تاثیر قارچ گانودرما یا Reishi روی کرونا یا COVID-19 یا coronavirus جدید

تاثیر قارچ گانودرما یا Reishi روی کرونا یا COVID-19

قارچ Ganoderma lucidum یا قارچ “Lingzhi” ( قارچ روح افزا) ، که معمولاً با عنوان “قارچ Reishi” شناخته می شود . قارچ است که هزاران سال در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد. طرفداران ادعا می کنند به ویژه در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است.

این قارچ 400 ترکیبات فعال زیستی مختلف دارد . که گزارش شده دارای اثراتی از جمله اصلاح سیستم ایمنی بدن ، ضد التهاب ، ضد تومور ، ضد باکتری ، ضد ویروسی ، ضد دیابتی و ضد اکسید کننده است.

قارچ گانودرما

بهترین اقدامات

این مقاله فقط برای اهداف اطالعات عمومی است. روشن شدن اطلاعات جدید ممکن است جزئیات خاصی تغییر کند. هیچ محصول موثری یا تأیید شده توسط FDA در حال حاضر برای معالجه کروناویروس جدید (همچنین با نام های SARS-CoV-2 یا 2019-nCoV شناخته می شود) در دسترس نیست.

اگرچه تحقیقات هنوز ادامه دارد. در حال حاضر ، بهترین اقدامات پیشگیری شما می توانید در برابر COVID-19 اقدامات احتیاطی استاندارد از جمله فاصله اجتماعی ، شستن دست و جلوگیری از لمس صورت است.

تا به امروز ، هیچ تحقیق مستقیمی در مورد Reishi و COVID-19 یا coronavirus جدید در هیچ یک از مناطق مورد بحث وجود نداشته است. ما به سادگی می توانیم اطلاعاتی در مورد تأثیرات Reishi در مناطقی که مورد علاقه افراد نگران COVID-19 است ، ارائه دهیم. با این وجود ، با توجه به اینکه هیچ تحقیق مستقیمی صورت نگرفته است ، نمی توانیم نتیجه گیری کنیم.

تأثیر Reishi در سیستم ایمنی و التهاب

تقویت سیستم ایمنی

بیشتر افراد در مورد در مورد تاثیر reishi روی ایمنی بدن شنیده اند. این قارچ دارای ترکیباتی است که ممکن است سلولهای ایمنی بدن را تقویت کرده و سلامت عمومی سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد.

ایمنی بالا، به ویژه در ابتدای عفونت ، می تواند برای غلبه بر کوراو ویروس و کاهش عوارض مهم باشد.

دو کارآزمایی بالینی بر روی 75 نفر مبتلا به سرطان مرحله پیشرفته نشان داد. که هم عصاره قارچ reishi و هم کربوهیدراتهای پیچیده جدا شده از این قارچ باعث شمار تعداد سلولهای ایمنی بدن (CD3 + ، CD4 + ، CD8 + و CD56 +) و سطح خون چندین سایتوکاین (IL) شدند. -2 ، IL-6 ، IFN-γ) ، و باعث کاهش IL-1 و TNF-α شد .

در یک کارآزمایی بالینی بر روی 40 بازیکن فوتبالیست مرد در یک برنامه تمرینی برای بهبود عملکرد استقامتی (‘پایین بودن زندگی با تمرین بالا) ، قارچ ریشی به نسبت CD4 + / CD8 +  کمک کرد. نویسندگان پیشنهاد کردند که ممکن است به بازیکنان در مبارزه با عفونت ها کمک کند .

کاهش التهاب و آسیب اکسیداتیو

در مراحل بعدی COVID-19 ، مواد ضد التهابی ممکن است در جلوگیری از سایتوکاین مفید باشد.

مطالعات نشان داده اند که ریشی ممکن است التهاب در روماتیسم ، آسم و چشم را بدون عوارض جانبی قابل توجه کاهش دهد [6].

ترکیبات فعال جدا شده از قارچ reishi در 2 کارآزمایی بالینی بر روی 42 فرد سالم و 71 فرد مبتلا به درد قفسه سینه (آنژین) به عنوان آنتی اکسیدان کار کردند .

14 روز نشانگرهای ضد التهابی / آنتی اکسیدان را افزایش داده. و خون را از آسیب اکسیداتیو در موش ها محافظت می کند. با افزایش چندین آنزیم آنتی اکسیدان (سوپراکسید دیسموتاز ، گلوتاتیون پراکسیداز ، گلوتاتیون S- ترانسفراز) سطح اکسیدان (مالون دی آلدئید) کاهش یافته است.

