چگونه قارچ ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند؟

در این بخص به بررسی این مطلب می پردازیم که چگونه قارچ ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند؟

همه ما به دنبال تقویت بیشتر برای محافظت از سرماخوردگی و آنفولانزا هستیم. شما ، مانند بسیاری دیگر ، ممکن است انواع مختلفی از گزینه های طبیعی را امتحان کرده باشید تا بتوانید برتری بیشتری نسبت به عفونت های مسری داشته باشید. اما مکمل ها ، ویتامین ها یا غذاهایی که می توانند به طور قابل اعتماد مدت عفونت را کوتاه کنند (یا به طور کلی از آن اجتناب کنند) تعداد کمی هستند.

چگونه قارچ ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند؟

 

با این حال ، قارچ ها از سیستم ایمنی بدن ما حمایت می کند.

یک سیستم ایمنی قوی و سالم یک عنصر اساسی برای سلامتی صرف نظر از زمان است. که نقش فعال در تنظیم مجموعه ای از عملکردهای ضروری ، از جمله خلق و خو و سلامت روان ، دستگاه گوارش ، و سایر عملکردهای بدن دارد.

هزاران سال است که از قارچ های دارویی در میان فرهنگ ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود. به طور خاص ، پزشکان طب شرقی از خواص درمانی و بازسازی قارچ برای هزاره ها آگاه بوده اند. سرانجام ، تحقیقات علمی در غرب در حال پیشرفت است.

در نتیجه ، قارچ های دارویی به عنوان ابزاری قدرتمند در تقویت سیستم ایمنی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. هنگامی که در ترکیب با سایر استراتژی ها استفاده می شود ، ممکن است به عنوان یک درمان مکمل به شما کمک کنند ، درصورتی که بیمار می شوید می توانید به عقب برگردید.

چگونه سیستم ایمنی بدن با عفونت های ویروسی مبارزه می کند

مهم است که درک کنیم پاسخهای ایمنی بدن به بیماری انواع مختلفی دارند و اینها از سیستم ایمنی ذاتی و سازگار ناشی می شوند.

سیستم های دفاعی ایمنی ذاتی

سیستم ایمنی ذاتی اولین خط محافظت ما در برابر عفونت است. دفاع اولیه آن شامل محافظت خارجی از عوامل بیماری زا از طریق پوست ، غشاهای مخاطی و روده است. وقتی ویروسی از این محافظ خارجی عبور می کند ، سیستم ایمنی ذاتی ما با خط دفاعی دوم خود کار می کند. این کار با انتقال سلول های التهابی به محل عفونت یا فعال سازی سلول های دفاعی که قبلاً در آن وجود دارند ، انجام می شود. مواد پروتئینی محلول در سیستم مکمل به عمل می آیند و همچنین به دفاع از بدن کمک می کنند.

وقتی به پاسخی که بدن ما نسبت به مهاجم خارجی مانند آنفولانزا ایجاد می کند فکر می کنیم ، بلافاصله به تب ، لرز ، سرفه و سایر علائم تنفسی یا سینوسی فکر می کنیم. این پاسخ ها همه نمایش فعال سیستم ایمنی ذاتی بدن در حال کار در یک موقعیت حاد است. بدن برای مقابله با عفونت ها و بازگشت به وضعیت اولیه سالم خود ، تمام مکانیسم های پاسخ ایمنی ذاتی خود را تحت فشار قرار می دهد. قارچ سلول های سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند

سیستم های دفاعی ایمنی تطبیقی

اگر سیستم ایمنی ذاتی شما قادر به مقابله با عفونت نیست ، این زمانی است که سیستم ایمنی تطبیقی ​​شروع می شود.
فعال شدن این سیستم مدت زمان بیشتری طول می کشد (چهار تا هفت روز پس از قرار گرفتن در معرض پاتوژن) وقتی عفونت وجود دارد که بدن در تلاش است با آن مبارزه کند. با این حال ، در صورت نیاز ، سیستم ایمنی تطبیقی ​​می تواند پاسخ دقیق تر و هدفمندتری را ارائه دهد. با این حال ، هر دو سیستم ذاتی و سازگار اغلب با هم کار می کنند.

