سوالات متداول درباره قارچ شیتاکه و زگیل تناسلی (HPV)

این سوال زیاد از ما پرسیده میشه که آیا ویروس عامل زگیل تناسلی (اچ پی وی HPV) تا آخر عمر در بدن می ماند؟

با توجه به یک نکته ساده و علمی میتوان نتیجه گرفت که به طور قطع ویروس از بدن حذف می شود:

آیا می دانید واکسن چیست؟ shiake mushroom مصرف قارچ شیتاکه

به زبان ساده، واکسن در واقع خود عامل بیماری (به صورت ضعیف شده یا غیر فعال) یا بخشی از عامل بیماری (مثل بخشی از پیکره مانند پروتین های اختصاصی) هست، که از طریق تزریق وارد بدن می کنند.

نحوه عملکرد واکسن چگونه است؟

پس از تزریق واکسن به بدن، سیستم ایمنی بدن شروع به تولید پادتن و مقابله با آن می کند. حالا  که در بدن پادتن مقابله با آن نوع بیماری وجود دارد ، حتی اگر بدن در معرض آلودگی به عامل بیماریزای فعال هم قرار گیرد، مقاوم است و سیستم ایمنی به راحتی با آن مقابله و آنرا از بدن دفع میکند.

دقیقا چنین موردی در افرادی که به خود ویروس/عامل بیماریزا آلوده میشوند نیز صدق میکند. مثال بارز این مورد بیماری آبله مرغان است که چنانچه قبلا به آن مبتلا شده باشید در صورت قرار گرفتن مجدد در معرض این بیماری، بیمار نخواهید شد.

هنگامی که پادتن یک عامل بیماریزا در بدن شما موجود باشد، پس از  ورود ویروس/بیمارگر به بدن، در صورتیکه بدن از نظر ایمنی ضعیف باشد علایم بیماری ظاهر می شود و …. اما اگر ایمنی بدن بالا باشد (و یا ایمنی بدن تقویت بشود) چه اتفاقی میافتد؟

بدن شروع به تولید پادتن مقابله با اون ویروس کرده و بتدریج  ویروس از بدن حذف می شود. پس از این بدن به آن تایپ ویروس مقاوم است و مثل فردی که واکسن زده حتی اگر مجدد در معرض آلودگی به همان تایپ قرار بگیرد آلوده نمی شود.

پس به طور کلی میتوان گفت هر نوع بیماری که واکسن دارد، قابل درمان قطعی است. ایدز واکسن ندارد. پس فعلا درمان قطعی ندارد. اما اچ پی وی واکسن دارد پس درمان قطعی دارد حتی برای فردی که مبتلا شده است.

پس:
 • مطالبی که برخی سایت های فارسی نوشتند که درمان ندارد، اساس علمی ندارد.
 • اگر پزشکی هم از روی ناآگاهی این مطلب را به شما گفت، به سواد او شک کنید و سریعا مطب او را ترک کنید.
 • اگه زن و شوهری هر دو بیمار هستند، و یکی از آنها درمان شده یا در حال درمان است، می تواند بدون ترس از بیماری مجدد، با همسرش رابطه داشته باشد .
 • آیا کسی که واکسن زده یا یک تایپ ویروس را دفع کرده، به همه تایپ های آن ویروس مقاوم است؟ خیر. در صورت آلودگی به یک تایپ جدید ممکن است بیمار شود.
 • استفاده از پماد ها و حذف فیزیکی در بدن شما پادتن آن ویروس را تولید نمیکند و فقط علایم ظاهری را از بین میبرد.

پس تنها راه موثر تقویت سیستم ایمنی بدن است.

آیا قارچ شیتاکه ویروس زگیل تناسلی (HPV) را ریشه کن میکنه؟

ما نمیدانیم. ولی مقالات علمی و آزمایشات سال های اخیر نتایج مثبتی داشته است. بررسی های ما طی یک سال اخیر که اقدام به تولید و فروش این قارچ کردیم نشان داد که: اولا تکثیر ویروس در بدن کلا متوقف می شود چرا که بالای 95 درصد افرادی که به طور مستمر و با دوز مناسب شیتاکه مصرف کردند بعد از دو ماه،  دیگر هیچ عودی از علائم نداشتند.

