،‌ قیمت قارچ شیتاکه در ساری،‌ قیمت قارچ شیتاکه در گرگان،‌ قیمت قارچ شیتاکه در شیراز،‌ قیمت قارچ شیتاکه در یزد،‌ قیمت قارچ شیتاکه در اهواز،‌نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در شیراز، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در اصفهان، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در تبریز، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در مشهد، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در کرمان، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در همدان،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در کرج،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در تهران،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در رشت،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در ساری،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در گرگان،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در شیراز،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در اهواز،‌ فروش قارچ شیتاکه در ایران، فروش قارچ شی تاکه در ایران،‌ قارچ شیتاکه تازه از کجا تهیه کنیم، قارچ شیتاکه اصل از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شی تاکه از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شی تاکی از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ Shitake از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ Shiitake از کجا تهیه کنیم، درمان زگیل تناسلی با شیتاکه،درمان یبوست با شیتاکه،