سیستم ایمنی تطبیقی ​​دارای قسمتهای مختلفی است که بسته به مکانی در بدن که در آن عفونت است ، به روشهای مختلف واکنش نشان می دهد. به عنوان مثال ، سیستم ایمنی تطبیقی ​​آنتی بادی هایی را برای از بین بردن پاتوژن های خارج سلول هایی که در خون و مایعات بدن در گردش هستند ، ایجاد می کند.

بدن پاسخی با واسطه سلول ایجاد می کند تا از شر عوامل بیماری زای داخل بافت خلاص شود. این قسمتهای دفاع انطباقی شامل لنفوسیتهای T ، لنفوسیتهای B ، آنتی بادی ها به عنوان پروتئین های محلول در خون و سیتوکین ها در خون و بافت هستند.

چگونه بدن شما از ایمنی در برابر پاتوژن استفاده می کند

این سیستم ایمنی سازگار شما است که در آن دفاع ایمنی در برابر عفونت های خاص ایجاد می شود. سلول ها می توانند مهاجمانی را که قبلاً با آنها تماس داشته اند “به خاطر بسپارند” و پاسخ دفاعی می تواند سریعتر باشد. ¹ به همین دلیل است که شما فقط یک بار با ویروس های خاصی مانند آبله مرغان بیمار می شوید و سپس در برابر آن ایمن هستید.

واکسن ها با وارد کردن نسخه ای از ویروس به بدن ، به همین ترتیب کار می کنند تا سلول های حافظه ایجاد شوند. چه زمان و اگر این ویروس در زندگی روزمره مشاهده شود ، بدن در حال حاضر از دفاع طبیعی در برابر آن برخوردار است و سیستم ایمنی بدن شما می تواند به سرعت آن را از بین ببرد.

قارچ های دارویی می توانند سلول ها و فرایندهای سیستم ایمنی را تحریک و تعدیل کنند

قارچ های دارویی می توانند با تلاش در تقویت و پشتیبانی از فرایندهای دفاعی طبیعی بدن ، به پاسخ ایمنی بدن شما کمک کنند. کاملاً ثابت شده است که قارچ های دارویی تعدیل کننده سیستم ایمنی بدن و فعال کننده سلول های ایمنی هستند. این قارچ ها تأثیر مستقیمی بر تولید و استفاده از سلولهای T ، سلولهای B بدن ، آنتی بادی ها ، ماکروفاژها و سیتوکین ها در بدن دارند.

به عنوان مثال ، شناخته شده است که ترکیبات دارویی برخی از انواع قارچ ها باعث اصلاح سیتوکین ها می شوند که هم پیام رسان های طرفدار و هم ضد التهاب هستند و توسط سلول های ایمنی ترشح می شوند. سیتوکین های خاص می توانند گلبول های سفید خون را سرکوب کرده و شما را مستعد ابتلا به بیماری کنند.

با این حال ، قارچ می تواند به کاهش پاسخ التهابی ناشی از سیتوکین ها کمک کند و به سلول های T ، سلول های B و آنتی بادی ها اجازه می دهد تا به طور موثرتری کار کنند. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که قارچ می تواند باعث تحریک یا سرکوب سیتوکین های مختلف ضد التهابی شود قارچ ها می توانند سایتوکاین های التهابی را در آغاز عفونت افزایش دهند (این چیزی است که شما برای مبارزه با ویروس به طور طبیعی به آن نیاز دارید)

اما در نیمه دوم به شدت ضد التهاب هستند. گیاهان و قارچ ها تعدیل کننده سیستم ایمنی بدن هستند ، به این معنی که می توانند بر اساس نیازهای لحظه ای ، تأثیر بدن را تنظیم کنند. دکتر مارک گرگ ایوانیکی ND

شواهد علمی همچنین نشان می دهد که ترکیبات فعال موجود در قارچ با مهار ویروسهای آنزیمی که برای تکثیر استفاده می شود ، در تعدیل ویروسی آنفلوانزا نقش دارند. این مکانیسم پایه و اساس اکثر داروهای ضد ویروسی است. قارچ های دارویی قدرتمند هستند زیرا سیستم ایمنی را تنظیم می کنند ، نه فقط تحریک می کنند.