 

ثانیا در تعداد زیادی از آنها بعد از مصرف سه ماه تا یکسال بعد از انجام آزمایش پی سی آر هیچ ویروسی ردیابی نشده است. آیا غلظت ویروس کم شده است؟ آیا بعد از دو یا ده سال و با ضعیف شدن سیستم ایمنی غلظت ویروس و یا علائم افزایش می یابد سوالاتی است که جواب آن را نمیدانیم و در حال بررسی هستیم(قارچ ایران زمین).

قارچ شیتاکه

مکانیسم عمل شیتاکه چیه؟

سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند با این کار خود بدن فرد به جنگ با ویروس می رود(قارچ ایران زمین).

روی همه انوع ویروسی اثر میکنه؟

بلی. زیرا مکانیسم عمل عمومی است. یعنی با تقویت سیستم ایمنی بدن. بدن شما آماده مبارزه با هر نوع بیماری ویروسی و باکتریایی و حتی سرطانی شدن سلول های خودی است(قارچ ایران زمین).

 شیتاکه تازه بهتره یا خشک؟

 • قارچ تازه=قارچی که تازه برداشت شده و خشک نشده
 • قارچ خشک=قارچی که بعد از برداشت خشک شده.
 • سوال رایج= قارچ تازه بهتره یا خشک= تفاوت مثل مصرف توت تازه و توت خشک است. هر کدام راحترید.
 • هر کدام راحترید، ولی بهتر است تا زمانی که قارچ تازه در دسترس است و مواد غذایی آن از جمله وایتامین ها قابل استفاده ترند از ان استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به قارچ تازه از قارچ خشک استفاده کنید. (قارچ ایران زمین)
 • مزایای قارچ تازه =خوشمزه و لذیذ تر،  امکان بروز آلرژی کمتر، محتوی مواد غذایی که در اثر خشک کردن از بین می روند
 • معایب قارچ تازه= عدم تولید و دسترسی پیوسته، انبارداری کمتر
 • مزایای قارچ خشک= اثر درمانی تقریبا مشابه قارچ تازه، انبار داری بالاتر، دسترسی همیشگی و آسانتر
 • معایب قارچ خشک= عدم سهولت مصرف، ارزش غذایی کمتر از لحاظ تغذیه ای و نه درمانی

میزان مصرف قارچ شیتاکه چقدره (قارچ ایران زمین)؟

 • ۳تا ۵ گرم قارچ خشک در روز
 • ۳۰تا ۵۰گرم قارچ تازه در روز

میتوانید در صورتی که دفعات عود زیاد است در ماه های اول ده تا بیست گرم در روز به صورت پخته مصرف نمود تا زودتر تکثیر ویروس متوقف شود. وزن قارچ تازه بعد ز خشک کردن تا ده برابر کاهش می یابد. علت قیمت بالاتر (قارچ خشک) و مقدار مصرف بالاتر (قارچ تازه) به همین دلیل است(قارچ ایران زمین).

 شیتاکه خام بهتره یا پخته (قارچ ایران زمین)؟

تفاوت قارچ خام و پخته (یا خدا): قارچی که حرارت میبیند اعم از خشک و تازه پخته  است (خام نیست).

اصولا هیچ تفاوتی بین شیتاکه خام یا پخته وجود ندارد لذا به هر سبکی که مصرف کننده می تواند مصرف شد. در مورد اثر درمانی قارچ خام و پخته منابع علمی ضد و نقیض است. برخی منابع مگند با حرارت، اثر درمانی  قارچ بیشتر بیشود. توجه: در مواردی که به مصرف قارچ خام آلرژی داشتید حتما پخته مصرف کنید. علائم آلرژی شامل حالت تهوع و استفراق، کهیر و خارش سطح پوست کل بدن.

در صورت وقوع مصرف قارچ را تا ده روز قطع کنید. بعد از رفع علائم آلرژی برای مصرف قارچ حتما قارچ را داخل غذا هایی که حرارت میبیند استفاده کنید. حداقل نیم ساعت تا یک ساعت حرارت ببیند(قارچ ایران زمین).

توصیه عمومی ما ظظتوصیه عمومی ما در مورد شکل قارچ جهت خرید و مصرف: ابتدا بدنبال قارچ تازه باشید اگر نبود و یا شرایط نگهداری نبود  بدنبال قارچ خشک باشید. هر کدام تهیه کردید تا ۵ روز خام مصرف کنید اگر الرژی داشتید به صورت پخته (حداقل یکساعت بجوشد) مصرف کنید(قارچ ایران زمین).

