استفاده از گانودرما در برابر اشعه

در این بخش به بررسی مقاله ای با عنوان استفاده از گانودرما در برابر اشعه می پردازیم:

Use of Ganoderma lucidum (Ganodermataceae, Basidiomycota) as Radioprotector

Nutrients 2020, 12(4), 1143; https://doi.org/10.3390/nu12041143

از نظر زیستگاه و توزیع ، G. lucidum به طور گسترده در جهان وجود دارد. به طور معمول در مناطق گرمسیری و معتدل در اروپا ، آمریکای شمالی و آسیا. این گیاه به عنوان ساپروتروف بر روی طیف گسترده ای از درختان از خانواده های مختلف. به طور عمده در پایه درختچه های برگ پهن ، و به ندرت در مخروط ها زندگی می کند.

استفاده از گانودرما در برابر اشعه

G. lucidum

این قارچ فوق العاده بیماری زا است و باعث پوسیدگی چوب می شود. در محیط طبیعی گونه ای نادر است که در پایه تنه ، حتی دفن شده ، درختان کهنسال ، بویژه بر روی افرا رشد می کند. G. lucidum

در قدیمی ترین دایره المعارف گیاهی چینی به نام شن-نونگ-بن-کائو-جینگ (“کلاسیک گیاهی گاوآهن الهی”) ثبت شده است. ویرایش شده در دوره سلسله هان در چین در حدود سال 2700 قبل از میلاد ، و در طب سنتی شرقی استفاده می شود.

اثرات مفید

امروزه به دلیل اثرات مفید آن از جمله موارد زیر استفاده می شود.  :

  1. ضد تومور ضد رگ زایی
  2. ضد التهابی
  3. ضد تبخال
  4. ضد میکروبی
  5. ضد فشار خون

hypocholesterolemic

  1.  آنتی هیستامین
  2. ضد مکمل
  3. کبد محافظت کننده
  4. و رادیو محافظتی

از دیگر خواص  این آخرین اثر در عصاره ها و در پلی ساکارید جدا شده مشاهده می شود. استفاده از ترکیبات رادیواکتیویته.

تحقیقات انجام شده

در تحقیقات در یک محیط رادیواکتیو مانند کاوش در فضا برای افرادی که در مواقع اضطراری هسته ای ، کارگران پرتونگاری. و افراد در معرض پرتودرمانی تشخیصی و درمانی قرار دارند کاربرد دارد. زیرا این ترکیبات می توانند اثرات تک رشته ای را به حداقل برسانند.

(قارچ ريشي)

برای هزاران سال ، پزشكان سنتی  از گانودرما لوسييدوم (قارچ ريشي) براي خواص درماني متنوع خود استفاده كرده اند.همانطور كه ​​در قديمي ترين دايره المعارف گياهي چين ثبت شده است. در واقع ، یک اثر محافظتی در برابر اشعه در اجزای جدا شده عصاره های آن گزارش شده است.

بررسی

یک بررسی منظم و متاآنالیز (PRISMA) در مارس 2020 انجام شد. و در جستجوی بانکهای اطلاعاتی از جمله PubMed ، Scopus ، Embase و Google Scholar به همراه آزمایشات بالینی انجام شد.

معیارهای ورود به مطالعه آزمایشگاهی in vivo ، in vitro و in vivo ، برای تعیین فواید محافظت کننده از G. lucidum . یا گزارش هایی که در آن از اشعه یونیزان استفاده شده است ، انجام شده است.

عصاره آبی

از تعداد 1109 پرونده ، 15 مقاله متن کامل واجد شرایط بودند که هیچ یک از آنها کارآزمایی بالینی نبودند. در داخل بدن مطالعات بهره وری از عصاره آبی G. lucidum از پلی ساکاریدها و triterpenes در موش در معرض اشعه γ را نشان می دهد.

مطالعات قبلی در داخل بدن انجام شده در سلولهای خونی انسان ، اثر رادیوتراپی پروتئین β- گلوکان عصاره آبی G. lucidum را نشان می دهد ، با این وجود ، اجرای آن به عنوان رادیو محافظ در انسان نیاز به مطالعات تحقیقات بالینی بیشتر دارد.