ترکیبات کلیدی در قارچ ها: پلی ساکاریدها و بتا گلوکان

قارچ ها سرشار از ترکیبات فعال زیستی به نام پلی ساکاریدها از جمله بتا گلوکان ها هستند که می توانند به ساخت و حفظ ساختار سلول های شما کمک کنند. سیستم ایمنی ذاتی عفونت ها را از طریق گیرنده های تشخیص الگو (PRR) شناسایی می کند و این گیرنده ها الگوهای مولکولی مولکول های خاص عفونت را تشخیص می دهند.

پلی ساکاریدها مانند بتا گلوکان ها به دلیل بزرگ بودن نمی توانند در سلول ها نفوذ کنند. در عوض ، این سلول ها و متابولیت های آنها به گیرنده های تشخیص الگو در سلول های دیگر متصل می شوند. بتا گلوکان ها توسط سیستم ایمنی بدن به عنوان “مولکول های غیر خودی” شناخته می شوند ، که پاسخ های ایمنی ذاتی و سازگار را تحریک می کند و از حمله به برخی عوامل بیماری زا محافظت می کند.

انواع خوب قارچ که به تقویت سیستم ایمنی ذاتی و سازگار کمک می کند شامل ریشی ، دم بوقلمون یا ترکی تیل ، چاگا، شیتاکه ، کوردیسپس و میتاکه است. این قارچ ها را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل یا از طریق مکمل قارچ با کیفیت بالا که عاری از مواد پرکننده اضافه شده و سایر محصولات جانبی فرآیند رشد است ، مصرف کنید.

راهکارهایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی

شواهد مهمی در مورد استفاده از قارچ های دارویی برای تقویت سیستم ایمنی بدن شما وجود دارد. با این حال ، شما با یک رویکرد جامع به سلامت و سلامتی کلی خود ، به احتمال زیاد به نتیجه بهتری می رسید. این شامل پرداختن به سایر قسمتهای سبک زندگی شما مانند رژیم غذایی ، ورزش منظم و خواب است.

تغذیه و سیستم ایمنی

تغذیه مناسب نقش مهمی در تأمین سوخت مناسب بدن برای مقابله با عفونت دارد. بیش از 70٪ از عملکرد ایمنی بدن شما در دستگاه گوارش ، از جمله معده و روده های کوچک و بزرگ رخ می دهد. در اینجا است که بدن شما هورمون ها ، انتقال دهنده های عصبی و سلول های دیگر را که شما را متعادل و سالم نگه می دارند تولید و تنظیم می کند.

یک رژیم غذایی مبتنی بر غذاهای کامل شامل کربوهیدرات های پیچیده ، میوه ها و سبزیجات تازه ، گوشت و ماهی ، همراه با چربی های سالم ، می تواند مواد مغذی مورد نیاز برای حمایت از سلامتی شما را تأمین کند. در نظر بگیرید که قارچ ها ، چه به عنوان غذا خورده شوند و چه به عنوان مکمل مصرف شوند ، نوعی فیبر پری بیوتیک هستند . به این معنی که آنها به عنوان سوخت باکتری های سالم در روده شما عمل می کنند. 7 پری بیوتیک ها با پروبیوتیک ها کار می کنند و یک محیط مطلوب برای باکتری های سالم ایجاد می کنند 8 شکوفا شود

غذاهای پری بیوتیکی که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید عبارتند از:

 • سیر ، پیاز ، و تره فرنگی
 • کنگر فرنگی و مارچوبه
 • موز و سیب
 • جو ، جو دوسر ، سبوس گندم ، و بذر کتان
 • قارچ

منابع عالی پروبیوتیک های دوستدار روده عبارتند از:

ماست ، کفیر ، و کومبوچا
ترشی و ترشی کلم
پنیرهای گودا ، چدار ، موزارلا و کلبه که حاوی فرهنگ های زنده یا فعال هستند

این غذاها ، همراه با مقدار زیادی سبزیجات و میوه جات تازه ، غلات سبوس دار ، گوشت و غذاهای دریایی ، همراه با چربی های سالم مانند روغن زیتون فوق العاده بکر کمک زیادی به تقویت سیستم ایمنی بدن شما می کنند.

برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی بخوابید

در حالی که درست غذا می خورید و اطمینان حاصل می کنید که مواد مغذی مناسب دریافت می کنید تا حد زیادی به عملکرد ایمنی سالم کمک می کند ، خواب مناسب یکی از م ofلفه های اصلی مقابله با عفونت است. کمبود خواب با ایجاد اختلال در مدولاسیون سیتوکین به سیستم ایمنی بدن آسیب می رساند.

کمبود خواب می تواند پاسخ بدن شما را به مهاجمان خارجی کاهش دهد و توانایی او را در ایجاد واکنش شدید نسبت به عوامل بیماری زا مختل کند .11 این بدان معناست که شما ممکن است برای مدت زمان طولانی تری بیمار باشید.

هر شب 7-8 ساعت بخوابید و از مزایای سلامتی آن استفاده کنید.

راهکارهایی برای بهینه سازی خواب:

برای غرق کردن صدای بلند و محیطی که باعث قطع خواب می شود ، از یک دستگاه صدای سفید استفاده کنید.
اطمینان حاصل کنید که اتاق خواب شما بین 60-67 درجه فارنهایت است زیرا گرمای زیاد از خواب آرام جلوگیری می کند.
حتی در آخر هفته ها و تعطیلات ، یک ساعت خواب / بیداری ثابت داشته باشید تا از ریتم شبانه روزی خود پشتیبانی کنید.
در طول روز برای کاهش استرس و متعادل کردن سطح کورتیزول که می تواند خواب را تحت تأثیر قرار دهد ، ورزش کنید. حتی 10 دقیقه فعالیت متوسط ​​می تواند کمک کند.
قبل از خواب از مصرف الکل و کافئین خودداری کنید. اینها نه تنها با الگوی خواب شما تداخل دارند بلکه به سلامت دستگاه گوارش و ایمنی بدن آسیب می رسانند.
تکنیک های کاهش استرس مانند آرامش عضلانی پیشرونده ، تنفس 4-7-8 یا مدیتیشن را برای کمک به آرامش و خواب راحت تمرین کنید.
برای اطمینان از ترشح مناسب ملاتونین ، نور مصنوعی را در غروب خورشید کاهش دهید. ملاتونین یک آنتی اکسیدان مهم برای سلامت سیستم ایمنی است

ایجاد سیستم ایمنی قوی بخشی جدایی ناپذیر در حفظ سلامتی است. با استراتژی های ذکر شده در اینجا ، شما می توانید ابزار لازم برای مبارزه با عفونت ها را به بدن خود بدهید و در صورت بیماری سریعتر برگشت کنید.

با درک نقشی که قارچ های دارویی می توانند در تقویت سیستم ایمنی بدن شما داشته باشند ، می توانید در مورد مواد غذایی و مکمل هایی که مصرف می کنید آگاهانه انتخاب کنید. فواید قارچ دارویی برای سلامتی به طور کلی و عملکرد ایمنی بدن شما کاملاً اثبات شده و با شواهد علمی قابل توجه و هزاران سال تمرین در طب شرقی پشتیبانی می شود.