 

 

طرز نگهداری قارچ  ارسالی ما به شما (قارچ ایران زمین)

قارچ خشک » نگهداری در جای خشک همانند بسیاری از خشکبار در منزل. مثلا آشپزخانه،  کمد و… در هر ظرفی نگهداری تا دوماه. در صورتی که بوی قارچ برای شما خوشایند نیست. میتوانید درون سینی یا آبکش ریخته و هفته ای یکبار در هوای آزاد سایه یا آفتاب به مدت چند ساعت دور از باد و باران قرار دهید. (قارچ ایران زمین)

قارچ تازه » راه اول قرار دادن در ظرف درباز یا ابکش و قرار دادن در یخچال حدکثر تا ده تا بیست روز (داخل بسته ارسالی ما نماند). راه دوم اسلایس کردن و تفت ساده در روغن  و سهمیه بندی روزانه قارچ و قرار دادن در فریز است.  

راهنمای تفصیلی نگهداری از قارچ تازه شیتاکه به صورت بلند مدت (قارچ ایران زمین):

پس از دریافت بسته قارچ سلفون ظرف را کاملا جدا کرده و قارچ ها را داخل سبد یا ابکش ریخته و داخل یخچال قرار دهید. معمولا تا بیست روز یا یکماه میتوانید از آنها استفاده کنید. ترجیحا ابتدا قارچ های نازکتر را استفاده کنید و سپس قارچ های سفت. پس از بیست روز در صورتی که قارچ ها بدلیل کاهش رطوبت چروکیده شدند میتوانید اقدام به خشک کردن انها (همه مناطق کشور بجز استان های شمالی) نمایید.

برای اینکار قارچ ها را به دو نیم و یا اسلایس نمایید، و سپس در  محل خشک بصورت پخش شده قرار دهید تا خشک شوند. قارچ شیتاکه تازه قدرت انبارداری بالایی دارد، درصورتی که داخل پلاستیک نگهداری نشود و در یخچال بتدریج رطوبت ان خارج شود خشک شده ولی فاسد نمیشود. راه دوم نگهداری بلند مدت= قارچ ها را پس از دریافت اسلایس کرده و با روغن کمی تفت دهید، سپس به میزان مصرف روزانه یعنی ۵۰گرم درون ظروف یا …

قرار داده و در فریزر قرار دهید‌ و تا ۶ماه قابل استفاده است. لازم به ذکر است فرایندهایی مثل فریز کردن، خشک کردن، پختن و … هیچ تاثیری بر روی مواد موثره اصلی قارچ که جهت درمان و پیشگیری استفاده میشود ندارد. تنها وایتامین ها در اثر این فرایند ها تحت تاثیر قرار میگیرند که میتوان از سایر منابع تامین کرد. (قارچ ایران زمین)

چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟ (قارچ ایران زمین)

مهمترین نکته در مصرف این قارچ سهولت مصرف است. مقابله با بیماری کنونی شما نیازمند کاهش استرس و افزایش روحیه است. بنابراین کار را سخت نکنید. به این فکر کنید که قارچی را مصرف میکنید که کل بدن شما را در مقابل همه بیماری ها مقاوم میکند. به هیچ وجه نگران نباشید که با پختن، خرد کردن و مصرف با سایر غذا ها اثر آن کاهش می یابد.

(اگه یادتون باشه یه مقاله جدید تو کانال (https://telegram.me/Iranshiitake) گذاشتم نشون داده بود اثر این قارچ در حالت گرمادیده بیشتر هم بوده، شاید با گرم کردن برخی از ویتامین ها از دست برند اما اثری که شما دنبال اون هستید و اون مقاوم شدن بدن شما علیه بیماریهاست حفظ میشه.