عصاره آبی G. lucidum

مطالعات قبلی در داخل بدن انجام شده در سلول های خونی انسان (لکوسیت ها و لنفوسیت های خون محیطی انسان) اثر رادیوتراپی پروتئین β- گلوکان عصاره آبی G. lucidum را در برابر آسیب ناشی از اشعه γ در پلاسمید.

همانطور که در مطالعات آزمایشگاهی نشان داده شده است. می تواند آسیب پرتو را افزایش دهد و همچنین باعث افزایش پسوند DNA شود. در داخل بدن مطالعات بهره وری از عصاره آبی G. lucidum از پلی ساکاریدها و triterpenes در موش در معرض اشعه γ را نشان می دهد.

با این حال نباید فراموش کنیم که دوزهای این ترکیبات یا پرتوهای مورد استفاده در مطالعات مورد بررسی ، ارتباط مستقیمی با انسان ندارند. بنابراین ، مطالعات بیشتری برای عملکرد بالینی آن به عنوان رادیو محافظ مورد نیاز است.

 


فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ خرید قارچ شیتاکه،‌ ارسال رایگان قارچ شیتاکه، شیتاکه از کجا بخرم، فروش قارچ شیتاکه تهران، محل فروش قارچ شیتاکه، محل فروش قارچ گانودرما، تاثیر شیتاکه روی زگیل، درمان قطعی زگیل تناسلی با شیتاکه،‌ قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي،‌ خرید شیتاکه، فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ شیتاکه،

شیتاکه دکتر مهدیزاده، خواص شیتاکه، خرید شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه، فروش شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ شیتاکه،درمان زگیل تناسلی با قارچ شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه در تهران، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي، خرید قارچ ریشی، خرید ریشی،‌ فروش ریشی، خرید گنودرما، فروش گنودرما، پودر شیتاکه، پودر گنودرما فروش ویژه انواع قارچ های دارویی، شیتاکه، شیتاکه. فروش عصاره شیتاکه، پودر شیتاکه، اسلایس شیتاکه،شیتاکه تازه، خرید شیتاکه، خرید شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه تهران، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه تهران، قارچ شیتاکه را از کجا تهیه کنیم، قارچ شیتاکه ایران زمین، قیمت قارچ شیتاکه، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي، طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،‌شیتاکه دکتر مهدیزاده، عصاره شیتاکه، شیتاکه دکتر مهدیزاده، شیتاکی، شیتاکه، شیتاکی اصل، گیاه جاودانگی، انواع شیتاکه، فروش کپسول شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه در تهران، پخش کپسول شیتاکه، خرید و فروش کپسول گنودرما، کپسول اصل شیتاکه، قرص شیتاکه، قرص گنودرما، قرص اصلی شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه در ایران، داروخانه کپسول شیتاکه، قرص Shiitake، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي،‌کپسول شیتاکه پلانتا، قرص شیتاکه داروکده، قرص شیتاکه پاورفیت، قرص Shiitake،  قرص گانودرما داروکده،‌  کپسول shiitake،‌قارچ شیتاکه از کجا تهیه کنیم، خرید قارچ شیتاکه در شیراز، خرید قارچ شیتاکه در اصفهان، خرید قارچ شیتاکه در تبریز، خرید قارچ شیتاکه در مشهد، خرید قارچ شیتاکه در کرمان، خرید قارچ شیتاکه در یزد،‌ خرید قارچ شیتاکه در همدان،‌ خرید قارچ شیتاکه در کرج،‌ خرید قارچ شیتاکه در تهران،‌ خرید قارچ شیتاکه در رشت،‌ خرید قارچ شیتاکه در ساری،‌ خرید قارچ شیتاکه در گرگان،‌ خرید قارچ شیتاکه در شیراز،‌ خرید قارچ شیتاکه در یزد،‌ خرید قارچ شیتاکه در اهواز،‌فروش قارچ شیتاکه در شیراز، فروش قارچ شیتاکه در اصفهان، فروش قارچ شیتاکه در تبریز، فروش قارچ شیتاکه در مشهد، فروش قارچ شیتاکه در کرمان، فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ فروش قارچ شیتاکه در همدان،‌ فروش قارچ شیتاکه در کرج،‌ فروش قارچ شیتاکه در تهران،‌ فروش قارچ شیتاکه در رشت،‌ فروش قارچ شیتاکه در ساری،‌ فروش قارچ شیتاکه در گرگان،‌ فروش قارچ شیتاکه در شیراز،‌ فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ فروش قارچ شیتاکه در اهواز،‌