فهرست منابع

 1. NCBI 2016, The Innate and Adaptive Immune Systems, viewed 16 June 2020, <https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK279396/>
 2. Spelman, Kevin et al. 2006, Modulation of cytokine expression by traditional medicines: A review of herbal immunomodulators, Alternative medicine review: a journal of clinical therapeutic 11(2):128-50,<https://www.researchgate.net/publication/6972255_Modulation_of_cytokine_expression_by_traditional_medicines_A_review_of_herbal_immunomodulators>
 3. Lull, Cristina, & Wichers, Harry J. and F. J. Huub, 2005, Anti Inflammatory and Immunomodulating Properties of Fungal Metabolites, Source: Mediators Inflamm. doi: 10.1155/MI.2005.63 <https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1160565/>
 4. Jayachandran, Muthukumaran, Xiao, Jianbo, and Xu, Baoju, A Critical Review on Health Promoting Benefits of Edible Mushrooms through Gut Microbiota, 2017, Journal of Molecular Sciences <https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5618583/>
 5. Mallard B, Leach DN, Wohlmuth H, Tiralongo J (2019) Synergistic immuno- modulatory activity in human macrophages of a medicinal mushroom formulation consisting of Reishi, Shiitake and Maitake. PLoS ONE 14(11): e0224740. <https://journals.plos.org/plosone/article/file?id=10.1371/journal.pone.0224740&type=printable>
 6. Zeratsky, Katherine, What are Probiotics and Prebiotics, viewed June 2020, <https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/consumer-health/expert-answers/probiotics/faq-20058065 >
 7. Semeco, Arlene, June 2016, The 19 Best Prebiotic Foods You Should Eat
  <https://www.healthline.com/nutrition/19-best-prebiotic-foods#section11>
 8. Palsdottir, Hrefna, Aug 2018, 11 Super Healthy Probiotic Foods, 2020
  <https://www.healthline.com/nutrition/11-super-healthy-probiotic-foods#section11>
 9. Chan, Amanda, May 2013, 5 Experts Answer: Is Lack of Sleep Bad for Health?
  <https://www.livescience.com/35629-5-experts-answer-trouble-sleeping-health.html>
 10. Klien, Sarah, April 2019, How to Sleep Better: 37 Hacks
  <https://www.cnn.com/2015/05/14/health/sleep-hacks/index.html>
 11. Zhu, Q., Bang, T., Ohnuki, K. et al. Inhibition of neuraminidase by Ganoderma triterpenoids and implications for neuraminidase inhibitor design. Sci Rep 5, 13194 (2015). <https://doi.org/10.1038/srep13194>
 12. Jayachandran, M.; Xiao, J.; Xu, B. A Critical Review on Health Promoting Benefits of Edible Mushrooms through Gut Microbiota. Int. J. Mol. Sci. 2017, 18, 1934. <https://www.mdpi.com/1422-0067/18/9/1934>
 13. Yu, Z., Liu, B., Mukherjee, P. et al. Trametes versicolor Extract Modifies Human Fecal Microbiota Composition In vitro . Plant Foods Hum Nutr 68, 107–112 (2013). <https://doi.org/10.1007/s11130-013-0342-4>

 