(برای گرفتن عصاره برخی از قارچ های دارویی برای مثال گنودرما (داروی جاودانگی) ما بیش از ده ساعت اون رو میجوشونیم تا عصاره خارج و بعد آبشو تبخیر میکنیم پودری که میمونه میشه پلی ساکارید های محلول دارویی. این مثال رو زدم که اصلا نگران از دست رفتن خاصیت دارویی قارچ ها با پختن نباشید)

اگر مصرف خام قارچ خصوصا نوع خشک آن راحت نیست به خاطر طمع و عطر (کلم) یا علائم آلرژی مانند خارش پوست و یا اسهال بهتر است آن را به صورت پخته مصرف کنید و نگران کاهش اثرات آن نباشید. ساده ترین راه پودر کردن و اضافه کردن به غذا های در حال پخت به عنوان مکمل است. راه جالب تر و خوشمزه: ابتدا قارچ را ری هیدریت کنید یعنی آب از دست رفته آن را بازگردانید تا دقیقا شبیه قارچ تازه شود (سایز آن دو برابر می شود).

برای این کار آبی که در حال جوش است قارچ ها را درون آن بریزید و خاموش کنید درب آن را ببیند تا دما بالا بماند و به مدت 20 دقیقه صبر کنید (قارچ ایران زمین » اگر یک ساعت بماند یا یک شب،  بهتر است). سپس قارچ ها را در آورده و آب اضافی آن را بگیرد. با چاقو همانند کاری که با قارچ تازه می کنید آن را به چند قسمت ببرید و در غذاهای مختلفی که قارچ استفاده می کنید استفاده کنید.

ساده ترین راه اسلایس کردن آنها و ریختن در ماهی تابه با مقداری روغن و آب و نمک و تفت دادن آن و سپس خوردن این قارچ خوشمزه (قارچ ایران زمین) .

اگر وقت ندارید تا صرف آماده کردن آن کنید. روز اول سه عدد خشک آن را بخورید. اگر علائم آلرژی ندادید هر روز بعد از صبحانه این کار را بکنید. اگر آلرژی داشتید فقط پخته مصرف کنید مثلا با اون آش درست کنید و طی چند روز آن را مصرف کنید. یه راه ساده که دوستان پیشنهاد کردند پودر کردن و ریختن در ماست و خوردن روزانه آن است.

قارچ رو چجوری می توانم تهیه کنم؟

ما قارچ را به تمام ایران و حتی کشور های همسایه ارسال می کنیم. فقط برای قارچ تازه محدودیت ارسال داریم به دلیل گرمای هوا. فقط به شهرهایی که اتوبوس مستقیم از کرج دارند ارسال می کنیم و یا درب کارخانه در هشتگرد تحویل می دیم. در ارسال قارچ خشک با پست به همه مناطق ایران مشکلی نداریم.

اگه بخام قارچ رو مستقیم و سریع بگیرم چه کنم؟

آدرس مراجعه حضوری هشتگرد کرج است. اما دو روز قبل مراجعه از موجودی قارچ یا حضور مسئول فروش اطمینان حاصل کنید و از مراجعه بدون هماهنگی خودداری کنید تا اذیت نشید.

عوارض مصرف شیتاکه چیه؟

علائم آلرژی به شیتاکه به صورت کهیر و خارش و یا حالت استفراغ و یا تهوع ظاهر میشود و بدون درمان بعد از ده روز از قطع مصرف برطرف می شود.

اگر بدن ما به مصرف هر شکل شیتاکه آلرژی نشون داد راهکار چیه؟

عموما بعد از پختن قارچ حدود نیم تا یک ساعت دیگر علائم آلرژی در فردی ظاهر نمیشود. در صورت پختن و بروز مجدد استفاده از سایر قارچ ها مانند کپسول گنومیکس توصیه می شود.

اگر بعد از مصرف سه ماه قارچ باز عود داشتم علت چیه؟

عموما این اتفاق نمی افتد. اما علت می تواند به دلیل کاهش مقطعی سطح ایمنی بدن  باشد. مواردی که سبب بروز آن می شود استرس  شدید و مصرف مواد الکلی، قندی و دخانیات و… می باشد.

شیتاکه بهتره یا گنومیکس؟

در حال بررسی این موضوع هستیم. اگر تعداد مقالاتی که از قارچ ها برای درمان زگیل تناسلی استفاده شده مقایسه کنیم. می بیبینم مقالات و تحقیقات بیشتری در مورد شیتاکه منتشر شده است. اما براساس منابع گنومیکس که از ترکیب گنودرما و سایر قارچ های دارویی تهیه شده است  اثرات قوی تر در بالا بردن سیستم ایمنی بدن دارد.