عصاره ریزشی و سایر قارچها فعالیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی در سلول ها نشان دادند. در میان آنها ، reishi در پاسخ به کربوهیدراتهای باکتریایی (LPS) در مهار تولید اکسید نیتریک مؤثرتر بود .

عفونت ها

در یک کارآزمایی بالینی بر روی 61 نفر آلوده به ویروس که باعث ایجاد زگیل (HPV / papillomavirus انسانی) می شود . ترکیبی از قارچ ها عفونت را در 88٪ از بیماران پاک کرد [11].

یک فرمول گیاهی با قارچ گانودرما و سایر عصاره ها باعث کاهش درد تبخال زوستر در 5 نفر مبتلا به زونا شد. همین مخلوط باعث افزایش علائم در یک کارآزمایی کوچک بر روی 15 نفر از مبتلایان به سرطان یا تبخال دستگاه تناسلی شد .

کارآزمایی بالینی

در دو کارآزمایی بالینی بر روی 138 مرد مبتلا به عفونت ادراری ، عصاره قارچ reishi علائم را بهبود بخشید و به خوبی تحمل شد.عصاره قارچ Reishi باعث بهبود مالاریا و جلوگیری از آسیب کبدی در موش های آلوده شد.

این قارچ همچنین رشد چندین پاتوژن قارچی را مهار کرده . و اثرات ضد باکتریایی آنتی بیوتیکها را در برابر میکروبهای عفونی در لوله های آزمایشگاهی تقویت کرده است . دو تری پننوئید از Ganoderma lucidum در یک مطالعه مبتنی بر سلول از ابتلا به انترو ویروس 71 جلوگیری کردند. احتمالاً با مسدود کردن اتصال آن به سلول ها .

تاثیرات

پنج تریپنوپنوئید از Ganoderma lucidum فعال سازی آنتی ژن های ویروس اپستین بار در سلول ها را مهار کرد. در سلول ها ، یک ترپنوئید از Ganoderma lucidum (اسید گانودریک) از تکثیر ویروس هپاتیت B جلوگیری می کرد. و پلی ساکاریدهای وابسته به پروتئین همان تأثیر را در ویروسهای تبخال 1 و 2 نشان دادند .

چندین ترکیب از گانودرما لوسییدوم را شناسایی کردند که قادر به مهار پروتئاز مورد نیاز ویروس HIV-1 برای تولید ذرات عفونی [24 ، 25] و نورامینیداز مورد استفاده ویروس بیماری نیوکاسل برای آلودگی سلول ها هستند.

علاوه بر این ، دو تریپنوئید از این قارچ آنزیم مورد نیاز ویروس آنفولانزای مرغی H5N1 را برای آلوده کردن سلول ها (نورامینیداز) مهار می کند [27]. این روش همچنین hesperetin مرکب آن را به عنوان مهار کننده پروتئاز مورد استفاده ویروس دانگو برای تولید ذرات عفونی شناسایی کرد [28، 29].

عملکرد ریه

COVID-19 به ویژه در ریه ها مشکل ساز است ، و افراد اغلب به اکسیژن  احتیاج دارند. علاوه بر این ، بیماران مستعد مانند مبتلا آسم ممکن است مرگ و میر COVID-19 را افزایش دهد.

یک فرمول گیاهی

یک فرمول گیاهی تجاری با Ganoderma lucidum و دو گیاه مورد استفاده در داروهای چینی (شیرین بیان و flavecens Sophora) عملکرد ریه (اگرچه کمتر از پردنیزون) را در یک کارآزمایی بالینی بر روی 91 فرد مبتلا به آسم و یک مطالعه در موش ها بهبود بخشید. همچنین بر روی 20 نفر عوارض جانبی نداشته است.

مطالعات نشان داده است كه تركیبات موجود در گانودرما به طور موثری مانع از انتشار هیستامین از سلول ها می شوند ، كه می تواند از مزایای آن را برای آسم باشد.

در یک کارآزمایی بالینی بر روی 96 فرد سالم ، یک مکمل ترکیب Ganoderma lucidum و Cordyceps در بهبود پارامترهای مختلف ظرفیت ورزشی موثر بود.

در موش ها ، پلی ساکاریدهای گانودرمرا در مقابل زخم بافت ریه محافظت می کنند.

احتیاط: به دلیل کوچک بودن و محتوای آلرژی زا ، اسپورهای موجود در هوا گوانودرما لوسییدوم می توانند در صورت ورود به دستگاه تنفسی تحتانی افراد حساس آلرژی تنفسی ایجاد کنند .