برچسب ها

خرید قارچ گانودرما، فروش قارچ گانودرما، فروش عمده قارچ گانودرما، قرص قارچ گانودرما، طرز تهیه دمنوش قارچ گانودرما، عصاره قارچ گانودرما،‌ سایت اصلی گانودرما، تولید کننده گانودرما، تولید کننده گانودرما در ایران، فروشنده گانودرما، فروشنده گانودرما، تلفن فروشنده گانودرما، آیا گانودرمای تولید شده در ایران اصل است؟، صادرات قارچ گانودرما،‌ کشت قارچ گانودرما، عمل آوری قارچ گانودرما، فرِآوری قارچ گانودرما، کشت مصنوعی گانودرما، گانودرمای طبیعی، محل فروش قارچ گانودرما، گانودرما از کجا بخریم، قهوه گانودرما را از کجا بخریم،شرکت تولید قارچ گانودرما در ایران، روش تهیه کرم گانودرما، نمایندگی قارچ گانودرما، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در کرج، کلاهبرداری گانودرما، مرکز خرید گانودرما اصل، شرکت تولید قارچ گانودرما در کرج، شرکت تولید قارچ گانودرما در تهران، فروش گانودرما، خرید قارچ گانودرما، خرید گانودرما، فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما تازه،‌ کپسول گانودرما، گانودرمای اصل، محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما در ایران،محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما، خرید کپسول گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ قیمت قهوه گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ پرورش و فروش مستقیم قارچ گانودرما لوسیدوم و انواع قارچ‌های دارویی زیر نظر جهاد کشاورزی و با مجوز رسمی، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در ایران، بزرگترین عرضه کننده قارچ گانودرما لوسیدوم در ایران، تاثیر گانودرما روی میل جنسی،‌ تاثیر گانودرما روی روح و روان،‌ راهنمای جامع خرید گانودرما و قهوه گانودرما، گانودرمای اصل و دارای مجوز را از کجا تهیه کنیم؟، روش مصرف گانودرما و عوارض آن چیست؟ ، شامپو و صابون گانودرماچیست؟، خرید اینترنتی گانودرما لوسیدوم، تولید و عرضه قارچ گانودرما لوسیدوم زیر نظر متخصصان مجرب،‌ قارچ خالص گانودرما لوسیدوم پرورشی مطمئن‌ترین و به صرفه‌ترین نوع گانودرما،‌ مرغوب ترین کیفیت قارچ گانودرما ، فروش پستی و اینترنتی قارچ گانودرما لوسیدوم با قیمت مناسب در تهران و کرج، گانودرما برای فشار خون، گانودرما برای درمان زگیل تناسلی، مرکز فروش و مشاوره رایگان تمامی محصولات اصلی قهوه و قارچ گانودرما در تهران، خرید قارچ گانودرمادیجی کالا، مرغوب ترین کیفیت قارچ گانودرما ،‌ خرید قهوه فوری سوپریم دکتر بیز،  خرید  اینترنتی قارچ گانودرما لوسیدوم، قارچ گانودرما برای مصارف درمانی، فروش قارچ گانودرما لوسیدوم ارسال به سراسر کشور، فروش و پخش قارچ گانودرما (صد درصد خالص) پخش در تمامی استان های کشور،‌ قارچ دارویی گانودرمابا کافه موکا، خرید قارچ گانودرما لوسیدوم خالص ، خرید پودر قارچ گانودرما لوسیدوم خالص،‌ نماینده رسمی فروش قارچ گانودرما (اصل و با تائیدیه سازمان غذا و دارو کشور )، فروش کپسول گانودرما، فروش کپسول قارچ گانودرما، خرید قارچ ریشی، خرید ریشی،‌ فروش ریشی، پودر گانودرما، پودر گنودرما فروش ویژه انواع قارچ های دارویی، گانودرما، شیتاکه، قیمت قارچ گانودرما در ایران، قیمت کپسول قارچ گانودرما،‌ فروش عصاره گانودرما. پودر گانودرما، اسلایس گانودرما، گانودرما تازه، درمان زگیل تناسلی، خرید قرص گانودرما، خرید گانودرما در اصفهان، خرید گانودرما در شیراز، خرید گانودرما در یزد، خرید گانودرما در کرج، قیمت کپسول گانودرما،‌مضرات قارچ گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران، خرید قهوه گانودرما، طبع گانودرما، گانودرمای ژاپنی، گانودرمای اصل، گانودرمای اصل، محل فروش قارچ گانودرما،‌ خرید قارچ گانودرما در ایران با بهترین قیمت،‌ پادشاه گیاهان، گیاه پادشاهان،‌ نحوه مصرف قهوه گانودرما برای زگیل تناسلی، بزرگترین پرورش دهنده و عرضه کننده قارچ گانودرما در کشور،‌ قارچ گانودرما لوسیدوم، فروش و پخش قارچ گانودرما (صد درصد خالص)،‌ عرضه مستقیم شربت قارچ کامبوجا درجه یک و با کیفیت عالی،‌ نحوه مصرف قهوه گانودرما،‌ قهوه گانودرما دکتر بیز، روش های مصرف گانودرما، کاهش فشار خون با قارچ،‌ کاهش فشار خون با گانودرما، شیتاکه دکتر مهدیزاده، عصاره گانودرما،  گانودرما دکتر مهدیزاده،  گانودرمای جنگلی، قهوه گانودرما، گانودرمای اصل،  گیاه جاودانگی،  انواع گانودرما، خرید گانودرما، خرید گانودرما در تهران، خرید گانودرما در مشهد، داروی جاودانگی، درمان سرطان، عصاره گانودرما، فیلم روش مصرف گانودرما،‌ فروش قرص گانودرما، فروش کپسول گانودرما، فروش گانودرما، قرص گانودرما، کپسول گانودرما، گیاه ضد سرطان،‌ قرص ضد سرطان، داروی ضد پیری، خرید ریشی،‌ فروش ریشی، خرید گنودرما، فروش گنودرما، پودر شیتاکه، پودر گنودرما فروش ویژه انواع قارچ های دارویی، فروش کپسول گانودرما، خرید کپسول گانودرما، خرید کپسول گانودرمادر تهران، پخش کپسول گانودرما، خرید و فروش کپسول گنودرما، کپسول اصل گانودرما، قرص گانودرما، قرص گنودرما، قرص اصلی گانودرما، خرید کپسول گانودرما در ایران، داروخانه کپسول گانودرما،