لذا جایگزین بسیار مناسبی برای شیتاکه است در مواردی که مصرف کننده به شیتاکه آلرژی دارد. از مزایای گنومیکس سهولت مصرف است چرا که به صورت کپسول شده است.

شیتاکه بهتره یا ماشمیکس؟

در حال بررسی این موضوع هستیم. ما در مواردی که مصرف کننده به شیتاکه آلرژی داشتند این ترکیب را دادیم و تا کنون هیچ گزارشی از عود مجدد بیماری نداشتیم.

ای اچ سی سی (AHCC) بهتره یا شیتاکه؟

نمی دانیم چرا که به طور اختصاصی ای اچ سی سی را بررسی نکردیم. اما شنیده ها از مصرف کنندگان شیتاکه نشان می دهد که تاثیر خود شیتاکه از آن بیشتر بوده است. با توجه به نرخ ارز، استفاده از این قرص نسبت به خود قارچ نیز به صرفه نیست. با مصرف شیتاکه هزینه ماهانه ای حدود 75هزارتومان و لی با مصرف این قرص حداقل 800 هزارتومان باید هزینه کرد ولی اثر درمانی کمتر یا مشابه دریافت کرد.

واکسن گارداسیل بهتره یا شیتاکه

واکسن از اسمش مشخصه که برای پیشگیری است نه برای درمان. لذا بعد از آلوده شدن اثر آنچنانی ندارد. این واکسن برای کسانی که در معرض خطر آلودگی به این ویروس هستند شدیدا توصیه می شود.

بهترین توصیه شما برای درمان زگیل تناسلی چیست؟

بهترین روش درمان تقویت سیستم ایمنی بدن است. راه هایی که تنها علائم بیماری را از بین می برد مقطعی است و ویروس باقیمانده و مجددا علائم بعد از مدتی ظاهر می شود.  چرا که ویروس را از بین نمی برد و تنها زگیل های سطح پوست را از بین می برد.

لذا هر کاری بکنید تا سیستم ایمنی شما تقویت شود. برای این کار با تغذیه شروع کنید. مواد غذایی که ایمنی بدن را تقویت می کنند مانند میوه و سبزیجات را اضافه کنید و موادی که تضعیف میکند حذف کنید (مانند فست فود ها، الکل و مشروبات، دود ….)

آیا از شیتاکه در درمان سرطان می توان استفاده کرد؟

بلی، در پیشگیری و درمان همه انواع سرطان ها می توان استفاده کرد. علت آن مکانیسم عمومی مقابله با سرطان است. مصرف قارچ سبب تقویت سیستم ایمنی بدن با افزایش گلبول های سفید می شود.

گلبول های سفید در حذف سلول های سرطانی که کل بدن اثر می کنند. نکته مهم در مورد درمان سرطان: تاثیر قارچ ها به تدریج بوده و عموما سه تا 6 ماه طول می کشد. لذا در صورتی که بیمار زمان زمان کافی ندارد ممکن است استفاده از قارچ بی فایده باشد.

آیا افراد سالم هم میتوانند از شیتاکه استفاده کنند؟

بلی. همه ما به جمله پیشگیری بهتر از درمان است آشنا هستیم. در مورد مصرف قارچ شیتاکه در افراد سالم نیز نمونه بسیار عالی از پیشگیری قبل از بیمار شدن است. با مصرف قارچ شیتاکه، سیستم ایمنی شما تقویت می شود. افرادی که سیستم ایمنی قوی دارند به راحتی بیمار نمیشوند. میزان مصرف در افراد سالم به صورت هفتگی چند بار و یا روزانه دو گرم توصیه می شود.

منبع:

http://www.taste.com.au/how+to/cooking+tips/articles/6239/how+to+prepareو+dried+shiitake+mushrooms

راهنماهای اینترنتی تصویری شیوه مصرف قارچ خشک شیتاکه

http://www.wikihow.com/Prepare-Shitake-Mushrooms

http://www.thekitchn.com/why-dried-shiitake-mushrooms-should-be-in-your-pantry-tips-from-the-kitchn-215142

http://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/ingredients-101-youre-not-using-enough-dried-mushrooms-heres-why-0156087

 

مقالات مرتبط رو حتما ببینید