فروش قارچ شی تاکه در شیراز، فروش قارچ شی تاکه در اصفهان، فروش قارچ شی تاکه در تبریز، فروش قارچ شی تاکه در مشهد، فروش قارچ شی تاکه در کرمان، فروش قارچ شی تاکه در یزد،‌ فروش قارچ شی تاکه در همدان،‌ فروش قارچ شی تاکه در کرج،‌ فروش قارچ شی تاکه در تهران،‌ فروش قارچ شی تاکه در رشت،‌ فروش قارچ شی تاکه در ساری،‌ فروش قارچ شی تاکه در گرگان،‌ فروش قارچ شی تاکه در شیراز،‌ فروش قارچ شی تاکه در یزد،‌ فروش قارچ شی تاکه در اهواز،‌

خرید قارچ شی تاکه در شیراز، خرید قارچ شی تاکه در اصفهان، خرید قارچ شی تاکه در تبریز، خرید قارچ شی تاکه در مشهد، خرید قارچ شی تاکه در کرمان، خرید قارچ شی تاکه در یزد،‌ خرید قارچ شی تاکه در همدان،‌ خرید قارچ شی تاکه در کرج،‌ خرید قارچ شی تاکه در تهران،‌ خرید قارچ شی تاکه در رشت،‌ خرید قارچ شی تاکه در ساری،‌ خرید قارچ شی تاکه در گرگان،‌ خرید قارچ شی تاکه در شیراز،‌ خرید قارچ شی تاکه در یزد،‌ خرید قارچ شی تاکه در اهواز،‌

چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ گانودرما را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شی تاکه را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟

عوارض مصرف قارچ شیتاکه، عوارض مصرف قارچ شی تاکه، عوارض مصرف قارچ شیتاک، عوارض مصرف قارچ گنودرما، مضرات مصرف قارچ شیتاکه، مضرات مصرف قارچ شی تاکه، مضرات مصرف قارچ شیتاک،مزایای مصرف قارچ شیتاکه، مزایای مصرف قارچ شی تاکه، مزایای مصرف قارچ شیتاک، خواص قارچ شیتاکه، خواص قارچ شی تاکه، خواص قارچ شیتاک،قیمت قارچ شیتاکه در شیراز، قیمت قارچ شیتاکه در اصفهان، قیمت قارچ شیتاکه در تبریز، قیمت قارچ شیتاکه در مشهد، قیمت قارچ شیتاکه در کرمان، قیمت قارچ شیتاکه در یزد،‌ قیمت قارچ شیتاکه در همدان،‌ قیمت قارچ شیتاکه در کرج،‌ قیمت قارچ شیتاکه در تهران،‌ قیمت قارچ شیتاکه در رشت،‌ قیمت قارچ شیتاکه در ساری،‌ قیمت قارچ شیتاکه در گرگان،‌ قیمت قارچ شیتاکه در شیراز،‌ قیمت قارچ شیتاکه در یزد،‌ قیمت قارچ شیتاکه در اهواز،‌نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در شیراز، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در اصفهان، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در تبریز، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در مشهد، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در کرمان، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در همدان،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در کرج،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در تهران،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در رشت،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در ساری،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در گرگان،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در شیراز،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در اهواز،‌ فروش قارچ شیتاکه در ایران، فروش قارچ شی تاکه در ایران،‌ قارچ شیتاکه تازه از کجا تهیه کنیم، قارچ شیتاکه اصل از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شی تاکه از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شی تاکی از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ Shitake از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ Shiitake از کجا تهیه کنیم، درمان زگیل تناسلی با شیتاکه،درمان یبوست با شیتاکه،

مقالات مرتبط رو حتما ببینید