خرید و فروش گانودرما، اصل ماشمیکس، قرص ماشمیکس، قرص گنودرما،

زمان مصرف قارچ گانودرما،  بهترین زمان مصرف قهوه گانودرما، طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت،‌ تاثیر گانودرما روی کچلی، تاثیر گانودرما روی بی خوابی،‌ تاثیر گانودرما روی خودکشی، تاثیر گانودرما روی افسردگی،نحوه مصرف قهوه گانودرما،‌ مقدار مصرف قهوه گانودرما در روز،‌ طریقه مصرف گانودرما برای پیسی،‌ طريقه استفاده قارچ گانودرما،‌  طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،

بهترین زمان مصرف قارچ گانودرما،‌ بهترین روش مصرف گانودرما،‌ عوارض قهوه گانودرما،‌ اطلاعات قهوه گانودرما،‌ طریقه مصرف قهوه گانودرما برای لاغری،‌ طرز مصرف گانودرما، قهوه گانودرما را از کجا تهیه کنیم، خرید قهوه گانودرما،خرید قهوه گانودرما دیجی کالا،‌ خرید قهوه گانودرما در مشهد،‌ خرید قهوه گانودرما در اصفهان، قیمت قهوه گانودرما بیز،‌ قیمت قهوه گانودرما در بازار،‌ نمایندگی قهوه گانودرما، قیمت گانودرما در ایران،‌ قهوه گانودرما را از کجا تهیه کنیم،‌ قیمت پودر قارچ گانودرما،‌ قیمت+قارچ+دارویی+گانودرما،‌ مرکز فروش قارچ گانودرما،‌ قیمت گانودرما در ایران،‌ خرید قارچ گانودرما در تهران،‌ قیمت قارچ گانودرما،‌ قیمت قارچ گانودرما در ایران،‌ قیمت کپسول قارچ گانودرما،‌اطریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت،  مقدار مصرف قهوه گانودرما در روز، طریقه مصرف گانودرما برای پیسی، بهترین زمان مصرف قهوه گانودرما،‌ طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،‌ طرز تهیه قهوه گانودرما،‌ طریقه مصرف قهوه گانودرما برای لاغری،‌ فیلم نحوه مصرف قارچ گانودرما،

فروش قارچ گانودرما در شیراز، فروش قارچ گانودرما در اصفهان، فروش قارچ گانودرما در تبریز، فروش قارچ گانودرما در مشهد، فروش قارچ گانودرما در کرمان، فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ فروش قارچ گانودرما در همدان،‌ فروش قارچ گانودرما در کرج،‌ فروش قارچ گانودرما در تهران،‌ فروش قارچ گانودرما در رشت،‌ فروش قارچ گانودرما در ساری،‌ فروش قارچ گانودرما در گرگان،‌ فروش قارچ گانودرما در شیراز،‌ فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ فروش قارچ گانودرما در اهواز،‌

خرید قارچ گانودرما در شیراز، خرید قارچ گانودرما در اصفهان، خرید قارچ گانودرما در تبریز، خرید قارچ گانودرما در مشهد، خرید قارچ گانودرما در کرمان، خرید قارچ گانودرما در یزد،‌ خرید قارچ گانودرما در همدان،‌ خرید قارچ گانودرما در کرج،‌ خرید قارچ گانودرما در تهران،‌ خرید قارچ گانودرما در رشت،‌ خرید قارچ گانودرما در ساری،‌ خرید قارچ گانودرما در گرگان،‌ خرید قارچ گانودرما در شیراز،‌ خرید قارچ گانودرما در یزد،‌ خرید قارچ گانودرما در اهواز،‌