بیماری قلبی

بیماری قلبی می تواند خطر مرگ ناشی از COVID-19 را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

یک ترکیب فعال جدا شده از قارچ reishi (بتا-دی- گلوکان) خطرناک بودن شریان های باریک (آترواسکلروز) را در 71 نفر با درد قفسه سینه را کاهش داد .

عصاره گانودرما

عصاره گانودرما همچنين باعث كاهش آسيب به سلول هايي كه رگ هاي خوني را در يك آزمايش كوچك بر روي 14 فرد مبتلا به آسيب كليه مي كنند  میشود ، در نتيجه خطر حمله قلبي را كاهش مي دهد.

در یک کارآزمایی بالینی که بر روی 26 فرد مبتلا به دیابت انجام شد ، رییشی به کاهش کلسترول خون و مقاومت به انسولین کمک کرد. با این حال ، یک آزمایش مشابه در مورد 84 نفر ،  کاهش عوامل خطر قلبی عروقی در بیماران دیابتی بی اثر دانست.

یک عصاره سرشار از پروتئین از این قارچ باعث کاهش فشار خون شد و اثرات آن تا 8 ساعت در موش های فشار خون بالا ادامه یافت .

مقدار مصرف

از آنجا که قارچ reishi برای هر شرایطی بررسی نشده است ، هیچ دوز رسمی وجود ندارد. کاربران و تولید کنندگان مکمل ، دوزهای غیررسمی را بر اساس آزمایش و خطا ایجاد کرده اند. آنها معمولاً 1-2 کپوسل عصاره را در روز مصرف می كنند.

در آزمایشات بالینی ، از دوز حداکثر 6 گرم عصاره در روز بسته به شرایط استفاده می شد.

 

فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ خرید قارچ شیتاکه،‌ ارسال رایگان قارچ شیتاکه، شیتاکه از کجا بخرم، فروش قارچ شیتاکه تهران، محل فروش قارچ شیتاکه، محل فروش قارچ گانودرما، تاثیر شیتاکه روی زگیل، درمان قطعی زگیل تناسلی با شیتاکه،‌ قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي،‌ خرید شیتاکه، فروش شیتاکه ، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ شیتاکه،

شیتاکه دکتر مهدیزاده، خواص شیتاکه، خرید شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه، فروش شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه،‌ شیتاکه،درمان زگیل تناسلی با قارچ شیتاکه، خرید قارچ شیتاکه در تهران، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي، خرید قارچ ریشی، خرید ریشی،‌ فروش ریشی، خرید گنودرما، فروش گنودرما، پودر شیتاکه، پودر گنودرما فروش ویژه انواع قارچ های دارویی، شیتاکه، شیتاکه. فروش عصاره شیتاکه، پودر شیتاکه، اسلایس شیتاکه،شیتاکه تازه، خرید شیتاکه، خرید شیتاکه، فروش قارچ شیتاکه تهران، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه تهران، قارچ شیتاکه را از کجا تهیه کنیم، قارچ شیتاکه ایران زمین، قیمت قارچ شیتاکه، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي، طریقه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی،‌شیتاکه دکتر مهدیزاده، عصاره شیتاکه، شیتاکه دکتر مهدیزاده، شیتاکی، شیتاکه، شیتاکی اصل، گیاه جاودانگی، انواع شیتاکه، فروش کپسول شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه در تهران، پخش کپسول شیتاکه، خرید و فروش کپسول گنودرما، کپسول اصل شیتاکه، قرص شیتاکه، قرص گنودرما، قرص اصلی شیتاکه، خرید کپسول شیتاکه در ایران، داروخانه کپسول شیتاکه، قرص Shiitake، قارچ شيتاكه و زگيل تناسلي،‌کپسول شیتاکه پلانتا، قرص شیتاکه داروکده، قرص شیتاکه پاورفیت، قرص Shiitake،  قرص گانودرما داروکده،‌  کپسول shiitake،‌قارچ شیتاکه از کجا تهیه کنیم، خرید قارچ شیتاکه در شیراز، خرید قارچ شیتاکه در اصفهان، خرید قارچ شیتاکه در تبریز، خرید قارچ شیتاکه در مشهد، خرید قارچ شیتاکه در کرمان، خرید قارچ شیتاکه در یزد،‌ خرید قارچ شیتاکه در همدان،‌ خرید قارچ شیتاکه در کرج،‌ خرید قارچ شیتاکه در تهران،‌ خرید قارچ شیتاکه در رشت،‌ خرید قارچ شیتاکه در ساری،‌ خرید قارچ شیتاکه در گرگان،‌ خرید قارچ شیتاکه در شیراز،‌ خرید قارچ شیتاکه در یزد،‌ خرید قارچ شیتاکه در اهواز،‌فروش قارچ شیتاکه در شیراز، فروش قارچ شیتاکه در اصفهان، فروش قارچ شیتاکه در تبریز، فروش قارچ شیتاکه در مشهد، فروش قارچ شیتاکه در کرمان، فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ فروش قارچ شیتاکه در همدان،‌ فروش قارچ شیتاکه در کرج،‌ فروش قارچ شیتاکه در تهران،‌ فروش قارچ شیتاکه در رشت،‌ فروش قارچ شیتاکه در ساری،‌ فروش قارچ شیتاکه در گرگان،‌ فروش قارچ شیتاکه در شیراز،‌ فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ فروش قارچ شیتاکه در اهواز،‌