چگونه قارچ گانودرما را مصرف کنیم؟، عوارض مصرف قارچ گانودرما، عوارض مصرف قارچ گنودرما،

مضرات مصرف قارچ گانودرما، مضرات مصرف قارچ گنودرما،مزایای مصرف قارچ گانودرما، مزایای مصرف قارچ گنودرما،

قیمت قارچ گانودرما در شیراز، قیمت قارچ گانودرما در اصفهان، قیمت قارچ گانودرما در تبریز، قیمت قارچ گانودرما در مشهد، قیمت قارچ گانودرما در کرمان، قیمت قارچ گانودرما در یزد،‌ قیمت قارچ گانودرما در همدان،‌ قیمت قارچ گانودرما در کرج،‌ قیمت قارچ گانودرما در تهران،‌ قیمت قارچ گانودرما در رشت،‌ قیمت قارچ گانودرما در ساری،‌ قیمت قارچ گانودرما در گرگان،‌ قیمت قارچ گانودرما در شیراز،‌ قیمت قارچ گانودرما در یزد،‌ قیمت قارچ گانودرما در اهواز،‌

نمایندگی فروش قارچ گانودرما در شیراز، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در اصفهان، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در تبریز، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در مشهد، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در کرمان، نمایندگی فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در همدان،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در کرج،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در تهران،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در رشت،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در ساری،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در گرگان،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در شیراز،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ گانودرما در اهواز،‌فروش قارچ گانودرما در ایران، تاثیر گانودرما روی پرستات،‌ تاثیر گانودرما روی پروستات، تاثیر گانودرما روی Prostate، تاثیر گانودرما روی سرطان پرستات،‌تاثیر گانودرما روی عفونت پرستات،

درمان زگیل تناسلی،‌درمان زگیل تناسلی با قارچ، درمان زگیل تناسلی با شیتاکه، درمان زگیل تناسلی با ماشمیکس، درمان زگیل تناسلی با گانودرما،

مرکز فروش قارچ گانودرما،‌ قیمت پودر قارچ گانودرما،‌ قیمت گانودرما در ایران،‌ قارچ گانودرما را از کجا تهیه کنیم،

تاثیر گانودرما روی بیماری های کلیه، تاثیر گانودرما روی سنگ کلیه، تاثیر گانودرما روی عفونت کلیه، تاثیر گانودرما روی دفع پروتین کلیه، تاثیر گانودرما در افزایش طول عمر، تاثیر گانودرما روی پیری، تاثیر گنودرما در افزایش طول عمر،‌تاثیر شیتاکه در افزایش طول عمر،

تاثیر گانودرما روی ویتیلیگو،‌‌ تاثیر گنومیکس روی ویتیلیگو، تاثیر ماشمیکس روی ویتیلیگو، تاثیر قارچ روی ویتیلیگو،‌ تاثیر گانودرما روی پیسی،

تاثیر گانودرما روی میل جنسی،‌تاثیر ریشی روی میل جنسی، تاثیر گانودرما روی تمایل جنسی، تاثیر گانودرما روی شهوت، تقویت میل جنسی با کمک قارچ گانودرما،  داروی طبیعی برای تقویت میل جنسی،  تقویت میل جنسی با کمک قارچ ها،  تقویت میل جنسی با کمک قارچ کامبوچا،  تقویت میل جنسی با کمک قارچ گنودرما،‌تاثیر گانودرما روی شهوت،

 تاثیر گانودرما روی کبد،‌ تاثیر گنودرما روی کبد،‌ تاثیر ریشی روی کبد،‌ تاثیر قارچ جاودانگی روی کبد، تاثیر قارچ های دارویی روی کبد،

تاثیر گانودرما روی سرطان پروستات، تاثیر گانودرما روی سرطان مثانه، گانودرما لوسیدوم، قارچ گانودرما لوسیدوم چیست،‌ طریقه مصرف قارچ گانودرما، قارچ گانودرما را کجا بفروشیم، فروش عمده قارچ گانودرما،

مقالات مرتبط رو حتما ببینید