فروش قارچ شی تاکه در شیراز، فروش قارچ شی تاکه در اصفهان، فروش قارچ شی تاکه در تبریز، فروش قارچ شی تاکه در مشهد، فروش قارچ شی تاکه در کرمان، فروش قارچ شی تاکه در یزد،‌ فروش قارچ شی تاکه در همدان،‌ فروش قارچ شی تاکه در کرج،‌ فروش قارچ شی تاکه در تهران،‌ فروش قارچ شی تاکه در رشت،‌ فروش قارچ شی تاکه در ساری،‌ فروش قارچ شی تاکه در گرگان،‌ فروش قارچ شی تاکه در شیراز،‌ فروش قارچ شی تاکه در یزد،‌ فروش قارچ شی تاکه در اهواز،‌

خرید قارچ شی تاکه در شیراز، خرید قارچ شی تاکه در اصفهان، خرید قارچ شی تاکه در تبریز، خرید قارچ شی تاکه در مشهد، خرید قارچ شی تاکه در کرمان، خرید قارچ شی تاکه در یزد،‌ خرید قارچ شی تاکه در همدان،‌ خرید قارچ شی تاکه در کرج،‌ خرید قارچ شی تاکه در تهران،‌ خرید قارچ شی تاکه در رشت،‌ خرید قارچ شی تاکه در ساری،‌ خرید قارچ شی تاکه در گرگان،‌ خرید قارچ شی تاکه در شیراز،‌ خرید قارچ شی تاکه در یزد،‌ خرید قارچ شی تاکه در اهواز،‌

چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ گانودرما را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شی تاکه را مصرف کنیم؟، چگونه قارچ شیتاکه را مصرف کنیم؟

عوارض مصرف قارچ شیتاکه، عوارض مصرف قارچ شی تاکه، عوارض مصرف قارچ شیتاک، عوارض مصرف قارچ گنودرما، مضرات مصرف قارچ شیتاکه، مضرات مصرف قارچ شی تاکه، مضرات مصرف قارچ شیتاک،مزایای مصرف قارچ شیتاکه، مزایای مصرف قارچ شی تاکه، مزایای مصرف قارچ شیتاک، خواص قارچ شیتاکه، خواص قارچ شی تاکه، خواص قارچ شیتاک،قیمت قارچ شیتاکه در شیراز، قیمت قارچ شیتاکه در اصفهان، قیمت قارچ شیتاکه در تبریز، قیمت قارچ شیتاکه در مشهد، قیمت قارچ شیتاکه در کرمان، قیمت قارچ شیتاکه در یزد،‌ قیمت قارچ شیتاکه در همدان،‌ قیمت قارچ شیتاکه در کرج،‌ قیمت قارچ شیتاکه در تهران،‌ قیمت قارچ شیتاکه در رشت،‌ قیمت قارچ شیتاکه در ساری،‌ قیمت قارچ شیتاکه در گرگان،‌ قیمت قارچ شیتاکه در شیراز،‌ قیمت قارچ شیتاکه در یزد،‌ قیمت قارچ شیتاکه در اهواز،‌نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در شیراز، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در اصفهان، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در تبریز، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در مشهد، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در کرمان، نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در همدان،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در کرج،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در تهران،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در رشت،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در ساری،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در گرگان،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در شیراز،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در یزد،‌ نمایندگی فروش قارچ شیتاکه در اهواز،‌ فروش قارچ شیتاکه در ایران، فروش قارچ شی تاکه در ایران،‌ قارچ شیتاکه تازه از کجا تهیه کنیم، قارچ شیتاکه اصل از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شی تاکه از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ شی تاکی از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ Shitake از کجا تهیه کنیم،‌ قارچ Shiitake از کجا تهیه کنیم، درمان زگیل تناسلی با شیتاکه،درمان یبوست با شیتاکه،

 

مقالات مرتبط رو حتما ببینید